از آشپزی یونانی‌ها یاد بگیریم

یونانی‌ها به طور سنتی مصرف سالاد را دوست داشته‌اند و معتقدند سالاد برای تحریک اشتها قبل از شروع غذای اصلی مفید است پس می‌تواند از پرخوری جلوگیری کند.
 
به گزارش harvardhealth، یکی از مهمترین نکات در آشپزی یونانی این است که پس از اینکه زمانی را صرف پختن غذا کردید، باید توجه خود را منحصراً به غذا معطوف کنید. توجه به غذایی که می‌خورید، و تمرکز بر غذایی که روبروی شما قرار دارد به افزایش اشتها و لذت بردن از زمان غذا خوردن کمک می‌کند.
 
انتخاب این گیاهان راهی مؤثر برای اضافه کردن عطر و طعم به غذا بدون روی آوردن به خوراکی‌های پرکالری است. این گیاهان را می‌توان به گوشت قرمز، گوشت ماهی و ماکیانی که قرار است برشته یا کباب شوند، افزود.
 
سبزی‌های برگ دار و تیره جایگاه اساسی در آشپزی یونانی دارند. حتی یونانی‌ها حجم بسیار بالایی از سبزی‌های خود رو و کوهی را که سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند، انتخاب می‌کنند و با افزودن روغن زیتون و عصاره لیمو آنها را می‌خورند.
 
قانون تعادل و سادگی در آشپزی یونانی اهمیت زیادی دارد. پس در این آشپزی علاوه بر این که باید غذاهای فرآوری شده را کاملاً فراموش کنید، بدانید که هر غذا باید ترکیبی ساده داشته باشد. در آشپزی یونانی اجزای غذایی به میزان متعادل و به سادگی مصرف می‌شوند و سهم بیش از حدی به هیچ کدامشان داده نمی‌شود.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.