پرسپولیس آبی ها را تهدید کرد

قیاس نتایج استقلال و پرسپولیس در 9 هفته گذشته نشان می دهد تیم مظلومی 6 امتیاز کمتر از تیم برانکو گرفته است.
 
داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس برانکو با قدرت در لیگ برتر می راند و حریفان را یکی پس از دیگری کنار می زند. روند صعودی پرسپولیس در لیگ برتر، پس از بازی با سایپا آغاز شد. در آن مسابقه قرمزها در ورزشگاه آزادی 2 بر یک شکست خوردند و هواداران را نا امید کردند.

پس از این بازی برانکو ایوانکوویچ همچنان امیدوارنه حرف می زد، از اینکه تیمش می تواند مدعی باشد. آن روز وقتی خیلی از بازیکنان مثل رامین رضائیان، بنگر، نورمحمدی و... از تلاششان برای قهرمانی گفتند، شاید خیلی ها این حرف ها را یک شوخی می پنداشتند. چه رامین رضائیان می گوید: «گفته بودیم تیم را بالا می کشیم ولی هنوز ماموریت ما تمام نشده است. راه سختی در پیش داریم.»

بعد از شکست مقابل سایپا بود که پرسپولیس روند صعودی خود را شروع کرد. 9 هفته بدون شکست برای تیم برانکو. استارت از بازی تراکتور زده شد و با برد یک بر صفر. پرسپولیس هفته بعد مقابل صبا یک بر یک مساوی کرد و سپس دو بر یک سیاه جامگان را برد. آنها ملوان را هم با دو گل شکست دادند. حاصل تلاش قرمزها در دربی هم یک بر یک بود که البته می گفتند استقلال مستحق شکست بود؛ آمار موقعیت ها هم گواه به این موضوع می داد. پرسپولیس در بازی بعدی یک بر صفر برنده شد و با نفت تهران هم یک بر یک مساوی کرد. در آن مسابقه هم پرسپولیس تیم برتر میدان بود و می توانست به سادگی برنده باشد اما موقعیت های زیادی از دست داد و حتی طارمی پنالتی اش را گل نکرد. علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران هم پس از بازی اعتراف کرد که خوش شانس بودند از پرسپولیس مساوی گرفتند و نباختند.

شاگردان برانکو در دو بازی آخرشان هم گسترش فولاد و راه آهن را شکست داده؛ با نتیجه یک بر صفر و 2 بر صفر. آمار دفاعی پرسپولیس هم در این 9 مسابقه فوق العاده بوده است. تیم برانکو تنها تنها 4 گل دریافت کرده که نشان می دهد بازیکنانش در بخش دفاعی و پرس تیمی چه عملکرد فوق العاده ای داشته اند. تعداد گل زده قرمزها هم در 9 مسابقه قبلی 12 گل بوده است. پرسپولیس در این بازی ها 21 امتیاز برای خود اندوخته و حالا در نزدیکی صدر حضور دارد.

شاگردان برانکو در حال حاضر 26 امتیازی هستند و در در رده چهارم قرار دارند ولی روند حرکتی آنها نشان می دهد که تهدیدی جدی برای آبی های صدر یعنی استقلال تهران و استقلال خوزستان هستند. شاگردان مظلومی در حال حاضر صدر را به شاگردان ویسی باخته اند. استقلال خوزستان با 32 امتیاز صدر جدول را مال خود کرده است و تنها 6 امتیاز بیشتر از پرسپولیس دارد.

استقلال تهران هم 30 امتیازی است و عملکرد آماری آنها نسبت به پرسپولیس در 9 هفته گذشته، ضعیف تر بوده است. اگر قرار باشد تیم مظلومی به روند قبلی خود ادامه دهد خیلی زود پرسپولیس را بالاسر خود می بیند. استقلال در 9 هفته گذشته 15 امتیاز اندوخته که در قیاس با پرسپولیس، 6 امتیاز کمتر گرفته است. البته پیش از این 9 هفته، استقلال عملکرد بهتری داشت و امتیازهای بیشتری جمع کرده بود که اختلاف فعلی حاصل تلاش همان روزهاست.

تیم مظلومی در 9 هفته گذشته با تساوی مقابل راه آهن، پدیده، سایپا و تراکتور در امتیازگیری ناموفق بود. آنچه پیداست، پرسپولیس حالا خطری برای رقبای بالای جدول به حساب می آید.
+27
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  خب اینکه فرمول پیچیده ای نداره. در لیگ ما فقط 2 تیم برای برد به زمین می روند و مابقی برای دفاع و ضد حمله. لیگ امسال فوق العاده لیگ کسل و بیخودی شده. بعنوان یک استقلالی میگم امسال پرسپولیس خیلی خوب بازی میکنه و همیشه تشنه برد هستش. اما تیم مظلومی با اون همه گپ و خلاء تاکتیکی فقط و فقط چشم به تکنیک فردی بازیکنانش داره. مظلومی همیشه در نیم فصل دوم بازنده بوده و تاریخ مربیگری مظلومی این مهم را ثابت کرده که تاکتیک فوق العاده فرسایشی داره. دوره قبل اون همه مصدوم میداد حالا بازهم مثل همون دوره تیمش دوباره افول پیدا میکنه. امسال هم شانس داشته که تیم های مدعی بالای جدول نیستند. سپاهان اگر سپاهان همیشگی بود، تراکتور اگر مثل همیشه مدعی بود، نفت و فولاد اگر همان تیم های پارسال بودند. الان باید دنبال جانشین مظلومی میگشتیم. یک قیاس با پارسال بکنید. نفت و ذوب آهن و تراکتور و سپاهان و فولاد نفس همه تیم ها را میگرفتند. امسال تنها مدعیان نیم فصل استقلال خوزستان و ذوب آهن بودند. لیگ ما هرسال افتش بیشتر میشه اما کسی جرات نداره بگه بخاطر چی و کی؟
  4
  16
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.