علی مطهری : صلاحیتم رد شود اعتراض می کنم، اما التماس نه

علی مطهری پس از ثبت نام با حضور در محل استقرار خبرنگاران در ستاد انتخابات وزارت کشور عنوان کرد: بنده برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردم و شاید با خودم خیلی کلنجار رفتم و ارزیابی کردم که آیا اساسا در این دوره شرکت کنم یا خیر.
 
به گزارش «انتخاب»، وی افزود: احساس کردم شرایط کشور هنوز به گونه‌ای است که به کاندیداتوری امثال من نیاز دارد بعد از  ۸ سال نمایندگی هم خسته شده بودم و انگیزه کم تری داشتم اما با ارزیابی شرایط کشور به اینجا رسیدم که شرکت کنم شرایط کشور هنوز به حالت عادی برنگشته است چه از نظر سیاست خارجی و موقعیت کشور در دنیا و چه از حیث سیاست داخلی شرایط هنوز عادی نشده است باید تلاش شود این کار انجام شود.
 
مطهری تاکید کرد: مجلس اگر به صورت واقعی تشکیل شود و نمایندگان واقعی مردم باشند خیلی کار‌ها در کشور می‌تواند انجام دهد باید تلاش کنیم نمایندگان خوش فکر،غیر وابسته، آزاده که وام دار کسی یا گروهی نباشند و به قانون گذاری و نظارت به درستی عمل کنند روی کار بیایند لازم است تحولاتی درون مجلس از  اصلاح آیین نامه داخلی و نوع مدیریت آن صورت گیرد.
 
به نوشته ایلنا، وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید نطق های شما روی بررسی صلاحیتتان تاثیرگذار باشد، عنوان کرد:خودم دلیلی برای این کار نمی‌بینم آنچه گفته و عمل کردم مطابق قانون اساسی بوده است. دلیلی برای رد صلاحیتم نمی‌دانم اینکه این کار رخ بدهد یا نه خیلی روشن نیست.
 
نماینده مردم تهران تاکید کرد: هر کسی قاعدتا بعد از رد صلاحیت اعتراض می‌کند تا بررسی شود من هم اعتراض خواهم کرد اما التماس نمی‌کنم اگر هم این اتفاق بیفتد حجت بر من تمام می‌شود و پاسخی برای مردمی خواهم داشت که اصرار دارند من شرکت کنم.
 
مطهری در پاسخ به این سوال که آیا قصد حضور در لیستی را دارید، گفت: صحبتی نشده است البته گروه‌های مختلفی مایل‌اند اسم من در لیست‌ها باشه من هم مانع نمی‌شوم نامم در لیستی باشد چون اعتقادی به دسته بندی‌های سیاسی ندارم معتقدم دسته بندی‌ها بیش از آنکه اختلاف فکری داشته باشد ریشه در روابط دارد و اصالت زیادی ندارد البته به احتمال قوی فهرستی تحت عنوان صدای ملت خواهیم داد و گروه مستقلان هم مایل هستند در لیست آن‌ها حضور داشته باشم باید ببینیم تحولات چگونه خواهد بود.
+32
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران
  احساس کردم شرایط کشور هنوز به گونه‌ای است که به کاندیداتوری امثال من نیاز دارد .مثلا انروز تا حالا که بودی چه غلطی کردی که باز احساس کردی باید باشی‌.!!!
  31
  28
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  رقص پرواز - پراگ، چک

  نمایندگان " مردمی، خوش فکر،غیر وابسته، آزاده که وام دار کسی یا گروهی نباشند"، اصولا از غربال صلاحیت نظام رد نمیشود، در نتیجه کاندیدهای تاییدی فاقد خصوصیات قید شده میباشد! حضور امثال مطهری همانطور که ۸ سال تجربه کردیم دردی از جامعه نمیکاهد!
  11
  62
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ای بابا تو هم یه جور دیگه ملت رو سر کار گذاشتی! :o
  10
  33
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  بازم تعدادی رو حوا کامنت نوشته اند !! آقایِ مطهری تا کنون با شجاعتِ تمام از رهبر انتقاد کرده و نشان داده اصول گرایان ، مشتی بادمجونِ دورِ قاب چین هستند. همین حرفِ او که به رد صلاحیت اعتراض خواهد کرد یعنی‌ اینکه شورایِ نگهبان به قولِ معروف تابو نیست . یادتان هست در انتخاباتِ ریاست جمهوری همه کاندیدا‌ها به سالِ خبر نگار راجع به اینکه اگر ردِ صلاحیت شدید چه می‌کنید چه جواب دادند ؟ گفتند " به قانون احترام می‌گذاریم و قبول می‌کنیم "!!!!
  25
  13
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.