فرمانده ارشد حزب‌الله لبنان در حوالی دمشق کشته شد

سمیر قنطار، از نظامیان بلندپایه حزب‌الله لبنان (سمت راست) در تهرانحزب‌الله لبنان کشته شدن سمیر قَنطار، از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان، بر اثر حمله راکتی اسرائیل به حوالی دمشق پایتخت سوریه را تأیید کرد.
 
سمیر قنطار که در سال ۲۰۰۸ جریان مبادله زندانیان میان اسرائیل و حزب‌الله آزاد شده بود، سه شهروند اسرائیل از جمله یک دختر چهار ساله را کشته بود.
 
وی که پس از آزادی به یکی از چهره‌های نظامی بلندپایه حزب‌الله تبدیل شده بود، در ماه سپتامبر از سوی ایالات متحده در فهرست سیاه تروریستی قرار گرفت.
 
واشینگتن اعلام کرده بود که قنطار با همکاری ایران و سوریه در بلندی‌های جولان به نفع حزب‌الله به فعالیت مشغول است.
 
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده سمیر قنطار شنبه شب (۲۹ آذرماه) بدنبال عملیات هوایی اسرائیل و اصابت راکت به ساختمان محل زندگی‌اش در جَرَمانا واقع در جنوب دمشق کشته شده‌است.
 
خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، نیز از آنچه «شهادت» قنطار در یک عملیات «تروریستی» از سوی اسرائیل نامیده خبر داده‌است.
 
این خبرگزاری عکسی را منتشر کرده که نیروهای حامی بشار اسد را در کنار ساختمان ویران‌شده محل زندگی سمیر قنطار نشان می‌دهد.
 
آیلت شاکد، وزیر دادگستری اسرائیل در گفت‌وگو با رادیو اسرائیل گفته این خبر را تأیید نمی‌کند اما از شنیدن آن «خوشحال» است.
 
سمیر قنطار قدیمی‌ترین زندانی عرب در اسرائیل بود که در سال ۱۹۷۹ در حالی که تنها ۱۶ سال داشت همراه با سه عضو دیگر گروه «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» در شهرک «نهاریا» در شمال فلسطین دست به عملیات زد.
 
وی در این عملیات یک پلیس و یک مرد ۲۸ ساله اسرائیلی به نام دنی حاران را کشت و جمجمه دختر چهار ساله وی را نیز با قنداق تفنگ خرد کرد.
 
با این حال پلیس اسرائیل موفق شد وی را دستگیر کند و او به جرم قتل سه شهروند اسرائیلی به چهار بار حبس ابد و ۴۷ سال زندان محکوم شد.
 
او که پس از آزادی مانند یک قهرمان در لبنان مورد استقبال قرار گرفت، به نفع نیروهای حامی بشار اسد، در کنار نظامیان ایران در سوریه مشغول جنگ بود.
+50
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران

  به درک
  2
  22
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  پس چی‌ شد سیستم س۴۰۰ ۰‌ ر‌ها که پوتین هارتو پوR ت میکرد کرد که اگه جرأت دارید از حالا به بعد به حریم هوا‌ای سوریه تجاوز کنید،اما جنگنده‌های اسرائیل تا قلب دمشق نفوذ و چن جا بمباران کرده و سالم به پایگاه برگشته
  1
  7
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.