بازداشت چند ساعته خبرنگار صدا و سیما در رم

حمید معصومی‌نژاد خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی در رم برای دومین بار بازداشت و این بار پس از چند ساعت آزاد شد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پلیس ایتالیا با مراجعه به دفتر خبرگزاری صداوسیما در پایتخت این کشور، معصومی‌نژاد را بازداشت و دوربین وی را توقیف کرد. دلیل بازداشت او فیلمبرداری از مکان‌هایی اعلام شده که تصویربرداری از آنها ممنوع بوده است.
 
بنا بر این گزارش، معصومی‌نژاد در تماس با تهران اعلام کرده بود که امروز در خیابان مشغول فیلمبرداری برای "گزارش آلودگی هوا" بوده است.
 
این برای دومین بار است که آقای معصومی‌نژاد در ایتالیا بازداشت می‌شود. او پس از بازداشت در اسفند ماه ۱۳۸۸ با پیگیری دولت ایران آزاد شد.
 
پیش از این یکی از رسانه‌های ایتالیایی، معصومی‌نژاد را "مامور بلند پایه سازمان‌های اطلاعاتی ایران" دانسته بود که به جاسوسی از مخالفان جمهوری اسلامی در ایتالیا مشغول است و در فروش تسلیحات نظامی و تجهیزات شنود به ایران دست دارد.
 
خبرنگار پرسابقه صدا و سیما در ایتالیا اما این اتهام را رد کرده و در یکی از مصاحبه‌هایش گفت: اگر مدرکی از مامور بودن او وجود داشت سریعا از ایتالیا اخراج می‌شد.
 
حمید معصومی‌نژاد در سال‌های اخیر به دلیل این که نام و محل اقامت خود را به گونه خاصی در پایان گزارش‌هایش ادا می‌کند مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و درباره او طنزپردازی می‌شود.
+33
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  دیوید۰۷۰۷ - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا

  یعنی مدیونید اگه فکر کنین دولت ایران از مردمش حتی خارج از خاک ایران جاسوسی میکنه.......مگه میشه؟ مگه داریم؟
  2
  33
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۸
  ۳۷
  Liberte - تهران، ایران
  این مردک سال های قبل هم یکبار دستگیر شده بود. در ضمن یک صدای خیلی مسخره داره و آخر گزارشاش میگه ،صدا و سیمای جمهو. اس. ایران. رم. :(
  1
  7
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
  ۴۵
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  این همونیه که وقتی خودشو معرفی میکنه انگار بهش سیخونک میزنن، همش داد میزنه
  1
  9
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.