خط و نشان پوتین برای ترکیه : جرات دارید حریم هوایی سوریه را نقض کنید

رئیس‌جمهوری روسیه طی سخنرانی خود در کنفرانس سالانه پرسش و پاسخ به خبرنگاران بین‌المللی در مسکو با هشدار به ترکیه تأکید کرد:اگر قبلا ترکیه مدام حریم هوایی سوریه را نقض می‌کرد، حالا اجازه دهید ببینیم با وجود سامانه پدافند هوایی ما باز هم می‌تواند این کار را انجام دهد.
 
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در سخنانی تصریح کرد: کشورهای غربی و همچنین ترکیه با هدف دستیابی به منابع نفتی در عراق اقدام به ایجاد گروه تروریستی داعش کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز پنجشنبه در سخنانی با بیان اینکه ترکیه و کشورهای غربی عامل تشکیل گروه تروریستی داعش هستند، تصریح کرد: ترکیه و غرب با هدف دستیابی به منابع نفتی در عراق دست به چنین اقدامی زده اند.
 
بر اساس این گزارش، وی همچنین با اشاره به اقدام ترکیه در هدف قرار دادن جنگنده روسی «سوخو ۲۴» گفت: این اقدام بسیار «خصمانه» بود.
 
پوتین اظهار داشت: ترکیه پس از سرنگون کردن جنگنده روسی به جای تماس با مقامات مسکو با ناتو ارتباط برقرار کرد و همه را در شرایط سختی قرار داد.

وی در ادامه تاکید کرد: ترکیه نباید بعد از استقرار سامانه S400 و ارتقای سامانه “باک ام یک” سوریه بار دیگر حریم هوایی این کشور را نقض کند.

وی با بیان اینکه دورنمای روشنی را برای بهبود روابط مسکو و آنکارا نمی بیند، گفت: هرگاه با همکاری با آنکارا موافقت کردیم، از پشت خنجر خوردیم.

پوتین تاکید کرد: آنها با این کار واقعا چه چیزی به دست آوردند؟ شاید با این اقدام فکر می کردند ما از سوریه خارج می شویم. ولی غافل از اینکه روسیه چنین کشوری نیست. ما حضور نظامی خود را در سوریه پس از سرنگونی هواپیمای تقویت کردیم و اگر ترکیه ایها جرات دارند در حریم هوایی سوریه به پرواز درآیند.
رئیس جمهوری روسیه همچنین به صورت تلویحی به مقامات آنکارا نسبت به نقض حریم هوایی سوریه پس از تقویت حضور نظامی روسیه در این کشور هشدار داد.
رئیس جمهوری روسیه در ادامه اظهار داشت: داعش از طریق کردستان عراق اقدام به قاچاق نفت به ترکیه می کند.
پوتین در ادامه با بیان اینکه سرنوشت بشار اسد در سوریه را تنها مردم این کشور تعیین می کنند، اظهار داشت: ما به پایگاه نظامی دائمی در سوریه احتیاجی نداریم؛ هرگاه گروه تروریستی را بخواهیم هدف قرار دهیم به راحتی این کار را انجام خواهیم داد.
وی در پایان تأکید کرد: به هیچ قدرت خارجی اجازه نخواهیم داد تعیین کنند چه کسی باید در سوریه حکومت کند.
+321
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  دیوید۰۷۰۷ - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا

  هر چند پوتین دیکتاتور اما دماغ این اردوغان میسوزونه خیلی جالب،آخه ترکیه خیلی خیلی پاش از گلیمش درازتر کرده،
  41
  292
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۱
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران

  ایول هر چه آدم بی‌ غیرت بفرست تو خلا ، به امید اینکه ایران هم با شرق و هم با غرب دوست باشه تا یه کاری کنیم کارستون.
  62
  133
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۷
  ۴۱
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  [::Sepas - تهران، ایران::]. نمیدونم پلیس سایبری هستی بسیجی هستی مزدور کجایی اما این کامنت تو رو من زیر پست بی بی سی توی رادیو فردا و چند سایت دیگه دیدم
  39
  36
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۴
  ۴۱
  Gachboy1980 - وین ، اتریش

