محسنی اژه‌ای، هاشمی رفسنجانی را تلویحاً منافق خواند

خودنویس: یک هفته پیش بود که هاشمی رفسنجانی، منتقدان خود را به کلاغ تشبیه کرد. امروز اما، محسنی اژه‌ای امروز گفت: «منافقین خودی‌ها را تحقیر و آنها را بی‌سواد و کلاغ می‌خوانند و به سر میز نشستن با شیطان بزرگ افتخار می‌کنند.»
 
یک هفته پیش، اکبر هاشمی رفسنجانی  با توصیف منتقدان خود به «کلاغ» گفت: «فشار این‌ها روی من هیچ تأثیر ندارد و مثل کلاغ‌هایی هستند که از روی درخت‌ها می‌پرند، برای من این‌گونه است و کاری با آن‌ها ندارم. من همیشه فشار داشتم. وقتی که انقلاب پیروز شد، منافقین سخت‌ترین دشمن بودند، چون پیش از پیروزی انقلاب که مرتد شدند، ما با آن‌ها مخالفت کردیم و همین طور ادامه داشت.»
 
معاون اول قوه قضائیه اما، امروز در جمع فرماندهان پایگاه‌های بسیج قوه قضائیه، بدون نام بردن از هاشمی رفسنجانی، از سخنان هفته پیش او انتقاد کرد و او را «منافق» خواند. محسنی اژه‌ای با اشاره به ویژگی‌های منافقین گفت: «از جمله خصوصیات منافق این است که هم با مومنین نشست و برخواست می‌کند و هم با دشمن آنان سر و سری دارد، در جلوت با مومنین همراه و هم‌کلام است و در خلوت با دشمنان اسلام و مسلمین و مومنین خواهد بود و خواسته آنها را دنبال می‌کند. منافق با جملات دوپهلو و مبهم صحبت می‌کند و غیرشفاف است، این افراد سعی می‌کنند دشمن را خودی جلوه دهد. این فرد سعی می‌کند توان خودی را کوچک و کم نشان دهد، برای حل اختلافات به جای ارجاع به خدا و رسول و جانشین رسول و ولی فقیه آدرس غلط برای مراجعه به طاغوت و دشمن و مستکبر می‌دهند.
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: «منافق سخن و فعل و انفعالش مورد خشنودی دشمن است و در واقع دشمن سخن خود را از زبان منافق بیان می‌کند، منافق در مقابل مومنین حالت تکبر و نخوت دارد و در مقابل مستکبرین و سرکشان طاغوت نرم و به اصطلاح با زبان دیپلماسی سخن می‌گوید و لبخند می‌زند. منافقین امروز نشست با ظالمین و سران ظلم و استکبار غرب را افتخار می‌دانند و قهرمانان و جان‌برکفان مردم خود را تحقیر می‌کنند، آنها را عقب مانده، افرادی کلاغ و بی‌سواد می‌دانند.»
 
این نخستین باری نیست که محسنی اژه‌ای، نسبت به سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت واکنشی تند از خود نشان می‌دهد. هاشمی رفسنجانی بارها نسبت به برخورد قضایی با پسرش معترض بوده و او را بی‌گناه خوانده است. مهدی هاشمی که جمعاً به ۲۵ سال تحمل حبس محکوم شده بود،  بر اساس یک تبصره حقوقی، بالاترین مدت یکی از محکومیت‌های سه‌گانه‌اش (۱۰ سال) را تحمل خواهد کرد.
+28
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  1irani - لندن، انگلستان

  هر ۲ تا شون از هر چی حیوان درنده و چرنده بدتر هستن دو تا جرثومه فساد دوتا انگل جامعه اون رهبر هم از این دو تا کثیف تر و درنده تر..کلا جمهوری اسلامی = قلعه حیوانات.
  1
  56
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  بدبختی مملکت ما اینجاست که مسؤولین آن در درگیریهای داخلی خود, مقیاس درستی/غلطی یکدیگر را با تشبیه و استدلال به قبایل وحشی ۱۴۰۰ سال پیش شبه جزیره عربستان پیدا میکنند, نه عقل و خرد. :( .
  2
  22
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  ننگ بر تو و رفسنجانی . لجن. شیاد. !
  3
  19
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  نه این خوبه نه اوشون لعنت به هر دو تا شون
  1
  26
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  محسنی اژه‌ای سالهای سال است در ایران با مسئولیتهای گوناگونش در نظام اخوندی گرد و خاک به پا کرده است . تا به حال کسی پوزه اش را به خاک نمالیده است , وقت ان رسیده واقعا" به حاشیه رانده شود تا نفسی تازه به نظام اخوندی داده شود . تا اژه ای ها در صدر قدرت باشند نظام پست اخوندی ایران تغییر نخواهد کرد. امیدوارم این اخر عمری رفسنجانی بتواند کارهای مثبتی انجام دهد تا مورد بخشش افکار عمومی قرار بگیرد.
  1
  17
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.