چرا سکس می تواند باعث افزایش طول عمر شود؟

محققان می گویند رابطه جنسی درست می تواند به افزایش طول عمر انسان کمک کند.
 
هنگام رابطه جنسی، یکی از هورمون های مهمی که تولید می شود هورمون اکسی‌توسین است. به نوشته دیلی میل، دکتر آرون غوش، مختصص سلامت جنسی در بیمارستان اسپایر در لیورپول می گوید این هورمون حالت تدافعی فرد را کاهش می دهد و باعث می شود ما به شریک جنسی، اعتماد بیشتری کنیم.
اکسی‌توسین همچنین باعث تقویت پیوند ها می شود و حس هم دلی را تقویت می کند.
 
این هورمون در زنان بیشتر تولید می شود. اگرچه هنوز دلیل آن به روشنی معلوم نیست، اما معنی آن این است که زنان اجازه می دهند حالت تدافعی آنها بیشتر کاهش یابد و پس از سکس، عاشق مردی شوند که شریک جنسی است.
 
اما مشکل اینجا است که بدن فرد نمی تواند تشخیص دهد که آیا با کسی که رابطه جنسی دارید، در یک رابطه زناشویی هستید و یا صرفا برای سکس با او هستید و تعهدی نسبت به هم ندارید. در هر دو صورت، هورمون اکسی‌توسین در بدن شما تولید خواهد شد. به همین دلیل است که پس از پایان یک رابطه کوتاه نیز ممکن است باز شما احساس بدبختی کنید.
 
دکتر غوش می گوید اما در مردان پس از رسیدن به ارگاسم، هورمون اصلی که تولید می شود دوپامین است: هورمون لذت؛ و این می تواند اعتیاد آورد باشد و به گفته او، به همین دلیل است که مردان زیادی به سکس معتاد شده اند.
خبر بد و خبر خوب
بسیاری می دانند که با افزایش سن، سلول های مغز انسان نیز کاهش می یابد. گفته می شود زمانی که به ۳۵ سالگی می رسید، رقم نا امیدکننده ای معادل ۷۰۰۰ سلول در روز از سلول های مغز شما از بین می رود.
 
اما خبر خوب این است که پژوهشگران دانشگاه معتبر پرینستون در ایالات متحده آمریکا می گویند داشتن رابطه جنسی به طور مرتب، می تواند باعث رشد سلول های جدید در مغز شود؛ و هرچه دفعات سکس شما بیشتر باشد، سلول های بیشتری در مغز نیز تولید خواهد شد.
 
بر اساس یک تحقیق که روی حیوانات انجام شده و نتایج آن در ژورنال (پلاس وان) PLoS ONE منتشر شده، به نظر می رسد که سکس باعث رشد سلول ها در قسمت هیپوکمپوس مغز می شود که مسئول حافظه انسان است و همچنین فرایند یادگیری در آن صورت می گیرد.
 
عواملی نظیر استرس، و افسردگی نشان داده اند که باعث کوچک شدن هیپوکمپوس می شوند ولی ورزش و سکس با این کوچک شدن مقابله می کنند. سکس همچنین می تواند از مغز در مقابل کاهش سلول ها، محافظت کند.
 
به نوشته دیلی میل، برخی شواهد نشان می دهد افراد مسن که از نظر جنسی فعالیت دارند نیز کمتر ممکن است به دمانس (زوال عقل) دچار شوند که بیماری آلزایمز که می تواند مرگبار باشد، یکی از شایع ترین آنها است. سکس می تواند جریان رسیدن خون به مغز را بیشتر کند و به بالا رفتن سطح اکسیژن کمک کند.
 
بری کمیساروک، استاد دانشگاه روانشناسی دانشگاه راتگرز در آمریکا می گوید تصاویر ام.آر.آی نشان می دهد هنگام ارگاسم، نورون های مغز فعالیت بیشتری دارند و از اکسیژن بیشتری نیز استفاده می کنند.
دکتر غوش می گوید سکس همچنین می تواند در زنان به تقویت تمرکز و افزایش سرعت واکنش آنها کمک کند چرا که هورمون های سکس، به ویژه تستوسترون تولید خواهند شد که با این دو مورد مرتبط است.
جایگزینی برای قرص خواب، تقویت کننده استخوان
سکس همچنین می تواند به خواب بهتر کمک کند. به گفته دکتر غوش، اگر مشکل خوابیدن دارید، به جای خوردن داروهای خواب آور، سکس داشته باشید. او می گوید در حقیقت، سکس شبانه بهتر از سکس اول صبح است چرا که بدن شما پس از رابطه جنسی می خواهد استراحت کند، نه اینکه برای کارکردن و رفتن به اداره آماده شود.
 
به گفته محققان آمریکایی، زنانی که هر هفته سکس داشتند، سطح استروژن در بدن آنها تقریبا دو برابر زنانی بود که سکس نداشتند. هورمون استروژن برای سلامت استخوان اهمیت زیادی دارد و نبود آن پس از یائسگی، با پوکی استخوان مرتبط دانسته شده است.
+69
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان

  پدر بزرگ من 14 تا بچه داره !تا اواخر که زنده بود بارها دیده بودم و شنیده بودم مشغول بود!!! :). 98 سال عمر کرد.روحش شاد به منم همیشه توصیه میکرد هر وقت نا آروم شدی دوای دردت سکسه
  17
  62
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  همیشه سعی کردم؛ سنم رو خیلی کمتر از اونی که هست بگم. ولی خوب بگذریم. پیامبر ص می‌فرماید: چون اهل بهشت وارد می‌شوند منادی ندا می‌دهد برای همیشه در اینجا زنده بمانید و هرگز بر شما مرگ و فنا نمی‌آید، سالم و تندرست باشید مریضی بر شما عارض نمی‌شود و اینجا «جوان» بمانید و پیری بر شما طاری نمی‌شود و در نعمت ناز باشید و فقر و ناداری به شما نمی‌رسد.
  62
  23
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  13lack Bird - لندن، انگلستان
  به نظر من سکس ۱ روز در هفته کافیه. اتاق رو تاریک کنی‌ ۲ تا شم روشن کنی‌ یه ریلکس موزیک پلی کنی‌ و ۳ ساعت سکس کنی‌، ۲ ساعت آماده سازی ۱ ساعت سکس کامل. :)
  31
  19
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  [::13lack Bird - لندن، انگلستان::]. اگر اینطوری بخواد بشه که شما میگی «۲ ساعت آماده سازی ۱ ساعت سکس کامل» این رو از قلم انداختی؛ بعد از دو تا شمع روشن کردن؛ منقلم حتمأ روشن کنین که اون «۲ ساعت آماده سازی» رو به نحو احسن استفاده کرد.
  10
  38
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند
  سکس بسیار مفید است ، به خصوص که هر دو طرف اشتیاق کافی‌ به این مساله داشته باشند و هر دو لذت کامل رو ببرند ، ضمن این که یک سکس خوب باعث مستحکمتر شدن یک زندگی‌ مشترک / یا دوستی‌ خوب میشود.
  3
  13
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Xavii - لندن، انگلستان
  اگه این واقعیت داشته باشه بس من دیگه هیچ وقت نمیمیرم ، یوووهههو پس الان منو بچرونن پر از اکسی تکسین م
  7
  6
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  *fanoos* - ایران، ایران
  [::سعدی هستم - لندن، انگلستان::]. واقعا روح پدربزرگتان شاد ! :)
  2
  2
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.