محکومیت قاتل پزشک اردبیلی به اعدام

روزنامه ایران : عامل جنایت جنجالی پزشک سرشناس اردبیلی به قصاص نفس - اعدام - محکوم شد.

این قاتل 23 ساله که دانشجوی زبان خارجه بود پس از قتل متخصص سرطان در خانه‌اش با اورژانس تماس گرفت و خود را تسلیم پلیس اردبیل کرد.

صبح پنجشنبه یکم مردادماه سال جاری پلیس اردبیل در جریان قتل دکتر اصغر پیرزاده متخصص انکولوژی با ضربات چاقو قرار گرفت. با مخابره این خبر تیمی از پلیس آگاهی اردبیل و بازپرس ویژه قتل و تیم تحقیق در بیمارستان حاضر شدند و در تحقیقات ابتدایی مشخص شد این پزشک در تماس جوانی با مرکز اورژانس، از خانه‌ای در محله‌های اردبیل به بیمارستان منتقل شده است. با این سرنخ، مأموران به خانه پسر جوان رفته و او را بازداشت کردند.

این جوان که مدعی بود از سه ماه پیش با دکتر پیرزاده آشنا بوده و با وی رفت و آمد داشته است در برابر دادستان «عتباتی» دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به جرم خود اعتراف کرد و مدعی شد درنتیجه یک اختلاف نظر با مقتول درگیر شده و با کارد آشپزخانه او را به قتل رسانده است.
با این اعتراف‌ها قاتل جوان دستگیر شد و پرونده‌اش با توجه به حساسیت موضوع به صورت فوق‌العاده در دست بررسی قرار گرفت.
حاشیه پرجنجال
پرونده این قتل با وجود روشن بودن زوایای پنهان آن از سوی پلیس و مقام‌های قضایی با واکنش‌ها و شایعات مختلفی در میان اقشار مختلف همراه شد. از آنجا که شایعه شده بود این پزشک در سرکشی به یک بیمار و در محل کار خود توسط همراه بیمار هدف حمله قرار گرفته، پزشکان و وزارت بهداشت واکنش‌های جدی به آن نشان دادند و در برابر آن موضع گرفتند اما دادستان پرونده با شفاف‌سازی و اعلام اینکه انگیزه قتل، اختلاف شخصی یک جوان آشنا بوده تنور شایعات را خاموش کرد. این پرونده به صورت فوق‌العاده در دستور کار دادگاه کیفری یک استان اردبیل قرار گرفت و پس از 5 ماه حکم آن صادر شد. عتباتی دادستان اردبیل گفت: «پس از بررسی دقیق این پرونده، حکم بر قصاص قاتل صادر شد. به لحاظ اهمیت موضوع و جوی که پس از قتل این پزشک معروف اردبیلی ایجاد شده بود بررسی این پرونده با دستور ریاست دادگستری اردبیل به صورت ویژه، خارج از نوبت و با نهایت دقت و ظرافت در دست بررسی قرار گرفت.» وی ادامه داد: «این پرونده با حضور وکلای طرفین در دادگاه کیفری یک استان اردبیل و در حضور سه قاضی مجرب و نماینده دادستان در جلسات متعدد مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از بررسی دقیق، حکم بر قصاص قاتل صادر شد.» دادستان اردبیل درباره زمان اجرای مجازات قصاص نیز گفت: «این حکم پس از تأیید در دیوان عالی کشور و در صورت تقاضای اولیای دم اجرا خواهد شد.»
 
+31
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  در جایی خوندم که رابطه عشقی و جنسی بین قاتل و مقتول بوده ! حالا به چه دلیل به قتل رسوندش خدا میدونه !
  15
  8
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.