کافه ای که شبها پناهگاه سگهای ولگرد و خیابانی است

کافه‌ای در یکی از جزایر یونان در سرما به داد سگ‌ها رسیده است. صاحب کافه هر شب درب کافه را باز می‌گذارد تا سگ‌های ولگرد و خیابانی شب را در آنجا بگذارند و مامنی گرم در سرما داشته باشند.
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت، تصویر کافه هات اسپات (Hott Spott) که در اوایل ماه جاری میلادی گرفته شد، تاکنون صدها هزار بار در فضای مجازی پخش شده و قلب طرفداران حقوق حیوانات را نوازش کرده است.
 
کافه هات اسپات در شهر موتیلِنه در استان اژه شمالی در کشور یونان واقع شده و بندر اصلی و مرکز جزیره لسبوس است. این کافه تا ساعت سه بامداد به مشتریان خدمات می‌دهد. مشتری‌ها تا این ساعت باید کافه را ترک و سپس درب کافه بر روی سگ‌ها باز خواهد شد تا آن‌ها نیز از گرمای داخل کافه لذت ببرند.
آتونیس، یکی از کارکنان کافه، می‌گوید که از تابستان این کار را انجام داده‌اند: «سگ ولگرد در این شهر خیلی زیاد است. زمانی که کافه تعطیل می‌شود، سگ‌ها به اینجا آمده و در اینجا می‌خوابند. ما مشکلی نداریم. از ماه ژوئیه به این طرف، هر شب حداقل یک سگ به اینجا آمده و بروی صندلی‌های کافه استراحت می‌کنند.»
 
جزیره زیبای لسبوس در نزدیکی ساحل ترکیه قرار دارد که به دلیل ورود هزاران پناهجو و تبدیل شدن آن به یک مرکز بین‌المللی در جریان بحران پناهجویان سال جاری میلادی، در کانون توجه رسانه‌های جهان قرار داشته است.
منبع درآمد اصلی این جزیره گردشگری است و کافه هات اسپات، به دلیل رفتار انسان دوستانه صاحبانش با سگ‌ها، محبوبیت و شهرت خاصی پیدا کرده است.
آنتونیس می‌گوید: «مشتری‌ها هم مشکلی ندارند. الان دیگه همه به آن عادت کرده و حتی با گوشی‌های خود به کافه می‌آیند تا عکس بگیرند. یکی از شبکه‌های تلویزیونی امروز صبح از آتن با ما تماس گرفت. آن‌ها می‌خواهند به اینجا بیایند و یک برنامه تلویزیونی در مورد سگ‌های اینجا بسازند.»
موسسات نیکوکاری یونان در اوایل سال جاری میلادی گزارش دادند که حدود یک میلیون سگ ولگرد در یونان وجود دارد که بیشتر آن‌ها مدیون بدهی‌های ناشی از بحران اقتصادی کشورش است.
اوستراتیوس پاپانیس، دانشیار دانشکده جامعه شناسی دانشگاه اژه، که عکس اولیه از کافه هات اسپات را در روز دو دسامبر گرفت و در فضای مجازی منتشر کرد، می‌گوید که از زمان شروع بحران پناهجویان تغییری مثبت در نوع نگرش مردم و رفتار آن‌ها با یکدیگر رخ داده است.
او در ادامه می‌‎گوید: «میزان اتحاد و همدلی بین مردم بومی جزیره با توجه به مسائل محیطی و حقوق بشری بیشتر شده است. نسل جدید حساس‌تر و آگاه‌تر است.»
+109
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سلام لبخند - تهران، ایران

  متاسفانه در بعضی کشورها که اسم نمیبرم !!!. سگ‌های ولگرد به انسانها و کارتن خوابها جا میدهند !!
  1
  61
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا

  اونوقت تو کشور پرچمدار «رأفت اسلامی» به این حیوونا که خصلتشون به آخوند شرف داره اسید تزریق میکنن تا جونشونو بگیرن!
  7
  71
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.