مهریه‌ای که مادرشوهر را روانه حبس کرد

به گزارش ایسنا، مریم مادرشوهری است که از خرداد سال جاری به دلیل ضمانت از چک‌های پرداختی به عروسش در زندان مرکزی اراک، تحمل حبس می‌کند.
 این زن به دلیل اختلافات زناشویی پسر و عروسش در آستانه طلاق و به‌اجراگذاشتن مهریه ١١٠ سکه‌ای زوجه پس از توافق انجام‌شده، از سوی ریش‌سفیدان فامیل مبادرت به صدور پنج فقره چک با مبالغ معین می‌کند.
پس از ثبت واقعه طلاق و جدایی کامل زوجین هرچند «محمد» فرزند آخر این خانواده تمام تلاش خود را برای پاس‌کردن چک‌های صادره از سوی مادرش می‌کند اما در این مدت، پیش از حبس مادرش (ضامن)، تنها موفق به تأمین مبالغ سه چک صادرشده به ارزش ٣٠‌ میلیون تومان و بابت چک‌های بعدی با وجود فروش بسیاری از اسباب زندگی و قرض از پدر و دوستان، ناتوان از پرداخت می‌شود و در عین ناباوری خانواده، مادر با حکم جلب عروس خود، روانه زندان می‌شود.
 فرزند همین مادری که در مدت حبس شش‌ماهه مادرش حتی یک ‌بار روی ملاقات با وی را نداشته و اجازه رفتن برای دیدار با مادرش را به خودش نداده، می‌گوید همه ماجرا از شکستن یک بشقاب شروع شد. نه اینکه همسر و مادرم پیش از آن اختلافی با هم نداشتند، اما افتادن و چندتکه‌شدن بشقاب گرد و باقیمت خانه پدری توسط همسرم، بهانه این اتفاق تلخ و باورنکردنی شد.
 وی با اشاره به اتفاقات پیش‌آمده برای پدرش گفت: شاید نتیجه از‌بین‌رفتن شیرازه زندگی من و همسرم و آبروریزی‌های به‌وجودآمده در قبال مادرم که تا پیش از این در بین اهالی محل و فامیل اعتبار و جایگاهی خاص داشت، عودکردن سیاتیک کمر پدرم بود که بدون اغراق می‌توان گفت ٩٩ درصد آن به دلیل فشارهای زیاد عصبی در پی رفت‌وآمدهای زیاد او و مادرم به شعبات مختلف دادگاه بود.
 وی که خودش را مقصر اصلی همه این ماجراها می‌داند، ادامه داد: شاید اگر از همان اول در انتخاب شریک زندگی خودم به نصیحت و مشورت‌های مادرم گوش داده بودم، کار به اینجا منتهی نمی‌شد. نمی‌دانم آخر مادرم چرا باید الان مکافات کار من را پس بدهد.
 شرایط آزادی این مادر هرچند با اخذ گذشت از بخش کمی از مبلغ بدهی فرزندش، تسهیل و مبلغ ٣٠‌ میلیون تومان هم از مجموع بدهی به شاکی پرداخت شده اما برای مختومه‌شدن پرونده مبلغی معادل ٥٠‌ میلیون تومان نیاز است.
+30
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  اونوقت به من میگن چرا تو این سن هنوز مجردی ؟؟؟
  2
  47
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.