  ای نفس کِش
  11
  35
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۹
  ۳۵
  sahandd11 - کلن، آلمان

  ( به هیچ قدرت خارجی اجازه نخواهیم داد تعیین کنند چه کسی باید در سوریه حکومت کند.) ببخشید آقای پوتین! شما چکاره مردم یا کشور سوریه هستید؟
  79
  40
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۲۹
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  بوی جنگ سومی میاد .. 400مستشاران امریکائی ومحقق خاورمیانه .حدود 2 سال پیش به خاورمیانه رفتند وبگفته خودشان . تا 5 سال اینده .خاورمیانه تجزیه خواهد شد . ازما گفتن . به انروز هم میرسیم
  42
  27
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۵
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  پوتین . رئیس کا.گ. ب . خوب میداند چه کند . حتما قول ووعده گرفتن چند کشور ویاشهر بهش داده شده . اخه زمان دبلیوبوش وحمله به افغانستان . وبیرون رانده روسیه . شوروی تجزیه شد وخیلی کشورها راازدست داد ... میخواد جاشو پرکنه
  49
  19
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۹
  ۳۹
  1irani - لندن، انگلستان

  ولادمیر دادا یه حالی هم به عربستان و قطر بده. دادشی. جونم
  19
  89
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۴۱
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران

