چرا صدا وسیما به فردوسی پور مجوز پخش مصاحبه ظریف را نداد؟

عصرایران - مصاحبه عادل فردوسی پور و محمدجواد ظریف برخلاف انتظارها مجوز پخش از شبکه 3 را نگرفت . در حالی که عکس های مصاحبه وزیر امورخارجه ایران و مجری برنامه نود روز پنج شنبه از طریق رسانه ها منتشر شد اما مدیریت شبکه 3 به برنامه نود اجازه پخش کردن مصاحبه را برای ویژه برنامه شب یلدا نداد.

عادل فردوسی پور در جریان برنامه نود خبر داد که مجوز پخش این مصاحبه صادر نشده است. اولین شایعات پس از حرف های فردوسی پور حکایت از سیاسی بودن این تصمیم دارد. شایعاتی که مدعی هستند دلیل اصلی این تصمیم عدم حمایت از دولت بوده است. رسانه های نزدیک به اصلاحات منبع اصلی خبر بوده اند. 
کانال خبری اصلاحات نیوز در این مورد نوشت:« امشب گفتگوی فردوسی پور درحالی به بهانه "انتخاباتی بودن این حرکت به نفع حامیان دولت" پخش نمیشود که در ساعاتی پیش غلامعلی حداد عادل "مهمان برنامه ویژه شب یلدا در همین شبکه سه سیما بود!!»

عکس لو رفته از مصاحبه فردوسی پور - ظریف برای برنامه 90 که پخش نشداما شایعه دیگر از راهروهای صدا وسیما به بیرون درز کرده است. گفته می شود مسوولان صدا وسیما اجازه این مصاحبه را به دلیل بی ربط بودن محتوای برنامه با مصاحبه مذکورعنوان کرده اند. عادل فردوسی پور در جریان برنامه اعلام کرد که مصاحبه ورزشی دکتر ظریف با برنامه نود مجوز پخش شبکه سوم را به دست نیاورده است. حرفی که تا حدی شایعه منتشر شده را تایید می کند. این در شرایطی است که کل مصاحبه دکترظریف و نود حول مسائل ورزشی و فوتبالی بوده است
 
اما سومین احتمال عدم هماهنگی برای پخش مصاحبه عنوان شده است. مصاحبه ای که به صورت کاملا چراغ خاموش انجام شده بود و تقریبا هیچ کس از انجامش خبر نداشت. شنیده می شود بی خبری مسوولان صدا و سیما از چنین مصاحبه ای به جلوگیری از پخش آن منجر شده . هرچند که سومین شایعه هم تا حدودی سیاسی بودن این تصمیم را تایید می کند.

عادل فردوسی پور پیش از این مصاحبه ای با سید حسن خمینی انجام داده بود . مصاحبه ای که بدون مشکل روی آنتن برنامه نود رفت. مصاحبه ای که می توانست هم برچسب جناحی داشته باشد و هم بی ربط با فوتبال تلقی شود اما مسوولان صداو سیما در آن روز مشکلی با آن مصاحبه نداشتند. اما مصاحبه دکتر ظریف وزیرامورخارجه ایران با فردوسی پور برچسب هایی از جنس سیاست ، ناهماهنگی و بی ارتباطی با ورزش گرفت تا روی آنتن نرود.
+33
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  با اینکه فردوسی پور همان اول برنامه گفت که این مصاحبه پخش نمی شود ولی من برنامه را تا آخر دیدم گفتم شاید با توجه به اینکه همان ابتداگفت که آقای فنایی-کارشناس داوری- هم همان روز - یا فردایش - روز تولد اوست حتما کیک می آورند - مثل برنامه پارسال در روز تولد برنامه شان- و یا یک سبک و سیاق دیگری در لابلای برنامه - به جز آیتم های تفإل سرخ آبی ها و یا مصاحبه با پروین و مظلومی-نشان خواهند داشت ولی نبود !همین است دیگر !قدیمی ها می گفتند:"فلانی چیزی از توش در نمیاد"!یعنی سدا و صیما همین است دیگر اگر هم چیزی از توش بیرون بیاید باید شک کرد ! باقی بقایتان !
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  agha-javad - تهران، ایران
  چه مملکتی، چه ملتی، چه دولتی و چه حکومتی!!! مافیا ‌های مذهبی‌ وحشی به جون هم افتادند و ملت هم عده‌ای تماشاگر، عده‌ای چاپلوس و مزدور این مافیا ها، عده‌ای فراری از کشور، عده‌ای دنبال هنرپیشگی و نون رو به روز نرخ خوردن،....عده‌ای دنبال جراحی پلاستیکی‌ ، مد ، تغییر چهره،. همه جورش هست به جز وجود یک انسان اندیشمند و پیرو حقیقت!!!
  3
  5
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  وقتی ظریف فرق بین مایلی کلنگ رو با کرلوس کیروش نمیدونه چه مصاحبه فوتبالی میتونسته انجام بده ؟ عادل هم کم کم داره خیلی حاشیه میره .پر واضحه که عادل برای جذب مخاطب بیشتر و رقابت با خندوانه که بزودی شروع میشه و از طرفدار های زیادی هم یرخورداره سراغ اقا جواد رفته .
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.