مهاجران برای نشان دادن گرافیتی بنکسی، از بازدیدکنندگان پول می‌گیرند

مهاجران در شهر بندری کاله فرانسه، گرافیتی بنکسی، هنرمند ناشناس بریتانیایی، را می پوشانند و بابت نشان دادنش به بازدیدکنندگان، از آنان پول می گیرند.
 
بنکسی در گرافیتی تازه اش استیو جابز، مدیرعامل سابق و از بنیانگذاران شرکت اپل را که پسر یک مهاجر سوری بود، به تصویر کشیده است.
 
این اثر هنری بر روی یک دیوار در اردوگاه پناهجویان کاله کشیده شده است.
اکنون این گرافیتی سبب جذب بازدیدکنندگان فراوانی شده است.
 
یکی از خبرنگاران خبرگزاری پرس اسوسیشن گزارش کرده است که هنگامی که خواسته اثر بنکسی را ببیند، مردی از یک چادر در نزدیکی این گرافیتی بیرون آمده و به او گفته است: "اگر ۵ یورو نداری، از اینجا برو."
 
بنکسی در این نقاشی آقای جابز را با همان لباس یقه اسکی مشکی که همیشه به تن داشت و عینک قاب گرد به تصویر کشیده که در یک دست یکی از مدل های اولیه کامپیوتر را در دست دارد و در دست دیگرش یک کیسه پلاستیک است.
 
به گفته بنکسی این اثر هنری با این هدف خلق شده که توجه مردم را به جنبه های مثبت مهاجرت جلب کند.
 
بنکسی نام مستعار هنرمندی بریتانیایی است که به نوشته تریستان مارکو، نویسنده و طراح گرافیک، متولد و بزرگ شده شهر بریستول در انگلستان است.
 
چهره و هویت این هنرمند افشا نشده، اما دیوارنگاری‌های او شهرت جهانی دارد.
+30
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  40Mehrdad - مالمو، سوئد
  عجب ب ب ب !!! دیگه بابا رو که نیست از سنگ پای قزوین هم گذشته...
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  IIPARSAII - هانوفر، آلمان

  این باحالی مهاجران است یارو تا نرسیده می خواهد از چیزی که مالکش هم خودش نیست پول بگیره. حالا اگر ارگانیساسیونی پشتش بود فرق میکرد تا فردی که از این فرصت به صود خود می خواهد بهره ببرد. عقب افتادگی یعنی همین اون هنرمند عمدا دیوار را انتخاب کرده تا همگان از کارش دیدن کنند و جنبه عمومی داره و محدود به موزه نباشه حالا اینها صاحب شدند کار نقاشو. احساسی با این جمله برخود نکنید و موضع بی تفکر نگیرید٬ سه چیز لازم را مهاجرین در ابتدا ندارند ۱- قانونمندی چون اکثرا از کشور هایی می آیند که قانونمندی نهادینه نشده ۲- سواد کافی ندارن (این قسمت به معنی تحصیلات نیست بلکه درک کافی از اصل علم٬ دوری از خرافات و جهل و تهجر) چون اصلا درکی از چرایی درس و مدرسه ندارند ۳- پول کافی برای روی پا ایستادند. چون اکثرا گر از ثروت برخوردار بودند مایل به ترک محل زندگی و ماجرا جویی نبودند. حالا بدو براه نگویید من هم روزی کم و بیش از همین دسته ها بودم.
  4
  24
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  pedarepesareshoja - کایسری، ترکیه
  پس مهاجران خلق و خوى شهمیرزادى دارن که از آب کره میگیرن!
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.