علی لاریجانی: برخی به دنبال زنده کردن امپراطوری‌های گذشته هستند

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفته است شماری از کشورهای منطقه، سیاست اشتباهی را دنبال می‌کنند و برخی به دنبال زنده کردن امپراطوری‌های گذشته خود هستند.
 
آقای لاریجانی این سخنان را در قم و در جمع روحانیون مدرسه علمیه امام رضا بیان کرده است.
 
رئیس مجلس ایران گفته است "دوره امپراطوری‌گری به سر رسیده و این تفکر، تفکر واهی است اما این سیاست‌ها، هزینه‌های زیادی را برای منطقه به دنبال دارد."
 
آقای لاریجانی از کشور خاصی در سخنرانی خود نام نبرده اما ایران با عربستان سعودی و ترکیه بر سر بحران سوریه دچار اختلاف‌نظری جدی است.
 
ایران در بحران سوریه از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه حمایت می‌کند اما عربستان و ترکیه از مهم‌ترین حامیان شورشیان مخالف بشار اسد هستند و بر کناره‌گیری او از قدرت به عنوان شرطی برای پایان دادن به جنگ داخلی آن کشور تاکید می‌کنند.
 
شماری از مقام‌های ایران می‌گویند که دولت اسلامگرای ترکیه به دنبال احیای امپراطوری عثمانی است و از سیاست‌های رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور انتقاد می‌کنند.
 
امپراتوری عثمانی با اعلام جمهوری ترکیه و برقراری نظام لائیک در دهه ١٩٢٠ از میان رفت.
آقای لاریجانی در سخنان خود گفته است تفکراتی مانند داعش باعث شده تا برداشت اشتباهی از اسلام در جهان ایجاد شود.
 
او گفته است تفکرات تروریستی هیچ ارتباطی با فرقه‌های اسلامی ندارد و تمامی فرقه‌های اهل تسنن، موضع و تفکرات داعش را رد می‌کنند و تنها وهابیت است (که چنین موضعی ندارد.)
+9
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  متاسفم واسه میهنم و هموطنانم که تو بیسواد رئیس مجلس باشی‌. خودت با اون دو تا برادر‌های دزدت مملکت رو به نابودی کشوند اید،
  3
  26
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  پس تکلیف امپراتوری شیعه چه می‌‌باشد. مگر خامنه‌ای نمی‌‌گوید مثل خرگوش بچه تولید کنید ما برای امپراتوری شیعه ۱۵۰ میلیون اتیاج داریم. گذشته از این شیعه سنی نکن. خر همان خر است فقط پالون عوض شده. فرقی با سنی ندارید . اون مگه ۱۲ حوری در بهشت شما می‌‌گید ۷ حوری . اون میگه بچه دختر هفت ساله بالغ است شما می‌‌گویید ۹ ساله. اون سر را با چاقو میوه خوری می‌‌برد شما با تیغ موکت بری. شلاق زدن -دست بریدن چشم در آوردن که مثل هم هستید. یک اختلاف دارید بین علی‌ و عمر. حالا کنار بیاهید. اون دو تا که فامیل بودند و خوب هم با هم کنار می‌‌آمدند . شما چرا ؟
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  پ نه پ بیاییم دسته گلایی که تو این سی چهل سال پاشیدین به در و دیوارو زنده کنیم ؟
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  بلی ، بهتر خود از امپرالیسم شیعه فارسی دست بردارید و خواب کوروش و داریوش را کمتر ببیند بعد به فال دیگران بپردازید، اگر کاسه ای زیر نیم کاسه شما نیست پس دخالت شما به کشورهای اطراف چه معنی دارد .
  15
  14
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  universe123 - لندن، انگلستان
  او گفته است تفکرات تروریستی هیچ ارتباطی با فرقه‌های اسلامی ندارد و تمامی فرقه‌های اهل تسنن، موضع و تفکرات داعش را رد می‌کنند و تنها وهابیت است (که چنین موضعی ندارد.)'' داعش اصلی شما هستی که ۳۵ سال پیش تاسیس کردین. قوانین اسلامی شما از دین اسلام بر گرفته. نه دروغ گو اسلام همینه...شما هم مثل داعش به خانمها تجاوز، ترور و مردم را سر بنیس میکنین. میلیونها ایرانی را اواره کردین...ایران به قرون وسطی برگشته چی داری میگی لا مذهب.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  farahnoush - ساری، ایران
  علی از یوکی ج ا نماینده امپراطوری ترکهای شیعه(صفوی) در ایران است نه پارس ها !!! . ایت الله خامنه ای هم شاه اسماعیل است نه کوروش و داریوش ! کوروش و داریوش هرگز مانند عثمانی ها خاک کشورهای دیگر غصب نکردند و میلیونها انسان بی گناه قتل و عام نکردند ! بخاطر همین دشمنان انها از یونانیان و مصریان و غرب و . در کتب هردوت و گزفون و ...به نیکی یاد می کنند ! این خصوصیت ترکها چه عثمانی و چه صفوی کسی که همین دین و نژاد خود نباشد مانند داعش او را سر می برند یا به بردگی جنسی میبرند . کوروش و داریوش به احترام به أدیان مختلف معروف بودند ! به طوری که در دربار انها از هر دین و نژادی وزیر و . داشتند ! خردوغان هم انقدر سریال دروغین و تخیلی حریم سلطان دید ه است ! واقعا فکر کرده است أجدادش چیزی جز غلام بچه بوده است ! در صورتی که أجدادش بعنوان غلام از أسیای مرکزی توسط ایرانیان به أناتولی أورده شده است ! و این عثمانی ها تا قبل سلطان سلیمان. پشمالو هیچی نبوده اند ! و به جای ترکی ، پارسی بلغور می کردند ! مثل وحشی ها به تمدن های متمدن ان دوران ( ایران و غرب ) یوروش می برند تا خزانه خود را پر کنند !
  1
  6
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.