دادستان تهران: به پلیس برای برخورد با بدحجابی دستور قضایی داده‌ایم

 
عباس جعفری دولت آبادی٬ دادستان تهرانعباس جعفری دولت آبادی٬ دادستان تهران، از صدور دستور قضایی به پلیس ایران برای برخورد با «بدحجابی» ٬ «جمع‌آوری ماهواره» و «منع تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای غیر مجاز» خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی دادستانی تهران، آقای جعفری دولت‌آبادی این اظهارات را در جلسه مشترک اول دی‌ماه وزارت کشور، دادستانی استان تهران و رؤسای حوزه‌های قضایی بخش این استان بیان کرده است.
وی نوع این دستورات را «قضایی پیشگیرانه» عنوان کرده و افزوده این دستورات باعث شده «در سال جاری برخورد پلیس با این مظاهر جدی‌تر» شود.
 
دادستان تهران گفته «ارتباط وثیقی» بین آسیب‌های اجتماعی و جرایم وجود دارد و به همین دلیل باید «آسیب‌های اجتماعی کنترل و جرایم مهار شود.»
 
اظهارات دادستان تهران درباره ضرورت «کنترل» آسیب‌های اجتماعی پس از آن بیان می‌شود که علی مطهری٬ نماینده مجلس گفت رهبر جمهوری اسلامی پس از شنیدن گزارش مربوط به آسیب‌شناسی اجتماعی در ایران «گریه» کرده است.
 
پس از ارائه این گزارش به آیت الله خامنه‌ای بود که دور تازه برخورد پلیس با «ساپورت‌ پوشان»، «بدپوششان» و «بدحجابان» در ایران آغاز شد.
 
اوایل آذرماه رسانه‌های ایران گزارش کردند «گشت‌های ارشاد» پس از مدت‌ها غیبت٬ بار دیگر به خیابان‌های شهر تهران بازگشته‌اند.
 
سعید منتظرالمهدی٬ سخنگوی نیروی انتظامی،اواخر آبان ماه به زنانی که در خودروهای شخصی خود «کشف حجاب» می‌کنند، هشدار داد که خودروی آنها توقیف و «ممنوع الخدمت» خواهد شد.
 
مقام‌های جمهوری اسلامی شماری از آزادی‌های اجتماعی به ویژه انتخاب نوع پوشش و طلاق را نیز در کنار فحشا٬ فقر و اعتیاد قرار داده و از آن به عنوان آسیب اجتماعی نام می‌برند.
 
بر اساس قانون تعزیرات سال ۱۳۶۲ رعایت نکردن حجاب اسلامى در اماکن عمومی جرم است و مجازات شلاق برای آن در نظر گرفته شده است.
 
در سال‌های اخیر با افزایش حضور زنان در دانشگاه‌ها و اماکن عمومی٬ اظهار نارضایتی مقام‌های جمهوری اسلامی از وضعیت حجاب در کشور افزایش یافته است.
 
حسین اشتری٬ فرمانده پلیس ۱۳ آذرماه گفته بود این نیرو «با توجه به اوضاع نابهنجار اخلاقی در سطح جامعه احساس وظیفه کرده» و از یک ماه گذشته برخورد با این «ناهنجاری‌ها» را آغاز کرده است.
به گفته وی پلیس «برخورد قاطعی را با مزاحمان نوامیس، هنجارشکنان، آلودگی صوتی و کشف حجاب در خودرو‌ها اجرا کرده است.»
 
سعید منتظرالمهدی٬ سخنگوی نیروی انتظامی نیز پیش از آن به زنانی که در خودروهای شخصی خود «کشف حجاب» می‌کنند، هشدار داد خودروی آن‌ها توقیف و «ممنوع الخدمت» خواهد شد.
+6
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  نو نفس - دالاس، ایالات متحده امریکا

  قیافش عین این میمونه که ... تو صورتش
  0
  22
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  عباس جعفری دولت آبادی٬ کپی لاجوردی و ری شهری و لاریجانی ، چهره های مخوف ، عین قصاب منتهی برای قصابی آدمها! سرنگونیتان آرزوست!!!
  0
  20
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  faramarz65 - تهران، ایران
  اره تلاش کنید حتما شما میتونید !!!!! بشین بینیم باوووووو
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاده21 - لندن، انگلستان
  یعنی همه چی درست و عالیه فقط مشکل حجابه!
  0
  19
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اولا که بذار رهبر اونقدر گریه کنه تا جونش درآد (اشک تمساح!) ثانیا حاجی، اخماتو وا کن ، نسل جدید ملت ایران بیدار شدن و شما هیچ غلطی نمیتونین بکنین! :o
  0
  31
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  اولین مزاحم نوامیس خود پلیس هستش که با زور و اسلحه جوونها چه دختر چه پسر رو دستگیر میکنه تحقیر میکنه در اخر از خانوادههاشون اخازى ویا همون باج گیرى میکنه تا ازادشون کنه. یا شاید هم یه جور گروگان گیرى مسلحانه اسمش رو بذاریم بهتره
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اره دادش همینه, دوست نداری یه تکونی بخودت بده .37سال فحش و دروری کافیه
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  اخه شرم نمیکنید ..37 سال موج سرکوب و گشت ارشاد اسلامی . خواهر زینب ها . جلوی بانوان ایران را با بی احترامی گرفتید وبردید وجریمه کردید .هنوز نفهمیدید . بانون ایران . مبارزین ضد زن ستیزی شما ملاهای ضدزن ستیز هستند ....
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  شما خیلی‌ غلط کردین
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  شما به روح امام راحت قهقه زدی ....
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  اتاق جراحی فراموش نشود!!!! که اگر در بدو به وجود آمدن این دین در عر عرستان بود و بانیان این دین جراحی می‌شدند..‌نه حجابی بود نه طمع دست یابی‌ به زنان کشورهای اشغال شده--‌چون ایران
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.