این عکاس، سوژه‌هایش را به ارتفاع ۳۵۰ پایی می‌برد

تقاطع: “جی فیلبریک”، عکاس امریکایی، سوژه‌های عکاسی خود را به جایی می‌برد که بیشتر عکاسان، خودشان جرات رفتن به آن را ندارند: صخره‌ای در ارتفاع ۳۵۰ پایی (۱۰۷ متری).
 
آقای فیلبریک که ساکن “نورث‌کانوِی” در ایالت نیوهمپشایر است، کار خود را به عنوان راهنمای حرفه‌ای کوه‌ آغاز کرد تا این‌که بعدتر دوربین به دست گرفت و وارد حرفه‌ی عکاسی شد. هرچند که علاقه‌اش به کوه و صخره‌نوردی هم‌چنان در عکس‌هایش مشهود است.
 
او، مشتری‌هایش را که معمولا زوج‌های جوان و عروس و دامادها هستند به “کتیدرال لِج” واقع در “اکو لیک استیت پارک” می‌برد و سپس با استفاده از تجهیزات صخره‌نوردی به روی یک برآمدگی کوچک روی صخره پایین می‌آورد. جایی که ۱۰۷ متر از سطح زمین ارتفاع دارد.
 
با وجود این‌که در عکس‌ها به نظر می‌رسد سوژه‌ها در لبه‌ی پرتگاه با خطر مرگ حتمی روبه‌رو هستند، اما درواقع آن‌ها با طناب‌هایی که در پشت‌شان پنهان شده، به صخره بسته شده‌اند و در وضعیت ایمن قرار دارند.
+30
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سلام لبخند - تهران، ایران

  در کشور ما لازم نیست . چون شوک و هیجان ایجاد شده در اثر : هزینه های عروسی و مهریه و شیربها و زخم زبونها و اعصاب خورد کردنها و غیره . عروس و داماد را تا ارتفاع بیشتری میبره !!
  0
  27
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  به این مطلب مثبت دادم چون به هر حال یک چیز جالب و شگفت انگیز ودر عین حال ترسناک بود ولی اگر میلیون ها یورو هم به من بدهند و با دهها طناب هم از چهار طرف مرا ساپورت کنند باز هم من پای به آنجا نمی گذارم هیچ ,بلکه حتی شاید با عکاس و گروه این ماجرا زد و خورد هم بکنم !
  2
  19
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
  ۵۵
  سلام لبخند - تهران، ایران
  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. ولی اکه به من 1 میلیون یورو بدن میرم . مردم هم مردم . اقلا وراثم دعام میکنن . !!!
  1
  18
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۶
  ۷۱
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  کسانیکه این عملیات تهور آور و هیجان انگیز را انجام میدهند از جانب گردانندگان و اسپانسر بیمه حوادث و بیمه عمر میباشند . ضمن اینکه تمام جوانب مخاطره آمیز را در نظر گرفته و از هر جهت ایمنی اشخاص را با تجهیزات کامل و مطمئن مد نظر دارند. درضمن باید به زاویه فیلم برداری هم توجه کرد که ارتفاع از دید بیننده عکس زیاد است . اما در واقع اینطور نیست . درکل این یکنوع هنر عکاسی است . جهت و زاویه و گردش دوربین در مدار 360
  0
  2
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۲
  ۶۲
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  وقتی میگن طرف کرم داره یعنی همین
  0
  1
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.