ارتش عراق از ساکنان رمادی خواست شهر را ترک کنند

نیروهای دولتی و هواداران آن در اطراف رمادی و بخش‌هایی از آن حضور دارنددر پی پیشروی‌های تازه نیروهای عراقی علیه گروه موسوم به «حکومت اسلامی»، ارتش آن کشور از ساکنان شهر رمادی که بخش‌هایی از آن هنوز در تصرف «داعش» است خواست، شهر را طی ۷۲ ساعت ترک کنند.
 
بنا بر گزارش‌ها هواپیماهای ارتش عراق، ۲۹ آذر ماه، با پخش اعلامیه‌هایی از ساکنان رمادی خواسته‌اند از طریق «مسیرهای امن» مشخص‌شده، شهر را ترک کنند.
 
به نظر می‌رسد نیروهای مسلح آن کشور خود را برای عملیاتی که به تصرف رمادی به طور کامل خاتمه دهد آماده می‌کنند.
 
یحی رسول، سخنگوی عملیات مشترک عراق، به خبرگزاری رویترز گفته است «همه نیروهای امنیتی برای روبه‌رو شدن با غیرنظامیانی که در حال عزیمت به سوی آنها هستند، آمادگی دارند».
 
دو هفته پیش نیروهای امنیتی و نظامی عراق موفق شدند بخش بزگی از شهر رمادی را از کنترل افراد حکومت خودخوانده اسلامی خارج کنند.
 
رمادی، مرکز استان انبار، از مهم‌ترین شهرهای عراق و مرکزی مالی و گمرکی در منطقه موسوم به «ولایت فرات» است که در بخش‌هایی از سوریه و عراق و تحت تصرف «حکومت اسلامی» قرار دارد.
 
این شهر در بهار گذشته به تصرف افراطیون درآمده بود.
با پیشروی نیروهای عراقی، وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام برای ارسال مستشار و هلیکوپترهای نظامی به منطقه اعلام آمادگی کرد.
پنتاگون در مورد نبردهای فعلی نیز ابراز خوشبینی کرده است.
نیروهای ضد تروریستی عراق در حال پاکسازی مناطقی از رمادی که بازپس گرفته شده هستندنیروهای امنیتی عراق برآورد کرده‌اند که شماری نزدیک به ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر از نیروهای «حکومت اسلامی» در مرکز شهر موضع گرفته‌اند.
 
یک افسر ارتش عراق که نامش فاش نشده به خبرگزاری رویترز گفته است «[پخش اعلامیه‌ها] به معنی این است که عملیاتی گسترده برای بازپس‌گیری مرکز (رمادی) به زودی آغاز خواهد شد».
 
ایالات متحده که ائتلافی را علیه «حکومت اسلامی» رهبری می‌کند نیز گفته است که طی روزهای گذشته در حملات هوایی‌ خود افراد رده بالای گروه حکومت اسلامی را در این شهر هدف داده است.
+29
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.