«اغتشاش» درمراسم سخنرانی موسوی لاری در دانشگاه یزد

سخنرانی موسوی لاری در دانشگاه یزدگزارش‌ها حاکی است که سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، از چهره‌های اصلاح‌طلب نزدیک به محمد خاتمی،، روز دوشنبه ۳۰ آذر در دانشگاه یزد، با «هجوم» یکی از حاضران به سمت جایگاه، سخنرانی ناتمام مانده و آقای موسوی لاری به سمت بیرون هدایت می‌شود، اما در میان راه «عده‌ای به سمت وی هجوم بردند.»
 
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت هشتم، به دعوت تشکل «توسعه واعتدال دانشگاه یزد» در این دانشگاه  حضور یافته بود و در سخنرانی وی در حدود ۳۰۰ دانشجو درآمفی تئا‌تر دانشگاه حضور داشتند.
 
طبق این گزارش در بخش پایانی سخنرانی آقای موسوی لاری و در جریان پاسخ به سوالات دانشجویان، «عده‌ای درمیان جمعیت با فریاد وایجاد جنجال سعی دربرهم زدن جلسه داشتند ولی سخنران همچنان به صحبت‌های خود ادامه داد. »
 
به گزارش ایرنا، اما در درادامه برهم زدن جلسه سخنرانی وزیر کشور دولت هشتم به دنبال هجوم یکی «ازدانشجویان به سمت جایگاه، موسوی لاری سخنان خود را قطع کرد وبه خارج سالن هدایت شد که در میان راه عده‌ای به سمت وی هجوم بردند اما با تلاش نیروهای انتظامات سالن، موسوی لاری سالم از دانشگاه خارج شد.»
 
این گزارش می‌افزاید، این «دانشجویان» مهاجم با انتظامات مراسم درگیر شده وبه زد وخورد پرداختند.
ایرنا می‌گوید، طی روزهای گذشته برخی «سایت‌ها وگروه‌ها دراستان یزد با انتشار اطلاعیه‌ای تهدید کرده بودند که مراسم سخنرانی موسوی لاری را برهم خواهند زد.»
 
این دومین باری است که سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری برهم می‌خورد. پیش‌تر نیز در قرچک وارمین عده‌ای با سردادن «شعارهایی به سمت وی هجوم بردند که موجب شد عمامه وی از سر او بیفتد».
 این در حالی است که غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه روز دوشنبه در دانشگاه تهران از مسئولان دانشگاه‌ها خواسته بود که اجازه ندهند «فتنه‌گران در دانشگاه‌ها حضور یابند و اگر قرار شد کسی از این افراد سخنرانی کند، حتماً قبلاً از او قول بگیرند که سخنی برخلاف ارزش‌های نظام نگوید».
 
معاون اول قوه قضاییه تاکید کرده بود، درصورتی که پیش‌بینی حضور سخنرانی در دانشگاه‌ها «موجب تنش خواهد شد، باید دستگاه‌های نظامی، اطلاعاتی و قضایی از ورود این افراد به دانشگاه‌ها خودداری کنند».
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و نزدیکان وی از اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به عنوان «فتنه» و از میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان «سران فتنه» نام می‌برند.
 
فائزه هاشمی پیشتر بر هم زدن نشست‌ها و سخنرانی‌های اصلاح طلبان را نشانه ترس اصولگرایان و تلاش آنها برای «ایجاد فضای رعب و خمودگی» میان اصلاح‌طلبان دانسته بود.
 
تاکنون سخنرانی شماری از چهره های اصلاح طلب در دانشگاه ها و شهر های مختلف توسط «افراد تندرو»  لغو شده است.
+2
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.