آندو، شجاعی و نوری در یک قدمی اخراج

خبر ورزشی :  اوضاع و احوال لژیونرهای ایرانی حاضر در آن سوی آب‌های خلیج‌فارس اصلاً مساعد نیست چون هر روز رسانه‌ها خبرهای زیادی درخصوص کنار گذاشتن آنها از تیم‌های‌شان منتشر می‌کنند از جمله گزارشی که روزنامه الوطن درخصوص پایان کار حداقل سه بازیکن ایرانی در لیگ ستارگان قطر منتشر کرد و نوشت: «مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان و محمد نوری تیم‌های خود را در زمستان ترک خواهند کرد».
 
رقابت‌های لیگ قطر از دیروز وارد دور برگشت خود شد و در حالی که تیم‌ها در هفته چهاردهم به مصاف رقبای خود رفتند الوطن از وضعیت مبهم ستاره‌های خارجی تیم‌های حاضر در مسابقات خبر داد و نوشت: «بازیکنانی همچون جرمی از ام‌صلال، انور دیبا از الخریطیات، داگانو از القطر، موریگی از السد، چهار خارجی مسیمیر، سرجیو دوتلا از العربی و... ستاره‌های گرانقیمت لیگ قطر هستند که در نقل و انتقالات زمستانی باید دنبال تیم جدیدی برای خودشان باشند. به این جمع نفراتی همچون مسعود شجاعی از الغرافه، آندرانیک تیموریان از ‌ام‌صلال و محمد نوری را هم باید اضافه کرد».
 
در این گزارش آمده است: «مسعود شجاعی حتی با ایجاد تغییرات روی نیمکت رهبری الغرافه هم نتوانست انتظارات را برآورده کند تا به این ترتیب نامش در لیست نفرات مازاد باشگاه قرار بگیرد. هافبک ملی‌پوش ایرانی که دومین بار بود پیراهن الغرافه را بر تن می‌کرد این بار هم عملکرد خوبی از خود بر جای نگذاشت تا بالاجبار نیم‌فصل زردپوشان دوحه را ترک کند».
 
نویسنده الوطن درخصوص کاپیتان تیم‌ملی ایران هم مطلب جالبی نوشت. «آندرانیک تیموریان در کنار جرمی دو بازیکنی هستند که اختلافات زیادی با بولنت سرمربی ترک‌تبار‌ ام‌صلال دارند و از ابتدا هم نتوانستند در برنامه‌های تاکتیکی جایگاه ثابتی برای خود پیدا کنند به همین خاطر مجبور هستند تا‌ ام‌صلال را به مقصد تیم دیگری ترک کنند. آندو که به خواسته مدیران باشگاه پیراهن‌ ام‌صلال را بر تن کرد از هفته‌ها قبل نیمکت‌نشین شده و با این وضعیت خودش هم تمایلی به ادامه همکاری با این باشگاه و مربی ترک‌تبار ندارد».
 
روزنامه قطری در ادامه به وضعیت خارجی‌های مسیمیر و محمد نوری هم اشاره‌ای داشت و آورد: «مسیمیر در اولین تجربه حضور در لیگ ستارگان، نیم‌فصل را در انتهای جدول به پایان رساند و در این بین چهار خرید خارجی باشگاه هم نتوانستند گره‌ای از مشکلات باز کنند از جمله محمد نوری و اولیویتو برزیلی تا باشگاه به فکر ایجاد تغییراتی در فهرست نفرات خارجی خود باشد چون مربی کروات مسیمیر اصلاً از عملکرد ستاره‌های خارجی‌‌اش رضایت ندارد».
 
با این تفاسیر باید گفت پرونده فعالیت بازیکنان ایرانی شاغل در قطر رفته رفته در حال بسته شدن است. شاید به همین خاطر هم بود که چند باشگاه ایرانی برای جذب بازیکنانی همچون مسعود شجاعی و محمد نوری ابراز تمایل کردند اما آندو تیموریان قصد بازگشت ندارد و در حال چک و چانه زدن با چند باشگاه دیگر قطری است تا فوتبالش را در آن سوی آب‌های خلیج‌فارس ادامه دهد.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.