تنبیه مرگ‌بار دختر دبیرستانی در مدرسه

یک دختر دبیرستانی پس از اینکه از سوی مدیر مدرسه‌اش تنبیه شد، به طرز مرموزی در خانه خود جان باخت. این دختر پیش از مرگش به خاطر داشتن تلفن‌ همراه در مدرسه، از سوی مدیرش تنبیه سختی شده بود.
«شهروند» با این مقدمه نوشت: روی تخت یکی از مراکز درمانی در رباط‌کریم دختر نوجوانی خوابید که دیگر نفس نمی‌کشد. این دختر ١٥ ساله سه روز بود که در این مرکز بستری شده و پس از سه روز به دلیل حال وخیمش جان سپرد. اما گویا علت مرگ او عجیب و نامعلوم به نظر می‌رسد. خانواده‌اش از مدیر مدرسه این دختر شاکی هستند و او را مقصر مرگ دختر نوجوانشان می‌دانند. آنها داستان عجیبی را برای پزشکان تعریف می‌کنند.
 
ماجرا از این قرار بود که سه روز پیش مهسا که در سال دوم دبیرستان در یک هنرستان در رباط‌کریم درس می‌خواند، با حال بدی به خانه‌شان رفت. مادر مهسا با دیدن دخترش ترسید و سعی کرد کمی او را آرام کند. مهسا زمانی که آرام‌تر شد، در مورد حال بدی که داشت به مادرش گفت: مدیرم مرا تنبیه کرده و اصلا حال خوبی ندارم.
 
این دختر در توضیح ماجرا به مادرش گفت: امروز مدیر مدرسه تلفن همراهم را گرفت و در مقابل همه دانش‌آموزان و همکلاسی‌هایم مرا تنبیه کرد. این زن مرا سه ساعت تمام سر پا نگه داشت و جلوی همه تحقیرم کرد.
 
مادر مهسا پس از شنیدن صحبت‌های دخترش می‌خواست با شوهر خود تماس بگیرد تا موضوع را در مدرسه پیگیری کند ولی این دختر مانع مادرش شد و به او گفت: تحت هیچ شرایطی موضوع را به پدرم نگو. اگر او متوجه ماجرا شود، فکرش مشغول می‌شود و ممکن است اتفاقات بدتری بیفتد.
 
با این صحبت‌ها، مادر مهسا قبول کرد که موضوع را از شوهرش پنهان نگه دارد و با همین صحبت‌ها از خانه خارج شد تا به دکتر برود. او می‌خواست مهسا را هم همراه خود به دکتر ببرد تا شاید حالش کمی بهتر شود اما مهسا در این‌باره هم مخالفت کرد و از مادرش خواست تا اجازه دهد در خانه تنها بماند و استراحت کند. این آخرین مکالمات بین مهسا و مادرش بود.
صحنه‌ای دردناک
مادر مهسا برای رفتن به دکتر از خانه خارج شد و چند ساعتی از این ماجرا گذشت. حالا این زن به خانه برگشته و در را باز می‌کند. کلید که روی در چرخید و در خانه باز شد، صحنه‌ای دردناک در مقابل چشمان این زن دیده شد. مهسا بی‌حال روی زمین افتاده بود و گویا نفس‌های آخرش را می‌کشید. مادر مهسا با دیدن این صحنه سراسیمه با اورژانس تماس گرفت. دختر نوجوان به بیمارستان منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. آنجا بود که مادر مهسا موضوع اتفاقی که در مدرسه برای دخترش افتاده بود را با شوهرش در میان گذاشت. تا آن لحظه اصلا مشخص نبود که چه بلایی سر مهسا آمده است. تنها پزشکان حال این دختر را وخیم اعلام می‌کردند و حتی معده او را هم شست‌وشو دادند.
مرگ تلخ
سه روز از این ماجرا گذشت و مهسا حالش بهتر نشد. او همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد و پزشکان هم خبرهای خوبی به خانواده این دختر نمی‌دادند. این دختر که تا صبح پنجشنبه در مرکز درمانی در رباط‌کریم بستری بود به خاطر وخامت حالش به بیمارستان سینا منتقل شد تا اینکه در نهایت صبح دیروز قلب این دختر از حرکت ایستاد و او به خاطر ایست قلبی جان سپرد. او دیگر نفس نکشید و بدون اینکه درباره علت بدحال شدن خود حرفی بزند، جان سپرد و به این ترتیب اعضای بدن این دختر با رضایت خانواده‌اش به بیماران نیازمند اهدا شد. با مرگ این دختر بود که پرونده‌ای پیش روی قاضی حسین‌پور بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت.
شکایت از مدیر مدرسه
پدر مهسا که مدیر مدرسه دخترش را در این ماجرا مقصر می‌داند، صبح دیروز در شکایت خود به بازپرس گفت: دخترم وقتی از مدرسه برگشت حال خوبی نداشت. او به خاطر تنبیهی که از سوی مدیر مدرسه‌اش شده بود، بی‌حال بود و بعد از اینکه مادرش از خانه خارج شده بود، بیهوش شد. دخترم نخستین‌باری بود که تلفن‌همراه مادرش را با خود به مدرسه می‌برد که چنین اتفاقی برایش افتاد. برای همین گمان می‌کنم که مدیر مدرسه در جان سپردن دخترم نقش زیادی داشته باشد. از آنجا که چند‌ سال پیش هم پسر جوانم را به دلیل خوردن داروهای نیروزا از دست دادم، برایم سخت است که مرگ دخترم را هم باور کنم. این دختر هیچ مشکل یا بیماری نداشت و اگر تنبیه نمی‌شد، شاید الان زنده بود. برای همین از مدیر مدرسه شکایت دارم.
با اعلام این شکایت، بازپرس دستور تحقیقات بیشتر در باره مشخص شدن علت اصلی مرگ دختر نوجوان و میزان تنبیه مدیر مدرسه را صادر کرد.
+139
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  رقص پرواز - پراگ، چک

