هیاهوی کاندیداتوری جواد خیابانی در وب

 با انتشار خبر کاندیداتوری جواد خیابانی برای مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرج ، هیاهویی در فضای مجازی به راه افتاد.

خبرش مثل بمب ترکید. یکباره جواد خیابانی در صدر واکنش های مجازی قرار گرفت. اینکه گزارشگر خبرساز مسابقات فوتبال تصمیم گرفته است کاندیدای انتخابات مجلس شود. او که خودش چند وقتی است می گوید دانشجوی دکتری شده و البته به عنوان استاد در دانشگاه علمی – کاربردی تدریس می کند ، برای آینده تصمیمی جدید گرفته است ، رفتن به مجلس شورای اسلامی.
 
جواد خیابانی در دهه ۷۰ بی شک یک سوپر استار بود. گزارشگر و مجری خوش صدایی که تا قبل از اوج گرفتن عادل فردوسی پور ، به دلیل گزارش های فوتبالی زیبایش و البته آشنایی نسبتا مناسبش در مقایسه با سایر رقیبان با فوتبال روز دنیا ، کانال های گرفتن اخبار داغ و کمی هم زبان انگلیسی ، متفاوت از رقبایش بود و پیشگام تر. او با گزارش های به یاد ماندنی از استرالیا و جام جهانی ۹۸ فرانسه به یک سوپر استار تبدیل شد اما در دهه ۸۰ ، جواد که وارد بیزنس و زندگی شده بود. او که حالا به دلیل فعالیت در کانونی تبلیغاتی و رفتن روی استیج های مختلف به عنوان مجری و مشاوره دادن به بسیاری از باشگاه های ورزشی ، کمتر زمانی برای مطالعه داشت ، در رقابت با چند مجری ، گزارشگر جوان مثل عادل ردوسی پور ، مزدک میرزایی و رضا جاودانی ، سیری نزولی در پیش گرفت. او هر روز میزان اشتباهاتش بیشتر و بیشتر می شد اما این تمام ماجرا نبود. او که بی میلی در گزارش کردن هایش مدام بیشتر به چشم می آمد با گفتن «قطعا» و «حتما» های پیاپی برای عباراتی مثل «این توپ حتما گل می شه ، نه گل نمی شه» یا اشتباهات بسیاری که هر بار و هر بار تکرار می شدند و با جست و جویی کوچک در اینترنت ، کتابی از آنها را می توان ردیف کرد ، به سوژه ای برای انتقاد تبدیل شد. جواد اما برای منتقدان جمله ای کلیشه ای داشت:«این قدر علیه من بنویسید تا جان تان در بیاید.» و بعدها این لحن را حتی تندتر کرد و این اواخر برای آنها که فوتبال را با گزارش صدای او دوست نداشتن گفت:«کار گزارشگر گزارش است و کار بیننده گوش کردن. اگر دوست ندارند یا صدای تلویزیون را ببندند یا کانالش را عوض کنند!»
 
او که آخرین بار حتی خبر نداشت منصور پورحیدری به دلیل بیماری شدید روی نیمکت استقلال در بازی با صبا نیست و گفت او رو به هواداران دست تکان می دهد ، حالا می خواهد فصلی جدید را در زندگی اش تجربه کند. ورود به مجلس از شهر کرج. شهری که ۳ نماینده در مجلس دارد و نزدیک به ۳۰ نفر برای این ۳ کرسی کاندیدا شده اند. با اعلام خبر ثبت نام خیابانی که خودش اولین بار آن را در باشگاه سایپا و در جمع دوستانش طرح کرده بود و خبرش درمجله تماشاگران امروز منتشر شد ، فصلی جدید را در زندگی اش آغاز کرده است. فصلی که سوژه ای شده برای کاربران فضای مجازی. کامنت های بی شماری که در کمپین حمایت از خیابانی به راه افتاده تا خبرنگاران ورزشی شبه روشن فکری که این طور مواقع راه می افتند و ژست آوانگارد می گیرند تا بگویند متفاوت هستند و حالا برای خیابانی خط و نشان می کشند اما رفتارهای فرصت طلبانه شان شهره اهالی ورزش است.
 
کامنت هایی که در آنها بسیارند عباراتی که پیشتر جواد خیابانی به اشتباه در گزارش های فوتبالش استفاده کرده است و حالا با عباراتی در مجلس شبیه سازی شده اند. این که شعار انتخاباتی او بی شک از بازی ایران و استرالیا گرفته می شود و خواهد بود:«گل … گل … خداداد عزیزی … گل!» و عباراتی که کاربران مختلف در فیسبوک ، توئیتر و اینستاگرام های شان نوشته اند. جملاتی چون:«فعلا نام خیابانی را با مداد در لیست مجلس شورای اسلامی بنویسید.» یا«خیابانی به اصلاح طلبا میگه گوش چپ به اصولگراهام میگه بال راست» عبارت هایی که برگرفته از حرفهای فوتبالی او هستند مثل:« بذارید به صراحت بگم که دو دقیقه وقت به پایان مجلس باقی مونده» یا «فکر کن خیابانی نماینده مجلس بشه جریان رأی گیریهای مجلس رو بهش میسپارن گزارش کنه: هر نماینده قطعا ۱ رأی داره و ۲ رأی نداره، رأی بعضیا رأی تره.» و جملاتی مثل:« چه جالب فامیلی رئیس مجلس با رئیس قوه قضاییه یکیه بله به گمونم بردار باشن» یا «چه جالب فامیلی رئیس مجلس با رئیس قوه قضاییه یکیه بله به گمونم بردار باشن.» و عبارت هایی مثل« لایحه رای می یاره ، رای میاره ، رای میاره … نه تصویب نمی شه!» پست هایی که مدام در فضای مجازی دست به دست می شوند و نشان از اهمیت موضوع کاندیداتوری برای این کاربران داشته است! خیابانی گفته روز پنجشنبه در فرمانداری کرج برای انتخابات ثبت نام می کند . البته اگر این بازتاب ها باعث انصرافش نشود!
+8
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  آزاده21 - لندن، انگلستان

  شهر که بی کلانتر شه قورباغه هم هفتیر کش میشه
  6
  32
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  چه شود !! جواد سوتی هم در کنار الهام درنده ! و چهار نفر هم مثل مثلا حسین مای گادMy God !- یا همان رضا زاده - !دست در دست هم و به اتفاق هم پدر ملت و هم مادر ملت را به عزا می نشانند !با شعار :"دست در دست هم دهیم به مهر - ملت خویش را کنیم نابود "!
  9
  34
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  البته این را هم بنویسم که اوج سوتی ایشان در فینال جام باشگاههای اروپای بین آتلتیکو مادرید با ریال مادرید بود که درصد مالکیت توپ را شصت و خرده ای درصد به سود اتلتیکو و هفتادو خرده ای درصد را به نفع ریال مادرید گفت ! یا اینکه "اگر بازی تو دو دقیقه تمام نشه بعد از اون قطعا تموم می شه "!
  5
  22
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  با همه شوت و شافتک ساسگول بودنش اما صد در صد از مموتی احمقی نژاد کار بلدتر و خوش سیما تر و محبوب تر و قابل تحمل تره‌ :o و اگر خیرش به مملکت و مردم نرسه احتمالا ضرر و زیان و دزدی‌هایش هم بسیااااار کمتر و ناچیز تره و حد اقل اینو میدونه که انگلیس جزیره‌ کوچکی در غرب آفریقا نیست تازه با همین شکم گنده قلمبه اش هم باز از احمقی نژاد قابل تحملتره
  3
  4
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.