هکرهای ایرانی دو سال پیش به سدی در نزدیکی نیویورک 'نفوذ کرده بودند'

به گزارش وال استریت ژورنال، هکرهای ایرانی در سال ۲۰۱۳ توانسته بودند به کامپیوترهای کنترل‌کننده یک سد در نزدیکی نیویورک، نفوذ پبدا کنند.
 
به گفته این گزارش، این نفوذ خسارتی ایجاد نکرد، اما باعث شد تا اطلاعاتی درباره نحوه کنترل کامپیوترهای کنترل‌کننده سیل آشکار شود.
 
متخصصان به این روزنامه گفته‌اند که اطلاعات زیادی درباره سد "بومن آوینیوو" که در نزدیکی نیویورک قرار دارد، از سوی هکرها سرقت شده است.
 
پژوهش‌ها درباره این نفوذ نشانگر نقش ایران به عنوان مبدا این حملات است. این تحقیقات هشداری به مقامات آمریکایی در خصوص توانایی جنگ سایبری این کشور بود.
 
بر پایه این تحقیقات، همین گروه از هکرها احتمالا در پشت پرده حمله به ۳ مرکز مالی آمریکایی بوده‌اند.
هم‌زمان در گزارش دیگری که از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده است هکرهایی که تحت حمایت دولت‌ها هستند، به‌طور منظم به اهداف زیرساختی کشورهای دیگر حمله می‌کنند.
 
بنابر این گزارش، در طول ۱۰ سال گذشته هکرها حدودا ۱۲ بار توانسته‌اند تا به سطوح بالای شبکه‌های انتقال برق دسترسی پیدا کنند.
 
به گفته این خبرگزاری، شبکه انتقال برق آمریکا به طور منظم مورد حملات "پیچیده هکرهای خارجی" بوده است.
 
در بسیاری از موارد به گفته محققان، هکرها توانسته‌اند به سامانه‌های حساس دسترسی پیدا کنند.
تا کنون هدف اصلی این حملات، دریافت اطلاعات دقیق مانند نقشه‌های مهندسی و تاسیسات این سیستم‌ها بوده است.
 
در یک مورد از حملات گسترده، هکرها توانستند به ۸۲ نیروگاه مختلف در آمریکا و کانادا، نفوذ پیدا کنند.
اطلاعات گذاشته شده در کدها هکرها در زمانی که حملات کشف شده‌اند، نشان داده است که هکرهای ایرانی در پس این حملات بوده‌اند.
 
اطلاعات درباره این رشته از حملات پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) را وادار کرده تا به صنایع انتقال برق در مورد هدف حملات بودن آنها، هشدار دهد.
 
گارانس برک و جاناتان فهی، گزارشگران آسوشیتد پرس، در تحقیقات خود نوشته‌اند که هکرها از اطلاعات سرقت‌شده برای خاموش کردن این نیروگاه‌ها یا تغییر سیستم کاری آنها استفاده نکرده‌اند.
 
اما به گفته رابرت لی، از متخصصان سابق امنیت سایبری نیروی هوایی آمریکا، این اطلاعات می‌تواند در صورت خرابی روابط دیپلماتیک بین ایران و آمریکا، صدماتی را ایجاد کند.
 
علت دسترسی هکرها به این نیروگاه‌ها به این دلیل بوده است که مدت‌ها پیش، نیازی برای حفاظت بسیاری از این سیستم‌ها از حملات سایبری، احساس نمی‌شد.
+12
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  kourosh84 - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  خبر جدید ، ایرانیان دو ملیتی به خصوص ایرانیان مقیم اروپا اگر در هر فرودگاهی لب تاپ حمل کرده باشند . حتی اگر در پنج سال گذشته به ایران سفر نداشتید ، برای ورود به ایالات متحده ، باید تقاضای ویزا کنند !!!
  4
  4
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.