ندادن اجازه ورود به آمریکا به خانواده مسلمان بریتانیایی خشم قانونگذار این کشور را برانگیخت

یک عضو پارلمان بریتانیا در نامه ای به دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا خواسته است که مقامات ایالات متحده را تحت فشار بگذارد و از آنها بپرسد که چرا در آخرین دقایق سفر یک خانواده مسلمان بریتانیایی، به این خانواده اجازه ورود به جنوب کالیفرنیا را ندادند.
 
استیلا کریسی، قانونگذار بریتانیایی که ساکنان شمال شرق لندن را نمایندگی می کند، در نامه خود به دیوید کامرون نوشته است در تاریخ ۱۵ دسامبر، به یک خانواده ۱۱ نفره - یک پدر و  ۹ فرزندش به همراه برادرش - در فرودگاه گتویک بریتانیا گفته شد که نمی توانند به آمریکا پرواز کنند.
 
خانم کریسی به روزنامه های بریتانیایی گفت آمریکا به شمار فزاینده ای از خانواده های مسلمان بریتانیایی بدون اعلام دلیل، اجازه ورود به آمریکا را نمی دهد.
 
محمود طارق محمود، که با برادر و بچه های برادرش می خواستند برای دیدن اقوامشان به جنوب کالیفرنیا بروند، به روزنامه گاردین گفتند معتقدند به دلیل مسلمان بودن اجازه ورود به آمریکا را نیافتند. او گفت: به خاطر حملاتی که به آمریکا می شود-- آنها فکر می کنند هر مسلمانی یک تهدید است."
 
او گفت بچه ها برای دیدن اقوام و رفتن به پارک تفریحی "دیزنی‌لند" و همچنین استودیوی سینمایی یونیورسال در کالیفرنیا لحظه شماری می کردند.
 
استیلا کریسی گفته است که او دست کم با یک نفر دیگر از حوزه انتخاباتی اش در تماس بوده که بدون دلیل روشنی، به او اجازه ورود به آمریکا داده نشده است. این قانونگذار بریتانیایی گفت تلاش هایش برای گرفتن پاسخ از سفارت آمریکا در لندن به جایی نرسیده است.
 
استیلا کریسی از نخست وزیر بریتانیا خواسته است تا مقامات آمریکایی را برای گرفتن توضیحی در این باره تحت فشار بگذارد.
 
محمود به خبرنگاران گفت مقامات دولتی آمریکایی به خانواده او در فرودگاه گتویک لندن گفتند که نمی توانند با هواپیمای شرکت هوایی نروژ پرواز کنند.
 
او گفت حدود ۱۳ هزار دلار پول بلیط سفرشان شده بود که به آنها پس داده نمی شود. آنها همچنین مجبور شدند کالاهایی را که در منطقه معاف از گمرکی فرودگاه خریداری کرده بودند، پس دهند. محمود گفت نگران است که در آینده هم اجازه دیدار از خانواده اش در کالیفرنیا به او داده نشود.
 
بر اساس برنامه "ویزا ویور" یا معافیت ویزا بین آمریکا و ۳۸ کشور جهان از جمله بریتانیا، این خانواده می توانست بدون دریافت ویزا تا ۹۰ روز از آمریکا دیدن کند.
 
به گزارش صدای آمریکا، سفارت آمریکا در لندن به درخواست ها برای پاسخگویی در این باره واکنشی نشان نداده است.
+91
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  مسلمان ها حتی اگر تهدیدهای تروریستی قرآنشان را هم عملی نکنند، باز هم یک تهدید فرهنگی و اجتماعی هستند! همین خانم وکیل اگر اسلام را درست می شناخت می فهمید که با ازدیاد مسلمانان در حوزه ی انتخابی او چه بلایی بر سر آزادی و ارزش هایی می آید که او الان مدافع آن است. بدبخت باید لچک به سر کنی و خودت و خواهرت و مادرت به نکاح ایشان در بیایی! حالا هی برو سنگ این ها رو به سینه بزن که چرا به آمریکا راهشون نداند!. مردک می خواد بره دیزنی لند لهو لعب کنه! تازینامه تون مگه نهی نکرده از لغو و لهو؟ برگرد برو توی همون خاورمیانه مردک دشداشه پوش!
  32
  63
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  غریبه_021 - تهران، ایران

  با این قانون هیچ مشکلی نداریم اما یه فکری هم برای ایرانیهایی کنید که به زور و از ترس اسم اسلام روشون خورده چقدر افراد هستند که هیچ اعتقادی به اسلام ندارند اما به اجبار روی کارت شناسایی ملی شون زدن مسلمان تنها به این دلیل که چون تو یه خانواده به اسم مسلمان به دنیا اومدیم به اجبار و بی هیچ حق انتخابی مسلمونیم پدر مادرهامون هم اعتقادی ندارند اونها هم به ارث بردن یه موقعی یه حاکم ابلهی تصمیم گرفته دین اسلام رو دین رسمی مملکت بدونه بعد اون اسلام تبدیل شدهه به یه ژن که به اجبار وراثتی منتقل میشه. من نمیخوام مسلمون باشم وقتی کوچکترین حرفی از حقوق شهروندیم میزنم با چوب اسلام بکوبن تو سرم که نخیر در یک کشور اسلامی همینه که هست اسلام میگه چنین و چنان . نیستم اقا من به این دین و طرز تفکر متوحش شما نیستم اسمش هرچی میخواد باشه . وهییییییچ حق انتخابی توش نیست . اقای ترامپ که این ایده تراووش ذهن شما بود لطفا تدبیری اندیشه کنید که یه جایی مردم دنیا بدون هیچ ترسی ازحکومت هاشون ازادانه دین خودشون رو انتخاب کنن و پبت کنن یا حتی بی دینی خودشون رو.
  8
  50
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  83hamid - میامی، ایالات متحده امریکا
  آمریکا به پول بلیت و سوغاتی نگاه نمی‌کنه به امنیت کشورش میندیشه و نمیخواد به باتلاقی که روباه پیر در آن گرفتار شده گرفتار بشه و نیازی هم به توضیح نداره حملات اخیر در فرانسه و کالیفرنیاه مصداق بارز هستند
  19
  26
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Dara20 - تهران، ایران
  این اسلام شما همانند جذام به جان ما افتاده، ...
  0
  9
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.