انکار قتل رقیب عشقی

پسر جوان که به خاطر علاقه به دختر جوان که مدیر یک شرکت تبلیغاتی بود، کارمند وی را با خودرو زیر گرفته بود، دیروز پای میز محاکمه ایستاد و منکر قتل عمدی شد.

این پسر ادعا کرد مرگ دلخراش پسر جوان زیر لاستیک‌های پژو206 یک اتفاق  بوده است. رسیدگی به این ماجرا از ظهر بیستم مرداد 93 به دنبال برخورد خونین یک دستگاه پژو206 سفید در پمپ بنزینی در حاشیه بزرگراه یادگار امام با پسر 25ساله‌ای به نام سعید در دستور کار افسران کلانتری 134شهرک غرب قرار گرفت.
 اظهارات شاهدان رازگشای جنایت عمدی
پلیس وقتی به پمپ بنزین رفت با جنازه خونین پسر موتورسوار روبه‌رو شد که در دم جان سپرده بود. در حالی که راننده پژو 206 بازداشت شده بود شاهدان گفتند این پسر 21ساله که محمد نام دارد عمدی سعید را زیر گرفت و گریخت و 200 متر بعد از پمپ بنزین به خاطر ترکیدن لاستیک ماشینش ناچار به توقف شد. با افشای این ماجرا فرضیه عمدی بودن جنایت قوت گرفت.

 در آن بین پدر قربانی گفت: «راننده پژو 206 را می‌شناسم. او قبلا هم چند بار با پسرم درگیر شده و او را تهدید به قتل کرده بود. او بی‌شک پسرم را عمدی کشته است.»
 اعتراف به جنایت عشقی
به دنبال اظهارات این مرد محمد لب به اعتراف گشود. وی گفت: «مدتی بود به دختر جوانی به نام مریم که مدیر شرکت تبلیغاتی بود علاقه‌مند شده بودم. او به من گفته بود سعید که کارمند شرکت است از او خواستگاری کرده و جواب رد شنیده اما سعید دست‌بردار نیست و مدام برای مریم مزاحمت ایجاد می‌کند.»
وی ادامه داد: «آخرین بار مریم به من گفت سعید با موتور او را تعقیب کرده و حالا آنها در پمپ بنزین هستند. من که از شنیدن این حرف عصبانی شده بودم به پمپ بنزین رفتم و سعید را با ماشین زیر گرفتم.»
 انکار جنایت عمدی در دادگاه
 به دنبال اعتراف‌های پسر جوان وی دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست اصغر عبداللهی و با حضور دو مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای این جلسه نماینده داستان کیفرخواست را خواند و برای محمد به اتهام قتل عمدی و برای مریم به اتهام معاونت در جنایت تقاضای کیفر کرد. سپس پدر، خواهر و برادر سعید در جایگاه ویژه ایستادند و برای محمد حکم قصاص خواستند.

 پدر داغدار با اشاره به متهم گفت: «این پسر بی‌رحمانه با ماشین پسرم را زیر گرفت و با صحنه‌سازی می‌خواست ماجرا را تصادف غیرعمدی نشان دهد که پلیس به ماجرا پی برد. من به هیچ قیمتی از خونخواهی گذشت نمی‌کنم و برای محمد اشد مجازات می‌خواهم.» وقتی متهم پشت تریبون دفاع ایستاد منکر قتل عمدی شد. وی گفت: «باور کنید من عمدی سعید را زیر نگرفتم. می‌خواستم به پمپ بنزین بروم که دیدم شلوغ است و منصرف شدم. به همین خاطر پایم را روی پدال گاز گذاشتم تا به سرعت دور بزنم اما ماشین ناخواسته با مرد جوان  برخورد کرد. من وقتی از ماشین پیاده شدم متوجه شدم قربانی کارمند شرکت تبلیغاتی است.»

این پسر درباره علت آخرین تماسش با مریم گفت: «من تا آن زمان نمی‌دانستم که سعید برای مریم مزاحمت ایجاد کرده است. وقتی با مریم تماس گرفتم با بداخلاقی جوابم را داد و وقتی علت رفتارش را پرسیدم گفت که گمان کرده است سعید هستم  که با او تماس گرفته‌ام. آنجا بود که مریم ماجرای مزاحمت‌های سعید را برایم تعریف کرد. ولی باور کنید او از من نخواست تا سراغ سعید بروم و از او انتقام بگیرم. من در اداره آگاهی تحت فشار و به ناچار به قتل عمدی سعید اعتراف کردم و گفتم مریم از من خواسته بود تا او را با ماشین زیر بگیرم. ولی حالا می‌گویم مرگ سعید یک اتفاق بود.» محمد درباره علت فرارش از پمپ بنزین پس از برخورد خونین  نیز گفت: «من قصد فرار نداشتم و لاستیک ماشینم به محض برخورد با سعید ترکید و خودروام متوقف شد.» سپس مریم که حالا با قرار وثیقه آزاد است در جایگاه ویژه ایستاد و منکر معاونت در قتل شد.

این دختر گفت: «سعید به من ابراز علاقه کرده بود به همین خاطر او را از شرکت اخراج کردم. اما دست‌بردار نبود. سعید آن روز با موتور مرا تعقیب کرد و همراهم به پمپ بنزین آمد. همان موقع وقتی محمد با من تماس گرفت ماجرا را برایش تعریف کردم اما  باور کنید از او نخواستم  که سعید  را  با ماشین زیر بگیرد. در پمپ بنزین سعید از موتورش پیاده شد و کنار ماشینم ایستاده بود تا با  من صحبت کند که یکباره  یک پژو  206 سفید از مسیر منحرف شد و به داخل پمپ بنزین آمد. او سعید را زیر گرفت.»
در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.