هیاهوی فیلم پسر برهنه ۱۳ ساله در تلگرام / چه اتفاقی رخ داده که پسرک سیزده ساله به دنبال رابطه جنسی است؟

خبرگزاری ایسنا:  این روزها حضور در فضای مجازی دیگر منحصر به نسل جوان نیست، زیرا کودکان و کهنسالان هم از این قافله عقب نمانده‌اند و همه آغوششان را در برابر پمپاژ اخبار، اطلاعات و سوژه‌های گوناگون که با سرعتی باورنکردنی در حال تزریق به شبکه‌هایی همچون «تلگرام» است باز کرده‌ اند و در این بین نگرانی‌ها پیرامون آسیب‌های فرهنگی این عرصه جدی‌تر می‌شود.
سایت «ناطقان» در این رابطه آورده است: طی روزهای اخیر کلید واژه‌ای که به شکل باورنکردنی در گروه‌ها و کانال‌های تلگرام به چشم می‌خورد، «نوجوان 13 ساله» است و هرکس از زوایه نگاهی به پردازش این موضوع می‌پردازد!
ماجرا مربوط به نوجوانی است که اقدام به تهیه ویدئویی از پیکر برهنه خویش کرده و با توجه به شرایط «خاص» فیزیکی‌اش، تبدیل به سوژه‌ای برای عموم مردم شده است.
اگرچه هنوز ایرانی‌بودن این «نوجوان» قطعی به نظر نمی‌رسد، اما اولین زنگ خطری که از این مسأله شنیده می‌شود، غفلت خانواده‌هایی است که بدون هیچ نظارت و محدودیتی بستر ورود فرزند نابالغشان را به فضای مجازی فراهم کرده‌اند و پاره‌تنشان را با دستان خویش به وادی ناکجاآباد سوق می‌دهند.
از آن تأسف‌بارتر، آن دسته از انسان‌های به ظاهر بالغی(!) هستند که با دیدن چنین ویدئویی، شور و شعف تمام وجودشان را فرامی‌گیرد و برای به اشتراک گذاشتن آن با دیگر گروه‌ها و دوستانشان، از یکدیگر گوی سبقت را می‌ربایند.
به‌واقع به کجا می‌رویم؟ و آیا به این فکر خواهیم کرد با آسیب‌های جبران‌ناپذیری که خودمان به حریم فرهنگی کشورمان وارد می‌کنیم، در روزگاری نه چندان دور فرزندان ما اولین قربانیان این سقوط اخلاقی خواهند بود؟
بیائیم یکبار هم که شده خودمان در دفاع از «شرافت و فرهنگ ایرانی» به‌عنوان مدعی‌العموم بپاخیزیم و بدون شک کارآمدترین برخورد «عمومی» با چنین رویدادهای «ضدارزشی» بایکوت آن توسط خود مردم است و نه اینکه ما هم به‌عنوان عاملی در نشر چنین «خفت‌هایی» سهیم شویم.
چه اتفاقی رخ داده که پسرک سیزده ساله به دنبال رابطه جنسی است؟
علی حق شناس/روزنامه نگار
در پس خنده ها و "هر و کر" ها و فوروارد کردن ‫‏جوک‬ ها و عکس ها و ‫‏کلیپ‬ های مربوط به ‫‏پسر١٣ساله‬ ای که از دیروز آخرین ‫‏سلبریتی‬ ‫تلگرام‬ ایرانیان است اگر حسِ طنزتان مجال داد به ابعاد فاجعه ای نگاه کنید که صورت کریه اش کاملاً هویداست.
یک/ این که پسر بچه ای سیزده ساله ( روی کلمه "بچه" تاکید می کنم ) در پی برقراری ‫‏رابطه جنسی‬ است هولناک نیست؟
چه اتفاقی رخ داده که پسرکی در این سن و سال به دنبال رابطه جنسی است؟ جامعه ما چگونه فرزندانش را ‫‏تربیت‬ کرده که پسر بچه ای ‫سیزدهساله‬ برای برقراری رابطه جنسی به در و دیوار می کوبد؟
دو/ درخواست  رابطه جنسی از جانب کودکی سیزده ساله برای اکثریت مردمان این سرزمین زشت و ناپسند و قبیح نیست. که اگر بود این حجم از مطلب و عکس و فیلم در قالب ‫‏طنز‬ و ‏شوخی‬ و هجو، تولید نمی شد و در ‫‏موبایل‬ ها نمی چرخید.
چرا درخواست  رابطه جنسی از جانب یک کودک سیزده ساله برای تعداد بسیاری از ‫‏ایرانیان‬ عادی است؟ آیا این عادی بودن هولناک نیست؟
سه/ تمام آنهایی که اطلاعات نوشتاری، تصویری یا صوتی مرتبط با این ‫‏کودک‬ را تولید یا دریافت و ارسال کرده اند مصداق عینی فعالیت در ‫‏پورنوگرافیکودکان‬ هستند. آیا این عده که متاسفانه زیادند و شاید بتوان نام اکثریت بر ایشان نهاد به هیچ اصل ‫‏اخلاقی‬ پایبندی دارند؟
چهار/ استفاده از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به روابط جنسی و در پی آن بهره بردن از این امکانات در جهت اشاعه این شیوه نشان می دهد بخش بزرگی از جامعه ما چه نگاهی به ‫‏اینترنت‬ دارند و از آن برای چه مقاصدی سود می برند.
پنج/ داد از بی اخلاقی، بیداد از بی اخلاقی.‏اخلاق‬ کجاست؟
آیا بهتر نیست تمام متولیان ‏فرهنگی‬ جامعه سرشان را از زیر برفِ خوش خیالی بیرون بیاورند و ببینند برنامه های شان چطور عقیم مانده است؟ آیا نباید در این برنامه ها تجدید نظری کرد؟ آیا وقت آن نیست مسئولان فرهنگی جامعه که دست پخت شان حتی قابل چشیدن هم نیست کنار بروند و کار را به ‫‏کاردان‬ بسپارند؟
‫‏پسرسیزده ساله‬ آخرین سیلی را به صورتمان زد، باشد که خواب بمانیم تا‏سیلی‬ بعدی و ادامه ‫‏خواب_غفلت‬
+331
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Iran e forozan - لندن، انگلستان