  عجب اوضاعی شده!!! چه کردید با مردم این سرزمین ؟؟؟
  14
  129
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند

  خیلی ناراحت شدم امیدوارم خداوند به پدر ومادرش صبر بدهد و به مدیر مدرسه دخترشان عقل
  1
  66
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  بچنددلیل مدیر مقصراست و باید شدیدا مجازات شود تا درس عبرتی برای سایر مدیران باشد.1-چون برای اولین بار این دختر تلفن همراهش بوده,مدیر باید باو تذکر میداده2-تحت هیچ شرایطی حق تنبه بآن صورت با او را نداشته3-میتوانسته مورد را تلفنی بخانواده دانش آموز اطلاع دهد.بهرحال این مدیر علافه از انفصال از خدمت در آموزش و پرورش برای همیشه,حداقل 15سال زندانی بدونه بخشش ,مجازاتش است
  5
  35
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  عجب داستانی است. مدیر بی شعور و عقده ای دختر بچه جوانی که تلفن همراه داشته تنبیه می کند . مادر احمق و بی شعور تر وضعیت مزاجی ان دختر را می بیند و دست روی دست میگذارد و از خانه خارج میشود. این دختر خانم هم اصرار دارد به پدرش حرفی نزنید که فکرش مشغول میشود. اخرترا بخدا دقت کنید ماجرا به چه نحوی است. داشتن تلفن دستی مادر توسط دختر و تنبیه مدیر برای اینکار فقط یک ادعا ست . مسلما ماجرا های دیگری در مدرسه دخترانه اتفاق افتاده و در پشت پرده هست که هیچکدام حرفی نزده و مسکوت گذاشته اند و ان دختر بیچاره هم جانش را ازدست داد.تلفن دستی چیزی نیست که بخاطر ان این دختر بچه تنبیه شود.حال ماجرا چه بوده وچرا مدیر این دختر را در جلوی همه تنبیه کرد فقط باید بازپرس سئوال کند زیرا هیچگونه قرار مجرمیت هم برای مدیر صادر نکرده. من نمیدانم ولی جان یک نوجوان فدای حماقت شد همین
  5
  20
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  از رهبر تا آخر بازجو و شکنجه‌گر هستند در این حکومتِ " اسلامی " !
  2
  35
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان

  تحت هر شرایطی باید به قانون احترام گذاشت، قانون میگه نباید موبایل ببری سر کلاس و نباید ببرید، تو همین انگلیس، آدم های بیشعور زیادی هستند که موبایلشون رو سر کلاس خاموش یا سایلنت نمیکنند، و استاد به بدترین شکل تحقیرشون میکنه. خدا بیامرزه این دخترک را ولی احتمالا عکس ها و فیلم های داخل گوشی بوده که دخترک بنده خدا دق کرده. کسایی هم که هرچی میشه همه ایران رو میکوبن، قانون برای خارجی ها خوبه ولی برای ما ایرانی ها نه؟!! متاسفانه موبایل مردم ایران رو بدبخت کرده.
  25
  5
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  akbarjeni_shikar - برلین، آلمان
  واقعا عجیب. بدن دخترک رو تیکه پاره کردن و هدیه دادن بدون اینکه علت مرگ رو مشخص کنند. و تازه بعدا پرونده شده و رو میز قاضی رفته. معلوم هم نیست که شاید تو بیمارستان درست نرسیدن و به خاطر اعضای بدن دخترک... نمیشه فهمید. به هر حال آرزوی صبر و تحمل واسه پدر و مادرش میکنم
  1
  5
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  [::mahdi_n130 - منچستر، انگلستان::]. احتمالا عکس ها و فیلم های داخل گوشی بوده که دخترک بنده خدا دق کرده.... من موندم چه جوری به یه همچی نتیجه ای رسیدی، نصف بیشتر بدبختی مردم ایران همین احتمالات و متقاعبا شایعات بعدشه
  2
  12
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  Perspolis مسلما مادرش یک سری مطالب و عکس هائی را در گوشی ذخیره کرده و این دختر انرا به بچه های دیگر نشان میداده و کار این داستان خیلی پیچیده و یا احتمالا کشاندن دختران مردم به راههائی که مورد علاقه ان مادر و دختر بوده و مدیر بماجرا پی برده و قضیه لو رفته. بهمین دلیل بازپرس برای مدیر قرار مجرمیت صادر نکرده. بهر حال همه دختران یک محصل نیستند بلکه در لباس تحصیل از طریق مامان جون کاسبی هم میکنند
  4
  0
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.