  جاااااااان عاشق پوتینم. مثل عروسکه . پدر رجب بو گندو رو در اورد رویای فرمانروایی کلاه قرمزا رو تو منطقه با خودش به گور ببره. داعش رو رجب دیوونه با همدستی سعودی های کثافت راه انداختن. چقدرررررر جنایت ؟ دنیا از کارهای همین داعشی ها متحیر موند. پوتین رو باید مثل یک فرشته نجات ستایش کرد. من که دعاش میکنم همیشه . خدا عمرش بده . خااااک بر سر اوباما که با اونهمه ماهواره تمام کثافتکاریهای رجب رو رصد کرد و سر عضویت انکارا تو ناتو هیچی نتونس بگه. از این ترکیه ایها کثیف تر تو دنیا خودشونن. بی برو برگرد از چمدون های مسافر های تورکیش دزدی میکنن. خیلی شیک در چمدون ها رو باز میکنن هرررررر چی دلشون میخواد بر میدارن ! از نفت عراق میدزدن. پول و کیف توریست ها رو میزنن . تو فرودگاه هاشون ترانزیت که سفر میکنی پوسسسست میکنن مسافرا رو. سر دو کیلو اضافه بار بیچاره میکنن. تو هتلاشون گوشت مرغ های دریایی اشغال خور رو میپزن میدن بخورد ملت. تو رنو مگان های صادراتی به ایران قطعاتش رو میدزدیدن کامپیوترش ایراد میکرد.تاکسی هاشون رسما دزدن. اون محصولشون ماوی مضخرفه...
  30
  96
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۵
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  اگر بزرگترین آرزوی پطر کبیر برافراشتن بادبان در دریای سیاه و دریای ادریاتیک بود و باین خاطر جرات رویارویی با امپراتوری مقتدر عثمانی که دریای سیاه و بحر سپید را در ید قدرت خود داشت را بخود راه دهد. گذشته از همت بلندش همین جسارت رویارویی با ترکهای عثمانی بود که باعث شد پطر یکم عنوان کبیر را بخود بدهد. آنهم دولتی مانند امپراتوری بزرگ ترکهای عثمانی که جنگ های دریایی از بدوش کشیدن کشتیها بهنگام فتح استانبول تا نبرد آزوف و سینوپ و کریمه و پروزا و چاناق قلعه تنها گوشه ای از تجارب نیردهای دریایی است که این دولت مقتدر در کارنامه ششصد ساله خود دارد. حال اینک سلف پطر اول یعنی پوتین قرن بیست و یکم آرزوی بزرگتری را در سر می پروراند و آن اینست که بتواند به حضور دائمی ناوگان روسیه در دریای مدیترانه جامه عمل بپوشاند. کیست که نداند همه این خط و نشان کشیدنهای پوتین با نیت فراهم آوردن این موقعیت و توجیه این حضور است. ادامه
  21
  26
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۰
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  . ادامه - پطر کبیر مردی بلند همت بود و برای رسیدن به رویاهای بزرگ خود به هلند آنزمان رفت - کشتی سازی و دریانوردی آموخت و حتی با دستان خود نجاری کرد الوار برید عرق ریخت و وعلوم بحریه را فرا گرفت به روسیه بازگشت. بی سبب نیست که یکصد سال بعد پوشکین شعر Медный всадник را در وصف بلند همتی پطر کبیر سرود که در پای هیکل برنزی اش سوار بر اسب در سنت پطرزبورگ حک شده است . پطر یکم برای بقای این آرزوهایش حتی به جان پسرش آلکسی نیز رحم نکرد و او را که بشکل بسیار تراژیک و فجیعی یعنی با شکنجه بقتل رسانید. اینهمه را نوشتم تا بگویم حال پوتین قرن بیست ویکم برای تداوم این میراث سیاسی دلیلی برای آموختن کشتی سازی در هلند نمی بیند. یک جلد قران می زند بغلش می آورد تحویل می دهد به آنکه پروستاتش از نشستن در پاستور عود کرده است. بواقع پوتین(که بسیار مایل است با پطر کبیر مقایسه شود) اینبار بجای کشتی رانی کنار ساحل نشسته و کرمی بنام ایران(حکومت اسلامی ایران) را سر چنگال ماهیگیری اش در سوریه فرو کرده است. . ادامه..
  13
  23
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۱
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، نیو
  ..ادامه - طرف کمدی این ماجرا در اینست که این کرم که نام اسلام را هم با خود یدک می کشد( همان چیزی که پوتین بشدت از آن نفرت دارد) در این توهم است که ماهیگیر کهنه کار ما که از قرن هفدهم (حتی بقیمت کشتن آلکسی ولیعهد) سودای گرفتن ماهی های بزرگ و بزرگتر را داشته حالا یکدفعه از سر علاقه و دلبستگی که به این کرم پیدا کرده می خواهد به او شنا کردن نیز یاد بدهد!! آنهم در دریای سیاست ! آنهم به کرم خود شیفته ای که چهل سال است هر جا می رسد کرم می ریزد! یعنی می خواهد کرمش را به جهان صادر کند. این کرم خوش باور تازه به پوتین نامه هم می نویسد که سواحل کریمه را آماده کن می خوام بیام شنا کنم! در این مسابقه ماهیگیری عاقبت این کرم در هر صورت ملال انگیز خواهد بود . اگر پوتین با این کرم ایران نتوانست در سوریه ماهی بگیرد این کرم را زیر پوتینش له خواهد کرد. امت تن پرور و خوش باور همیشه در خواب ایران باید بدانند تا روزی که سر چنگال پوتین وول می خورند و برای پوتین هورا می کشند اگر حساب و کتابشان را با این حکومت سوا نکنند حکومت ایران مصالح آنها را قربانی منافع حاکمیت برای تداوم بقای خود خواهد کرد.
  14
  22
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۳
  ۳۶
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  این یارو هم فکر میکنه صاحب دنیا است . از زور جهالت فاصله بگیر آقای پوتین برو تو خط دوستی و انسانیت
  75
  28
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۹
  ۳۴
  فرشاد() - کیف، اوکراین