  اوه ه ه ما انقدر از این سیلى ها خوردیم . روزبه روز داره همه چى بدتر میشه ، به قول ایرج قادرى تو فیلم شبکه گفت این اینترنت یه راهى هم بسوى جهنم داره...
  79
  47
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  persianshadow1 - برایتون، انگلستان

  براى اندسته از دوستان که نمیدونند جریان چیه!! این کودک یا تینیجر در حال چت با یک خانم در یکى از شبکه هاى اجتماعیست و به قول عوام در حال مخ زنى ان دختر است، وللى از انجا که دختر از این نوجوان بزرگتر است مدام میگه تو بچه اى و فقط ١٣. سال دارى و نمیتونى اون چیزى رو که من میخوام براورده کنى ، غافل از اینکه این کودک براى اثبات اینکه هنوز بچه نیست و توانایى ى سایز لازم رو داره یک ویدئو همراه...خود را براى ان خانم محترم میفرسته، و قضیه این نوجوان از اینجا شروع میشه! ...
  82
  21
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  اون موقع که حضرت رسول خدا , دنبال عایشه بودن آخه تلگرام نبود , جبرئیل بود ! بعد این امت هم از طریق سنت رسول الله بد عادت شدن !
  138
  103
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  این بزرگ بشه چه جونور سکسیستی بشه، خاک بر سر پدر مادر بی‌ تفاوتش بشه اگر توی سطل‌ آشغال بدنیا نیومده باشه.
  139
  38
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  این جور چیزا همش از دین اسلام و اعراب وارد ایران شده،
  130
  75
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  اینکه خوبه . اون نوجوانی که خودشو دار میزنه چی میشه ؟ از همه طرف جوونا تو فشارن . خدا باعثشو لعنت کنه که همین آخوندای خونخوارن
  89
  87
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  universe123 - لندن، انگلستان
  ''چرا درخواست رابطه جنسی از جانب..... برای تعداد بسیاری از ‫‏ایرانیان‬ عادی است؟''سوال خیلی جالبی است! ج: بخا طر اینکه اسلام اجازه سکس به جوانهائی که ازدواج نکرده اند نمیدهد و این باعث شده جوانها با پسرها سکس بکنند. به همین دلیل، به نظر من، پجه باز در کشورهای اسلامی خیلی بیشتر از کشورهای مسیحی و ازدیخواه است.
  98
  101
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  سوال واقعی اینه که به دنبال رابطه جنسی با زن بوده یا مرد؟،چون بعیده زن یا دختری تمایل به رابطه جنسی با پسر ۱۳ ساله داشته باشه،اما برعکس مردهای زیادی ممکنه کشته مرده پسر ۱۳ ساله باشن.
  92
  80
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dave07 - سیدنی، استرالیا

