پایان زورگیری‌های ۲ زن و ۴ مرد در شهر ساحلی

2 زن و 4 مرد گردانندگان شبکه زورگیران شهر ساحلی بندرانزلی بودند.

این تبهکاران حرفه‌ای که در حمله‌های وحشت‌آور به اماکن خصوصی دست به زورگیری می‌زدند در اقدام‌های تخصصی پلیس به دام افتادند. مأموران که گزارش‌های مشابهی از این زورگیری‌ها به دست آورده بودند به تجسس‌های اطلاعاتی و تحقیقی گسترده‌ای دست زدند تا اینکه توانستند به ردپایی از زورگیران رسیده و آنان را هنگام اجرای آخرین توطئه‌شان به دام اندازند. چندی پیش مردی راهی پلیس آگاهی انزلی شد و از دستبرد به مغازه‌اش خبر داد. وی گفت اعضای یک باند چاقوکش با عربده‌کشی و قدرت‌نمایی به داخل مغازه‌اش هجوم برده و پس از سرقت همراه با دو زن آنجا را ترک کرده‌اند.

با این ادعاها و مشخصاتی که از دزدان به دست آمده بود مأموران منابع و مخبران را به کار گرفتند و رسیدگی به این زورگیری‌ها را در دستور کار خود قرار دادند و در نخستین مرحله مأموران توانستند یکی از اعضای باند را شناسایی کنند و با تحت نظر قرار دادن رفت و آمد‌هایش به پاتوق‌ها و مخفیگاه این مرد خطرناک وی را به همراه 5 عضو دیگر باند در حمله‌ای غافلگیرانه و زمانی که آنها قصد اجرای توطئه مشابهی را داشتند دستگیر کنند.

همه اعضای این باند ادعای بی‌گناهی کردند تا اینکه گرداننده اصلی و رئیس دزدان وقتی مدارک پلیس را دید لب به اعتراف گشود و پرده از سرقت‌های باند زورگیری‌شان برداشت.

این مرد خطرناک به کارآگاهان گفت: به همراه 5 عضو دیگر باند که از دوستانم هستند، ابتدا در شهر پرسه‌زنی می‌کردیم و با شناسایی مغازه‌ها و اماکنی که تجهیزات دوربین مداربسته و دزدگیر نداشته و راه‌های فرار زیادی در اطرافشان است، نقشه زورگیری را طراحی می‌کردیم. در برخی از زورگیری‌ها ابتدا دو زن که عضو باند هستند را به محل سرقت‌ها می‌فرستادیم، سپس با خشم و درحالی که سعی داشتیم به طعمه‌هایمان تهمت بزنیم آنجا را مورد حمله قرار داده و بعد به زورگیری می‌پرداختیم.

وی افزود: همیشه سلاح سرد و گاز اشک‌آور همراهمان بود و هرچه را که در آنجا وجود داشت به سرقت می‌بردیم. از آنجایی که صاحب مغازه را تهدید می‌کردیم نمی‌توانست جلویمان را بگیرد به همین خاطر بلافاصله پول‌ها و وسایل باارزش را برداشته و فرار می‌کردیم.

اعترافات این مرد کافی بود تا 5 عضو دیگر این باند که 2 زن و 3 مرد بودند نیز اقرار کنند.

سرهنگ هرمز عشقی، فرمانده پلیس انزلی با بیان این خبر گفت: سن متهمان بین 25 تا 34 سال است که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
بنابراین گزارش تحقیقات پلیسی همچنان برای دیگر جرایم احتمالی آنان ادامه دارد.
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  مگه قوه قضایی اعلام نکرده ..دزدی وزورگیری باسلاح سردحکمش اعدامه ....پس دیگه معطلی نداره ...هیکلهای لش آویزون هرچه سریعتر
  4
  24
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.