دیوار مهربانی در تبریز بالا آمد

 طرح خودجوش، مردمی و خیرخواهانه «دیوار مهربانی» به تبریز هم رسید. این شهر به نوشته ایرنا، بیش ترین موسسه های خیریه را دارد و در نتیجه این کمک ها و هم یاری ها، به «شهر بدون گدا» معروف شده است .
 
بنابراین گزارش، تبریز روز جمعه میزبان طرح دیوار مهربانی بود تا شهروندان با آویزان کردن لباس های مازاد خود در یکی از دیوارهای خیابان «امام خمینی»، حدفاصل «نصف راه» تا میدان «راه آهن»، گامی برای شادی دل نیازمندان و گرم کردن تن آنان در سرمای سوزناک شهر بردارند.
 
اجرای طرح دیوار مهربانی چند روزی است که در شهرهای مختلف کشور به دست خیران به صورت خودجوش اجرا می شود. در این طرح، مردم لباس های بدون استفاده خود را بر یکی از دیوارهای می آویزند و فقرا بدون واسطه آن ها را برمی دارند.
 
سایت محلی آذرقلم نوشته است:«پشت دیوار ننه سرما، سه کوچه مانده تا شب یلدا، زیرگذر لوطی ها، در یک سوی شهر ما، جمعی گرد آمده، دیواری بنا نهادند که خشت خشت آن نه از گچ و سیمان و آجر که از بند بند وجود انسان های با محبت ساخته شده است؛ دیواری که سرما را شرمنده مهر مردم مهربان تبریز کرد.»
 
بنابراین گزارش،تعدادی از جوانان تبریزی در یک اقدام جالب و خدا پسندانه، با اطلاعیه ای که پیش تر در شبکه های اجتماعی و تلگرام منتشر کردند، بخشی از لباس های بی استفاده خود را بر روی دیواری نصب کردند تا نیازمندان این شهر بی هیچ شرمندگی و بدون دراز کردن دست پیش افراد دیگر، لباس های مورد نیاز خود در این فصل سرد سال را از روی دیوار بردارند.
 
در این طرح از همه شهروندان خواسته شده بود تا لباس هایی را که در کمد خانه هایشان بی استفاده مانده و در گنجه خانه ها خاک می خورد، بر روی دیواری که از قبل برای همین کار در نظر گرفته شده است نصب کنند. هنوز ساعاتی از صبح روز جمعه ۲۷ آذرماه نگذشته بود که دیوار مهربانی مردم تبریز برای حمایت از نیازمندان این شهر بر روی یکی از نرده های فولادین یک مجتمع مسکونی در خیابان راه آهن تبریز بالا آمد.
بنابرنوشته آذرقلم، میان مردمان این شهر حالا رسمی شیرین و زیبا در حال شکل گیری است با این شعار که «اگر داری بگذار و اگر نداری بردار.»
+118
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Javid bad IRAN - استکهلم، سوئد

  آخ که کشوری با این همه سرمایه مردم به جای رسیدن که باید خودشون دست به کار بشن ...ای داد
  2
  61
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  چه خوب میشد اگه یه نگهبان هم اونجا مخصوصا برای شبها میموند تا آخوندا نیان و غارت نکنن!! :o :o
  5
  83
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  40Mehrdad - مالمو، سوئد

  نفس کار نیکو کردن در این حرکت اجتماعی ستودنیست و هیچ شکی در زیبا بودن این گونه کار ها نیست اما ، تصور نمیکنم که این کار در ملع عام موجب حفظ کرامت و حرمت انسانی افراد مستمند بشود. در هیچ جای دنیا اینجوری به بیچارگان کمک نمی کنند . شاید که بهتر می بود این لوازم و لباسها را در مکانهای سر بسته ایی محیا میشد و نیازمندان در نهایت خاطر آسوده وو بدون حضور چشمان دیگر مردم و با حفظ حرمت و شخصیت انسانی خودشان از این کار خیر و پسندیده استفاده می کردن و کمتر خجالت زده و شرم زده میشدن. تصورش را بکنین که دختر یا مادری یا پدری بخواهد در برابر چشمان دیگران لباسی را به قصد نیاز بردارد ولی رویش نشود.
  5
  58
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  بهتر است از کشورهای دیگر الگو بگیرند هر چند که همین کاری که هم میکنند قابل ستایش است ولی این کار اصلا خوب نیست لباشها در هوای آزاد آلوده به گردو خاک میشوند در آلمان مکانهایی را به کار اختصاص داده اند وهمه لباسها را شسته وترو تمییز در جا لباسی میگزارند وبا قیمتهای بسیار نازل عرضه میکنند
  3
  27
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  farokhzad - کنت، انگلستان
  خوب که دقت کنى از نوع پوشیدن مردم در کشورها میبینى ثروتمند هستند یا فقیر باور کنید یکبار در ژاپن دیدم دستفروش هاش کنار خیابانى مثله یکشنبه بازار کفش تیم برلند و حتى دستبند ارمانى نو میفروشند اصل ها نه قلابى حالا نگاهى به ٤٠ سال پیش فیلم ها کنید دانشجوها جوانها چقدر شیک میپوشیدن و حالا انواع لباس هاى بى کیفیت بیشتر بر تن هموطنانمان در ایران هست که حتى یک مارک قلابى ترک رو چنان استقبال میکنند که نگو شرم بر این رژیم اهریمنى که ایرانمان را با انهمه ثروت به این روز دوچار کرد
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.