معمای هواپیمای طلایی مایاها

معمای هواپیمای طلایی مایاها هنوز ذهن دانشمندان و پژوهشگران را به خود مشغول کرده است.

به گزارش العالم، روسیا الیوم نوشت: اشیاء کوچک به جامانده از مایاها در آمریکای لاتین که از طلا ساخته شده‌اند، بسیار شبیه به هواپیماهای امروزی هستند.

از ساخت این آثار تاریخی بیش از هزار سال گذشته است.
نمونه هایی از این اشیاء بالدار که بسیار شبیه به هواپیما هستند، در چندین موزه وجود دارد که از آنها می توان به موزه طلای کلمبیا و موزه برلین و موزه تاریخ طبیعی شیکاگو اشاره کرد.

این اشیاء عجیب در سال ۱۹۶۹ توجه دانشمندان و پژوهشگران را به خود جلب کردند؛ زیرا آنان دریافتند که این آثار هیچ شباهتی به جانواران ندارند، و آنها بیشتر شبیه به هواپیماهای امروزی هستند.

تا کنون ۳۰ نمونه از این آثار باستانی کشف شده است که همگی مانند هواپیما دارای بال، دم و کابین خلبان هستند.

کارشناسانی در آمریکا در سال ۱۹۹۶ نمونه‌هایی را شبیه به این اشیاء باستانی البته در ابعادی بزرگتر ساختند، و با نتیجه ای شگفت انگیز مواجه شدند، زیرا این اشیاء را می توانستند به صورت شگفت انگیزی به پرواز درآورند.
+68
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این اشیا به خاطر اینکه شبیه شان به هواپیما امروزی باشد ساخته نشدن بلکه برای این ساخته شدن به دست مایاها تا شبیه حیوانات باشند و بس !
  10
  11
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  اینها میتوانند شبیه هواپیما باشند ونتیجه تفکر انسانهایی که به آینده فکر میکردند وخیلی هم عجیب نیستند زیرا همین کار را ما هم امروز در مورد آینده میکنیم هزار سال دیگر انسانهای آنزمان به شگفتی کارهای ما نگاه خواهند کرد که چگونه پدران مادرانشان در گذشته چگونه به آینده نگاه میکردند وشگفتزده خواهند شد
  2
  14
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک
  ما که هواپیما نمیبینیم ولی ماهی میبینیم.
  4
  21
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  بی‌ شک با این نظرات مبهم، میزان سواد و درک این دانشمندان در حد... نداشته ملیجک علی‌ گدا جناب دکتر الکی احمق نژاد است. این اشیا شبیه حیوانات هستند، از جمله ماهی‌‌های بالدار که هنگام فرا از آب خارج می‌‌شوند و مسیر کوتاهی را در هوا پرواز می‌کنند.
  7
  10
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.