  رفتارهای سیاست مدارهای ترکیه خیلی کودکانه است تمام کشورهای اطراف با ترکیه دشمنی دارند ولی به جای دوست دشمن جذب می کند؟؟خدا رحم کنه به مردم این کشور
  19
  56
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۸
  ۴۱
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. [::سعدی هستم - لندن، انگلستان::]. تنها مزدورهای اینجا شما‌ها هستین، janahi دستمال کش عر عرستان و سعدی هستم یه خو دفروخته بی‌ هویت دستمال کشه ترکیه
  26
  54
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۴
  ۴۱
  سعدی هستم - لندن، انگلستان

  [::Cyrus749 - برایتون، انگلس . من هویت ایرانی دارم عاشق هویتم هستم.اگر هم از ترکیه دفاع کردم بخاطر حکومتش نبوده بلکه بخاطر این بوده که ترکیه با کشورداری فوق العاده ای که کرده باعث شده ترکیه مقام اول در اقتصاد و قدرت برتر نظامی در منطقه بشه.میتونی از سایت های فارسی و انگلیسی همه ی آمارهای جهانی رو در بیاری و مقایسه کنی.ما باید از ترکیه الگو بگیریم نه اینکه بخاطر چهارتا سپاهی الکی هیجانی بشیم. اصلا ترکیه بد شماها قدرت برتر اقتصادی و نظامی منطقه؟خوبه؟ :). ولی چه فایده که فقط خودتون اینو میگید. عزیزم زود قضاوت نکن.من عاشق ایرانم دوس دارم ایران پیشرفت کنه ولی اینهایی که شما ازشون حمایت میکنی پیشرفت ایران براشون مهم نیست پیشرفت ایدئولوژیشون مهمه فقط.
  48
  24
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
  ۴۱
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  [::Cyrus749 - برایتون، انگلستان::]. من به اون شخص اعتراض کردم چرا شما عصبانی شدی؟نکنه یه نفری با ده ها اکانت :)
  35
  16
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
  ۳۴
  loder - شیراز، ایران

  *بی همتا* - برلین، آلمان...... میگن بعد از ترکیه قراره گازانبری به المان هجوم ببره جاتو عوض کن نگرانتم ;) حالا فرض کنیم تجزیه هم شد چی به تو میرسه این محققین نگفتن 5سال اینده عرعرستان چه بر سرش میاد نگران انجیر خانم نیستی واقعا بی انصافی :o
  4
  29
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
  ۷۶
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  پوتینف هنوز جای سفت نه ش.. که بهش شتک بشه
  31
  17
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
  ۳۶
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  Cyrus749 - برایتون، انگلستان. هرکه از دوستی و انسانیت حمایت کرد از نطر شما میشه مزدور؟!! واقعآ که از همان ..آخوندا هستی . برات متآسفم .
  28
  8
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۶
  ۴۱
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان

  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. دوستی و انسانیت ؟؟ با کیا؟ عر عرستان؟ یا مغول زاده‌های ترکی‌ ؟مردشور خودتون و اون دین مزخرفتون رو ببرن . خیلی‌ ساده لوحی اگه فکر کردی با وصله‌ آخوند به من زدن میتونی‌ ملتو سیاه کنی‌. تو از همین تروریستهای اینترنتی هستی‌.
  10
  34
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۵
  ۳۶
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان . ای بابا تو که دیگه تابلو هستی ! کسیکه از دوستی و انسانیت متنفر باشه . دیگه ماهیتش معلومه چیه ؟ !!!!! آغا ما خواهان دوستی و روابط با همه کشورهای جهان هستیم . برامون فرقی نمیکنه . آغا ما از جنگ و قتل و خونریزی بیزاریم .. ( افتاد ؟ )
  19
  9
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۵
  ۳۶
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  Cyrus749 - برایتون، انگلستان . هیپچ جا نطر شما درباره پست دیده نمیشه و یهویی سبز شدی واسه اعتراض به آن چیزی که خودت نمی پسندی و هزارن تهمت دیگه. این یعنی ..... ( قضاوت با دوستان ) !!
  19
  7
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.