جانشین فرمانده سپاه:ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن طرف‌تر از خود را هم ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه می‌خواست نقش قدرت بزرگ منطقه را ایفا کند، گفت: ترکیه ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن سو تر از خود را ندارد.
 
به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین مجمع عالی بسیج در سخنانی، گفت: هر وقت اسلام طلوع کرد همه مشرکان و دشمنان اسلام علیه دین خدا لشکرکشی کردند اما اسلام باز همه این کارشکنی‌ها مسیر جهاد و میدان نفوذ و شعاع تأثیر خود را یافت.
 
وی افزود: کسانی اسلام را گسترش دادند که در دوران شعب ابی طالب تحریم اقتصادی را تجربه کردند و با پیامبر اکرم از مکه به مدینه مهاجرت کردند. همه جنگ‌های بزرگ جهان در منطقه جهان اسلام و برای تغییر سرنوشت اسلام رخ داد؛ حتی جنگ‌هایی که در اروپا شکل گرفت برای سرنگونی مسلمانان بود.
 
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد، آمریکا و رژیم صهیونیستی به ١۴ کشور مسلمان حمله کردند و آمریکا به تنهایی به ٧ کشور مسلمان حمله کرده است، تصریح کرد: اما به فضل الهی و به برکت هدایت ولی‌فقیه چه در دوران امام و چه در دوران باشکوه رهبری معظم انقلاب ایران تمرکز استراتژیک دشمن بر نظام جمهوری اسلامی را بر هم زد؛ این یک هنرنمایی و اعجاز الهی است که در اوج محاصره نظامی، همه این تمرکزها برهم خورد.
 
سردار سلامی اضافه کرد: زمانی گلوله‌های توپخانه آنان اهواز و شهرهای ما را هدف قرار دادند تا مفهومی به نام اسلام را از جفرافیای سیاسی جهان اسلام حذف کنند، اما اسلام و انقلاب توانست میدان نبرد را تغییر دهد.
 
وی با بیان اینکه امروز به شعاع عمل ما نگاه کنید، فرزندان ما در شرق مدیترانه در رصد تحولات هستند، گفت: نظم ساخته قدرت‌های بزرگ کاملا فرو ریخته است. دریای سرخ مدیترانه، لبنان سوریه و بحرین که از ایالات آمریکا بود، دیگر اینگونه نیست، آنها میدان‌های وسیعی را از دست دادند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه، اظهار داشت: امروز با تحولات پیچیده‌ای روبرو هستیم، اما وقتی تحولات را مطالعه می‌کنیم به این حقیقت الهی پی می‌بریم که پیروزی در دست ماست.
 
سردار سلامی با تأکید بر اینکه همه دشمنان ما فصل مشترک دارند و همه آنها در بُن‌بست راهبردی و سرگردانی برای ادامه سیاست‌های خود روبرو شدند، افزود: ترکیه را ببینید، این کشور می‌خواست نقش قدرت بزرگ منطقه را ایفا کند، اما این کشور ظرفیت تأثیرگذاری بر ۱۰ متر آن سوی خود را هم ندارد، احساس می‌کرد فضا را برای بازیابی نقش گسترده فراهم است، اما پس از پنج سال صرف هزینه‌های مالی، سیاسی و اقتصادی هیچ توفیقی در هیچ عرصه‌ای به دست نیاورده است.
 