  فک می‌کنم نویسنده این مقاله یا تا الان خواب بوده یا یه کانال دیگه رو تماشا میکرده. میگفتن یارو میرفت استادیوم بعدا نتیجه بازی رو از اینو اون می‌پرسید. ۳۶ ساله که داره به این ملت تجاوز می‌شه. از بچه بگیر تا بزرگ سال. حتا به حیوانات هم رحم نیمیکنن. زنه شوهر دار داره میره تو خیابون تن‌ فروشی میکنه، حالا تنها مشکلتون این بچه بوده؟ عجب
  75
  28
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا

  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. اینطور که معلومه شما ویدیو رو ندیدی و نمیدونی «علت معروفیت» این پسر بچه و کلاً این داستان چیه! ببینی نظرت عوض میشه!
  80
  13
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا

  محض اطلاع همهء اوناییکه ویدیوی مربوط به این پسر بچه رو ندیده کامنت میذارن، « اگه مسابقه ای در کار بود این پسر بچه از خیلی خیلی خیلی بالغ تر ها جلو میافتاد !!» بیشتر از این نمیشه توضیح داد، اینجا خونواده نشسته!
  80
  20
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  والا ما که شنیدیم طرف بنگلادشی هست و در یک افتخار ملی دیگر هم تر زدیم خخخخخ البته از سوی هواداران خاله الکسیس این پیغام اومد.
  80
  11
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی

  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. این آقا پسر 13 ساله مثل گرگی بود در لباس بره! باز بیشتر راهنمایی کنم عربی بود در لباس یک ایرانی که البته بعدا مشخص شد ایرانی نبوده و طرف از افتخارات و رکوردآوران بنگلادش بوده.
  85
  12
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  بیچاره کسی که بخواد با این ازدواج کنه و همخوابش بشه همون شب اول کارش به بیمارستان کشیده میشه !
  75
  21
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  باور عمیق - قم، ایران

  Shahin.Orel - تهران، ایران . سنت رسول الله اگر قرار بود اجرا نشه شما به احتمال 100 درصد به جای نشستن پشت مانیتور توی یک شیشه و در درون دانشکده علوم پزشکی شهر محل سکونتت تشریف داشتی.
  101
  11
  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  کاش مردم یاد میگرفتن از دست به دست کردن این کلیپ ها خودداری میکردند اگه این بچه سیزده ساله ایرانی بوده ما همه شرایط ایران رو میدونیم که در چه فسادی غوطه ور هست و دلایلش هم بر همه معلوم است بر فرض اشتباه این کودک کسانی که این تصاویر راپخش میکنند جنایت کارند فکر کنیم اگه فرزند ما دجار این اشتباه میشد (با علم به اینکه انسان در هر سنی خطا میکنه)ابروی پدر و مادر و خانواده میرفت و دیگه ایران جای زندگی برای انها نمیشد اول از همه از تحصیل محروم میشد و عاقبتش صد صدرصد بدتر از این میشد که هست ما با نشر این ها زندگی مردم رو تباه میکنیم و به عبارت یانها رو زنده بگور میکنیم و این بازنشر ممکنه روزی به دست نوجوانان خودمون هم بیوفته و انها هم نظیر این اشتباه رو بکنند بیاییم یاد بگیریم زشتی هارو پراکنده نکنیم
  75
  12
  ‌پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.