دو اعدام در ملاء عام در شیراز و ۵ اعدام در بندرعباس

حقوق بشر ایران، ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۴: طی روز یک‌شنبه دو زندانی با اتهام سرقت مسلحانه در میدان کوزه‌گری شیراز و ۵ زندانی در زندان مرکزی بندرعباس از طریق چوبه دار اعدام شدند.

بنابه گزارش ایلنا، این دو زندانی که هویت ایشان «مجتبی- ر» ۳۰ ساله و «نعمت- ج» ۲۶ ساله عنوان شده است با اتهام محاربه از طریق ارتکاب ۵ فقره سرقت مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت و نا‌امنی به اعدام محکوم شده بودند.

حکم این دو زندانی را شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز صادر و این حکم در شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به تایید رسید و در ‌‌نهایت صبح روز یک‌شنبه ۲۹ آذر ماه در مقابل دیده‌گان مردم در میدان کوزه‌گری شیراز به اجرا درآمد.

همچنین به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان هرمزگان، در همین روز حکم ۵ زندانی که به اتهام قاچاق مسلحانه موادمخدر به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی بندرعباس به اجرا درآمد.

در بخشی از این گزارش آمده است: «از این قاچاقچیان مسلح در مجموع بیش از دویست و چهل و سه کیلو گرم انواع مواد مخدر، ازانواع کراک، هروئین و تریاک و مقادیر زیادی اسلحه و مهمات کشف و ضبط گردیده است.»

این منبع به هویت ۵ زندانی اعدام شده کوچک‌ترین اشاره‌ای نکرده است.
+32
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آیا این احمق ها هنوز نفهمیده اند که ضرر اجتماعی اعدام در ملاء عام بیشتر از عبرتی است که قراره کسی بگیره؟ اگر بازدارنده بود پس چرا تعداد مجرمین بیشتر و بیشتر میشه؟ جای آن دارد که یک لعنت بلند نثار روح کثیف خمینی گجستک بکنیم که با قدوم نحسش ایران سراسر شادی و خوشی ما را تبدیل به ماتمکده ای ویران ساخت و ملت را آواره نمود.
  9
  56
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  حضور هر فرد کثیفی در این نمایش اسلامی!! تایید جنایت!!‌مرگ بر این دین و هزاران ننگ‌ بر کسانیکه در ۱۳۵۷ به این هیتلرهای اسلامی بله‌گفتند.
  10
  27
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند
  واسه چی‌ این بیچاره‌ها ؟ کی‌ می‌شه اون پیر کثیف رو اعدام کنند ، خامنه‌ای دزد بزرگ ؟
  3
  9
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.