وی در ادامه گفت: روزی نخست‌وزیر آن در میدان التحریر فکر می‌کرد با تکیه بر جریان اخوانی می‌تواند تا شمال آفریقا گسترش یابد، اما ۵ متر هم نتوانست در سوریه تاثیرگذار باشد.
+102
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  فعلا که با عربستان پوست سر شما را که کنده . توی بحرین هیچ غلطی نکرید و مثل خرگوش شیعه شکار می‌‌کنند. توی یمن که اجازه فرود هواپیما هم ندارید . از خود بگو که فوج فوج دارید از سوریه فرار می‌‌کنید. فکر کردید در سوریه حلوا قسمت می‌‌کنند و داعش چادر زری خانم است که با یک فوج بسیجی‌ سپاه به چادر حمله می‌‌کنید . شما از ریش آقا دفاع کن. این گنده گوهی‌ها به شما نیامده. همه دست شما را خواندهند فقط شعار توی خالی‌ باری داخل
  75
  109
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  payamak - منچستر، انگلستان
  همینکه داره داعش رو با خرید نفت و فروش اسلحه حمایت میکنه بهش میگن تاثیر گذری
  65
  49
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  vurujak - لندن، انگلستان
  همه اینها بخاطر سوزش ناشی‌ از سرنگونی هواپیما روسی هست. ظاهراً سوزش در ایران و روسیه همچنان احساس میشود.
  78
  72
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  این یارو به چه زبونه بگه نوکر روسیه هست؟!. اینا برای خود شیرینی پیش روسیه حتی . میدن
  32
  48
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  باین قیافه نگاه کنید,فکرمیکنید قبل از نکبت خمینی چکاره بوده؟هرکس تشخیص درست داد یک بطر ویسکی و 100لیتر بنزین برای حال و هول تو شمشک از دفتر رهبری جایزه داره
  16
  41
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  یکسری از هم میهنان ...حالا چون ازحکومت ایران ناراضی هستند ....دستمال این ترکیه زیرصفر ...سبزی باقالی فروش بی اصل ونصب شدن ....فعلا که روس وسوریه وایران ..همه دنیا راقهوه ای کردند ومستحکم هستند ...حالا شما دستمال الاغ استان بشید.
  42
  40
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس
  [::oghab - هلسینکی، فنلاند::]. در فنلاند هر چه سریعتر دنبال یه دکتر خوب بگرد ، گور بابای آخوند و عرب و کمونیست و عثمانی و اعراب بادیه نشین.
  9
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  RAZMANDE - بروکسل، بلژیک
  ‌عقاب هلسینکی فنلاند . دمت گرم دوست عزیز واقعا حیف نام ایرانی برای اینها یه عده خود فروخته.
  14
  15
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  شاهان وطن پرست ایران - لندن،انتاریو، کانادا
  این سلامی تا ۱۳۵۷ شاگرد دوچرخه سازی بود و پنچرگیری تایر دوچرخه را می گرفت و بعد از کار یک بطری کوچک عرق و کالباس می گرفت و می رفت خونش..خوب شد انگلیس و به کمک امریکا در ایران کودتا را انداختند و اینها سردار کشتن مردم ایران بشند
  4
  12
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  شاهان وطن پرست ایران - لندن،انتاریو، کانادا
  [::RAZMANDE - بروکسل، بلژیک::]. پلیس بلژیک باید تو وطن فروش شیعه داعشی را بگیرد وبا پس گردنی نه به ایران بلکه به سوریه شوت کنند تا انجا برای بی شرف اسد رزمنده گی کنی..روانی
  4
  5
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  sahandd11 - کلن، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. خیلی دقیق نوشتی.آفرین
  1
  4
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  شاهان وطن پرست ایران - لندن،انتاریو، کانادا
  [::RAZMANDE - بروکسل، بلژیک::]. و تو ایرانی هستی...نه تو برای کسانی ۱۴۰۰ سال پیش به ایران به خاطرحسادت به کشوری که فراوانی زیاد با قدرت و منابع زیاد نه بخاطر دین حمله کرده وچنصدهزار ایرانی را از ناموس توتجاوز کردند وگردن زدند که یکی از ان متاجوز گران وقاتل اسمش حسین بود که تو هر سال برایش خودت را .....برو تاریخ بخون تا موقع ایکه بدبختانه بلژیک هستی بجایکه مسجد بری..اقای رژمنده
  3
  5
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  شماهاکه تشخیص نمیدین منافع ملی ربطی به حکومت نداره ...گل بگیرید ...حضور ایران درسوریه ولبنان وعراق بسیاربجاست ودرودبردلاوران رزمنده میهن ....شماها همون تکه نونتونوبخورید ودم تکون بدید ...خوش گلدی
  8
  7
  جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. بابا آخر توهمی خخخخخخ.
  0
  0
  شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.