روسیه: ایران شکایت خود را پس بگیرد تا قراداد اس-۳۰۰ اجرا شود

موشک ضدهوایی اس-۳۰۰مسکو تاکید کرد که شرط روسیه برای تحویل کامل سامانه اس-۳۰۰ به ایران است که تهران شکایت خود را از دادگاه بین‌المللی پس بگیرد.
 
به گزارش خبرگزاری اینترفکس، دیمیتری راگوزین، معاون نخست وزیر روسیه، روز جمعه، ۲۷ آذر گفت که روسیه نخستین محموله سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ را طبق قرارداد جدید خود با تهران در آینده‌ای نزدیک تحویل ایران خواهد داد.
 
وی سپس عنوان کرد که اما پیش‌شرط ما برای تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ایران است که بی هیچ قید و شرطی دادخواست خود را از مراجعه بین‌المللی پس بگیرد.
 
اظهارات این مقام روسیه در حالی بیان می‌شود که ۱۵ روز قبل ولادیمر کوژین، دستیار رئیس جمهور روسیه در امور نظامی، از آغاز روند تحویل سامانه ضدهوایی اس-۳۰۰ به ایران خبر داده بود.
 
اما اکنون از سخنان دیمیتری راگوزین چنین برمی‌آید که هنوز زمان دقیق تویل این سامانه دفاعی به ایران مشخص نیست. اقای راگوزین تنها عنوان کرده که «ایران و روسیه، هر دو به خوبی آگاهند که اجرای این توافق بدون بازپس‌گیری شکایت ایران ممکن نیست».
 
وی در ادامه گفته است: «مسئله اینجاست که کدام یک اول قدم جلو بگذارد. ما تصمیم گرفته‌ایم که هر دو همزمان قدمی به جلو برداریم.»
 
ماجرای فروش سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران به سال ۲۰۰۷ برمی‌گرد که تهران و مسکو قراردادی را به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار منعقد کردند، اما با آغاز تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در سال ۲۰۱۰، روسیه این قرارداد را به حالت تعلیق درآورد، امری که با اعتراض و شکایت ایران به مراجع بین‌المللی روبه‌رو شد.
ایران تقاضای دریافت غرامت چهار میلیارد دلاری از روسیه کرده است، اما در نهایت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه فروردین سال جاری با صدور فرمانی تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ایران را مجاز اعلام کرد.
+15
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  این روسها تا حالا به کدوم قراد داد شون با رژیم آخوندها وفادار بودن که این دومیش باشه؟ تا حالا به غیر از شیره مالیدن سر آخوندها و مفت خوری از پول ایران کار دیگر نکردن.
  2
  50
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  dook - دبی، امارات متحده عربی

  عجب فیلمی تمومی نداره
  1
  34
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  شرط روسیه یا خامنه ای روسیه پوتین جون!؟روسیه بدون پوتین آب از گلو پایین نمیده! این خبر برای بعضی از ایرانیایی که زود تا از پوتین خبری میشنوند انگار منجی زمانو دیدن و براش هورا میکشن! پوتین دلش برای منو شما نسوخته! ننگ بر پوتیننننننننننننننننن!
  4
  42
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا

  خاک توسرتون که کارتون رسیده به پاچه خواریه دیمیتری راگوز و سرگی راچس و ولادمیر راعن ها.
  0
  22
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  پس گرفتن شکایت همانا و بجاى اس ٣٠٠ ....تحویل گرفتن همان !!! اگه ...شکرى نیست تحویل بده اونوقت برادریت ثابت شده و شکایت ایران هم دیگه اثرى نخواهد داشت !!! ناحلال زاده هایى هستن که فقط لنگه اش انگلیسیها هستن !!!
  0
  10
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::ایران بر باد رفته - برلین، آلمان::]. تو همون خبری که براش اینجا نوشابه باز می کردند عینا همین حرف را زدم اما تا دلت بخواهد منفی گرفتم. نمیدونم واقعا فاز ایرانی جماعت چیه! فقط دوست داریم یک روز یکی را به عرش ببریم و یکی را به فرش بزنیم. یکجورایی تفریح شده برامون.
  1
  3
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  [::sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی::]. باور کن از ماست که بر ماست و بعضی ها واقعاً عین ماست ;) بدرود
  0
  0
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.