حسن خمینی در انتخابات خبرگان رهبری ثبت‌نام کرد

حسن خمینی می‌گوید که به صورت مستقل در این انتخابات شرکت می‌کنددر دومین روز ثبت‌نام داوطلبین پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری حسن خمینی، نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی، با حضور در ستاد انتخابات کشور نام خود را به عنوان کاندیدای این انتخابات به ثبت رساند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حسن خمینی روز جمعه، ۲۷ آذر پس از نام‌نویسی در انتخابات خبرگان عنوان کرد که به صورت مستقل در این انتخابات شرکت می‌کند.
 
وی همچنین تاکید داشته که حضور او در این انتخابات نه به معنای اختلاف و شکاف در نظام جمهوری اسلامی، بلکه برای حفظ دفاع از مبانی این نظام است.
 
کاندیداتوری آقای خمینی در انتخابات خبرگان رهبری در حالی شکل رسمی به خود می‌گیرد که برخی جریان‌های محافظه‌کار حکومت ایران در روزهای اخیر به انتقاد از آن پرداخته‌اند. از جمله روزنامه کیهان حضور وی در این انتخابات را یک «دام» و تلاشی برای مخفی کردن «نقشه بزرگ» «تجدیدنظرطلبان» و قرار دادن او در برابر رهبران پیشین و کنونی جمهوری اسلامی دانسته است.
 
اما در دومین روز ثبت‌نام داوطلبین انتخابات خبرگان رهبری افرادی چون آیت‌الله امجد، استاد اخلاق ومحمد سعیدی، امام جمعه شهر قم نیز ثبت‌نام کرده‌اند. روز گذشته نیز احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و علی رازینی، رئیس سابق دادگاه ویژه روحانیت ثبت‌نام کردند.
در عین حال که اکبر هاشمی رفسنجانی هم کاندیداتوری خود در این انتخابات را تایید کرده است.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات کشور، عبدالوهاب میراشرفی، در ارتباط با نظارت وزارت کشور بر این مرحله از انتخابات گفت: «در مراحل فعلی نظارت بر ثبت نام‌ کاندیداها در زمینه کنترل تکمیل مدارکی است که باید از سوی آن‌ها ارائه شود. در سامانه وزارت کشور نیز این مراحل مرور و کنترل می‌شود. اگر مدارک کاندیدایی ناقص باشد عملیات ثبت نام انجام نخواهد شد.
 
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهر تهران نیز در خصوص برخورد با تبلیغات زودهنگام انتخاباتی گفت که قوه قضائیه پیگیر این امر است و در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانونی با متخلفینصورت می گیرد.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند امسال برگزار خواهد شد و شورای نگهبان قانون اساسی وظیفه تایید صلاحیت کاندیداهای این انتخابات را بر عهده دارد.
مجلس خبرگان رهبری تنها نهادی است که بر اساس قانون اساسی ایران، وظیفه انتخاب و برکناری رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد.
+22
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هرکس که رای به حسن خمینی بدهد باید خیلی احمق باشد !
  11
  29
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Persian cherika - گوتنبرگ، سوئد

  این بى شرفا نمیخوان دست از سر ملت بردارن. تا بود اون خمینى گور به گور حالا هم تخم و ترکه هندى زادش😡 بابا شما به اندازه صد نسل بعد از خودتون جیب ملت رو خالى کردید ایرانم که صد تیکش کردید دیگه چیزى نمونده ازش که بخوایید بچاپید😡😡😡😡 تف به شرف هر کسى که بخوات بره به طرف اینا😡😡😡😡 اه بابا این خبرا حالم رو خراب میکنه
  2
  25
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Dara20 - تهران، ایران
  جد بی‌ شرف همین توله سگ ایران را ویران کرد. اینها همگی‌ سفیران حماقت و جنایت هستند
  1
  12
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.