همزمان با لغو تحریم ها / هجوم ثروتمندان ایرانی به املاک لندن

خرداد: روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی به نقل از فعالان حوزه املاک لندن اشاره کرده که طی هفته های اخیر ایرانیان ثروتمند به چشم بی سابقه ای به دنبال خرید خانه در پایتخت بریتانیا هستند.
 
به گزارش خرداد، این نشریه اشاره می کند که هجوم ثروتمندان ایرانی برای خرید املاک لندن پس از اعلام خبر لغو تحریم های ضد ایرانی در سال اینده میلادی روی داده است.
 
"فیصل دورانی" رییس مرکز تحقیقاتی "کلاتونز" که در زمینه مشاوره املاک فعال است می گوید که آن شرکت تاکنون مشتریان ایرانی زیادی داشته است که در صدد خرید خانه های 2 میلیون پوندی تا 5 میلیون پوندی بوده است".
 
او در ادامه می افزاید:"آنان می خواهند وضعیت بازار را در اسرع وقت درک کنند چرا که قصد سرمایه گذاری در خارج از ایران را دارند. آنان نمی خواهند سرمایه گذاری شان را در خاورمیانه انجام دهند بلکه قصد دارند تا در کشورهای اروپایی که از نظر ثبات اقتصادی وضعیت بهتری دارند سرمایه گذاری کنند".
 
 
این فعال حوزه مسکن می افزاید:"بسیاری از آنان نگران تغییر سیاست ها  موضع دولت در سال های آینده هستند. برخی از آنان نیز می ترسند که تحریم ها بار دیگر وضع شوند. آنان هم چنین خواستار سرمایه گذاری در کشورهایی هستند که سیاست بیمه ای قوی دارند".
 
"تروور آبراهامسن" یکی از فعالان حوزه املاک لندن که متخصص در فروش خانه های گران قیمت شمال لندن است می گوید که عمارت "جرسی هاوس" به ارزش 33 میلیون پوند در "بیشاپز اونیو" خیابان معروف میلیاردرها را به یک مشتری ایرانی در سال 2014 میلادی فروخته است.
 
با این حال، او اشاره می کند که انتظار می رود موجی از ایرانیان مشتاق اجازه ملک در لندن نیز تا سال آینده به خرید خانه بپردازند. فایننشال تایمز در ادامه به نقل از "بابک امامیان" فعال در حوزه مشاوره مالی و وام مسکن می نویسد:"ثروتمندان ایرانی تا سال های گذشته خرید خانه در خارج از ایران به دلیل تحریم های وضع شده ضد ایرانی بسیار دشوار بود".
 
این نشریه در ادامه به نقل از "کارن میشل" یکی از فعالان شرکت حقوقی "چارلز راسل"می نویسد:"تحریم های وضع شده علیه ایران متفاوت از تمام تحریم های وضع شده علیه کشورهای دیگر بوده اند چرا که مانعی بر سر فعالیت بازرگانان ایرانی بودند که لزوما ارتباطی نیز با دولت ایران نداشتند. فایننشال تایمز ادامه می دهد:"محدودیت های وضع شده بر نقل و انتقال پول یکی از از این موارد بوده است. خانم میشل اشاره می کند که بانک های بریتانیایی به طور خاص به دلیل نگرانی از نقض قوانین پیچیده تحریمی وضع شده علیه ایران از معامله با بازرگانان ایرانی خودداری می کردند".
 
او در ادامه اشاره می کند که علیرغم محدودیت ها برخی از بازرگانان و ثروتمندان ایرانی با کسب مجوز از وزارت خزانه داری آن کشور می توانستند پول شان را به بریتانیا انتقال دهند.
 
فایننشال تایمز در ادامه اشاره می کند که لندن  خانه بیش از 80 هزار ایرانی است اما بیش ترین جمعیت ایرانیان خارج از کشور در امریکا سکونت دارند.
+18
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران

  فکر می‌کنین امثال من که از صبح تا شب به خاطر چندر غاز عرق میریزن می‌تونن همچین خونه‌ها ای‌‌ رو بخرن؟؟؟ نه،،،، باید حتما دزد باشی‌ ،باید بتونی‌ که چطوری دکل نفت رو غیب کنی‌ ، میلیارد میلیارد بالا بکشی بعد راحت میتونی‌ از این بهتر و گرون ترشو بخری .
  2
  66
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  روزی ملا نصر الدین به گرمابه بر شده بود منباب باز کردن شوخ از بدن خویش اتفاقا حاکم شهر هم برای استحمام آمده بود حاکم خواست از سر استهزا با او شوخی کرده باشد رو به او کرد و گفت : ملا قیمت من چقدر است؟ملا گفت : پنج دینار.!! حاکم ناراحت شد و گفت : مردک نادان اینکه تنها قیمت لنگی حمام من است.ملا هم گفت: منظورم همین بود و الا خودت ارزش نداری!
  1
  19
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  bineshaan - لندن، انگلستان
  اینجا اطلاعات آزاده. اگه میخواهید بدونید چه کسی این خونه رو خریده٬ چقدر براش پول داده و حتی نقشه زمینش چطوره کافیه ۲-۱ ماه دیگه که اطلاعات این فروش تواملاک انگلیس بروز میشه تو سایت ثبت اسناد املاک انگلیس خونه های فروخته شده این خیابون رو چک کنید و ببینید آخرین خونه معامله شده کدوم بوده و بعدش بابت نقشه٬ اسم خریدار و سند خونه ۳ پوند با کارت اعتباری بپرازید و همون لحظه تمام این اطلاعات رو از آرشیو به ایمیلتون بگیرید یا دانلود کنید.
  1
  9
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.