'نخستین' رفتگر زن ایران

صغری خانی، نخستین زن رفتگر ایرانی است که از ۹ سال پیش تاکنون در شهر پیش قلعه از شهرهای تابعه شهرستان مانه در ۴۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد در استان خراسان شمالی مشغول به کار است.
خبرگزاری مهر با انتشار گزارشی درباره این زن نوشت: براساس پیگیری های انجام شده، صغری خانی شهرآبادی اولین بانوی نارنجی پوش ایرانی است.
 
خانم خانی ۶۱ ساله است و دارای همسری ۷۶ ساله با شش فرزند پسر، حدود ۹ سال است که به خاطر مشکلات اقتصادی و مریضی همسرش، به عنوان کارگر کارمزدی با شهرداری همکاری می کند، بقول خودش از روزی ۳۰ تومان شروع به کار کرده تا حال که دستمزدش به روزی ۲۰ هزار تومان رسیده است.
 
علی حسن پور، شهردار پیش قلعه با اشاره به وضعیت اقتصادی این خانواده می گوید: "انتظار این است که مسئولان و خیرین این خانواده زحمتکش را دریابند و درصورت امکان، برای رفع مشکلات آنان گام های حمایتی بردارند."
+93
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Liberte - تهران، ایران

  علی رغم اینکه کار این زن بهیچ وجه دون و مایه شرم نیست،امل هیچگاه فقر را ستایش نکنیم و وضع زندگی این زن نباید اینگونه محقر می شد ، بایست فقر را از بین برد، اگه اینگونه زندگی رو تحسین کنیم ،نتیجه اش این می شود که سرمایه داری و سرمایه داران و فقر از سوی دیگر امری طبیعی جلوه کند و پرولتاریا درصدد احقاق حقوق خود نباشد.
  4
  46
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  شاهنشاه روحت شاد - تهران، ایران

  این شغل بسیار شغل شریفى است من مخالف این شغل نیستم .فقط میدونم که زن در جمهورى ....بیشتر از این پیشرفت نخواهد کرد ! اگر انوشه انصارى هم در ایران بود یه همچین شغلى داشت !
  5
  30
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::Liberte - تهران، ایران::]. فیلسوپ جان !حسین جان ! البته حرف ات تا حدودی درست است !اما نه شما و ونه هیچ کس نمی تواند فقر را از بین ببرد یعنی امکانش تقریبا صفر است دلیل اش هم این است که این ساختار خیلی سال است به همین شکل است یعنی از زمان ابتدای بشر کنونی ظاهرا متفکر!-هوموساپینس- در ضمن یاد یک جمله مشابهی- احتمالا از یک نویسنده بریتانیایی یا آمریکایی دقیقا یادم نیست و الان حضور ذهن ندارم-افتادم که می گفت و می تواند در این خصوص راهنمایی ات کند:" از بین بردن بیکاری غیر ممکن است چرا که در آنصورت کارمندان اداره ُ کاریابی بیکار می شوند" !!! حالا مرا - و ما را -با شمه ای از کرامات وجودی ات عنایتی کن فیضی ببریم !
  14
  7
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Liberte - تهران، ایران
  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. ارادتمندیم دایره مینا جان. بنده معتقدم که فقر را می توان ریشه کن کرد، که راهکارهاش در اقتصاد رفاه و اقتصاد کلان هست ،و در نهایت می توان با ارزش قائل نشدن به پول و مادیات جلوی آسیب های اجتماعی رو گرفت. در ضمن بی کاری مذموم نیست ،فقر فرهنگی و مادی هست که انسان ها رو بدبخت می کنه. بی کاری رو شاید نشه از بین برد وبعلاوه در کشورما حداقل نیمی از کارمندان دولتی در واقع عملا کاری انجام نمی دن و یا دوباره و موازی کاری می کنند ،ولی زندگی خوب داشتن حق هر کسی هستش ،چه بی کار و چه پزشک و چه راننده و چه سپور.
  2
  3
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین
  [::Liberte - تهران، ایران::]. خودت فهمیدی چی گفتی ؟ این شغل باعث شرم نیست بعد فقر و محقر .. خوب دلیل این چرت و پرت گفتن ایرانی بودنت است که مینی ژوب خوبه ولی نه برای خواهر و مادر من ...بعد می شه بفرمائید چه کسی باید این شغل رو انجام بده ؟ حتی اگر فقر از بین بره قراره کثافت خیابان ها رو بر داره ؟
  3
  2
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران
  این خانم نیاز بکمک ندارد ماهی شش میلیون تومان درامدش است.اگر18سال درس میخواند با مدرک فوق لیسانس همچین درآمدی نداشت.فرداست که کلی خانم جلوی شهرداری صف بکشند برای رفتگری
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Liberte - تهران، ایران
  [::اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین::]. خوب دقیقا برای اینکه اقتصادنخوندی متوجه نشدی. این قبیل شغل ها اصلا عار نیست و بایست باشند ولی باید درآمدش خیلی بالا باشه ،نه اینکه حقوقش به اندازه یک روز یک بازاری یا یک پزشک و شاید هم خیلی کمتر. نبایست اونقدر ژولیده و خونش زشت باشه. نبایست یک همسر از کارافتاده و معلول و شش تا بچه داشته باشه که مثل خودش زندگی می کنند ،حتما.بایست تحصیلات داشتش.من فقر رو نقد کردم نه کارش رو. دیگه نمی دونم متوجه شدی یانه.به بیان ساده تر طرز زندکیش بده و در نهایت هیچی از دنیا نمی فهمه که علت اصلیش فقر و بعد بی سوادیشه.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین
  [::Liberte - تهران، ایران::]درسته اقتصاد نخوندم , پس یکم بیشتر توضیح بده , فقر رو نقد کردی ؟ یعنی اگر وضع مالیش خوب بود و حقوق بالا داشت مثل یک دکتر یا به قول خودت یه بازاری دیگه فقیر نبود ؟ چون گفتی این فقر بر می گرده به بی سوادیش ! پس با این حساب بدون تحصیلات اقتصادی و با حساب دو دوتا چهار تا ,فقر فرهنگی و اجتماعی به وجود می آمد چون دیگه کسی دنبال تحصیلات نمی رفت و به خودش زحمت نمی داد حقوق یه دکتر با یه روفتگر یکی بود ! .
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.