احمد خاتمی : مجلس خبرگان به دنبال تعیین رهبر در شرایط کنونی نیست

آیت الله سید احمد خاتمی پس از ثبت‌نام خود در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات مجلس خبرنگان رهبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظارت در قانون نیامده اما رهبر انقلاب یکبار حجت الاسلام و المسلمین محمدی و حجازی را به کمیسیون تحقیق خبرگان فرستادند و بزرگوارانه گزارشی از دفتر خود و روند تصمیم گیری‌ها را مطرح کردند.
 
به گزارش «انتخاب»، وی خاطرنشان کرد: کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان در دوره‌های مختلف وظیفه خود را انجام داده و به این باور رسیده که تنها شخصیتی که شایستگی رهبری این ملت در شرایط کنونی است مقام معظم رهبری است. این خطا است که نظارت را به معنای مچ‌گیری بدانیم. نظارت یعنی دیدن نقاط قوت و ضعف. این نظارت با این معنا با اجازه ولایت، انجام گرفته است.
 
وی همچنین درباره تشکیل کمیته‌ای برای بررسی شرایط کسانی که می‌توانند رهبری انقلاب را به عهده بگیرند، خاطر نشان کرد: این مسأله اتفاق جدیدی نیست؛ زیرا از خبرگان اول کمیته‌ای در این رابطه تشکیل شده و گروهی ازبرجستگان و خبرگان از کمیسیون اصل 109 و 111 انتخاب شده‌اند، البته نه برای تعیین رهبر بلکه برای تعیین کسانی که در مظان رهبری هستند را بررسی کنند. آن کمیته با رعایت کامل مسأله رازداری این اقدام را انجام داد و اگر رهبری بخواهند این اسامی فقط به ایشان عرضه می‌شود.
 
این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه تاکید کرد: مجلس خبرگان در پی تعیین رهبری در شرایط کنونی نیست، البته من چندبار از خود رهبری شنیده‌ام که مجلس خبرگان باید چند رهبر در آستین داشته باشد.
 
خبرنگاری پرسید با توجه به ثبت‌نام شما آیا اقامه نماز جمعه به معنای تبلیغ برای شما محسوب نمی‌شود که وی در پاسخ گفت: قانون دو هفته به مانده انتخابات را برای تبلیغات در نظر گرفته است که در این مدت کاندیدها نباید از تریبون‌های عمومی استفاده کنند اما قبل از آن قانون اجازه می‌دهد که افراد از تریبون های عمومی استفاده کنند. من در دو دوره گذشته کاملا پایبند به این اصل بوده‌ام.
 
این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان درباره نحوه تشخیص اجتهاد داوطلبان انتخابات خبرگان خاطرنشان کرد: تعدادی از داوطلبان در شهریورماه امتحان کتبی و شفاهی داده‌اند. از افرادی که از امروز نام‌نویسی می‌کنند نیز طبق روال گذشته امتحان کتبی و شفاهی گرفته می‌شود.
 
وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره ثبت‌نام یک خانم برای انتخابات خبرگان چیست؟ گفت: در این‌باره تصمیم‌گیران، فقهای شورای نگهبان هستند و از نظر من تاثیر ندارد و هر چه آن‌ها تشخیص می‌دهند همان می‌شود.
+1
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  amirHassna - سیدنی، استرالیا
  وای به حال کشور و مردمی که اینا براشون تصمیم می گیرن. دنیا داره به چه سمتی می ره اونوقت این عقب افتادها به فکر انتخاب یه پادشاه دیگه بعد از خامنه ای (شاه اسماعیل) هستن. انگار مملکت مشکل فقر و اعتیاد و بیکاری و گرانی و الودگی هوا نداره. منتظر شنیدن نظارت حکیمانه مزدوران داخلی و خارجی رژیم اخوندی هستیم.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
  ۵۴
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  اعتماد به ملای شارلاتان هرگز! ننگ بر تو و رهبر منفور و بیمارت!تا حالا به اصطلاح رهبر داشتید چه غلطی کردید! ؟ ۳۷سال غارت و چپاول تمام هستی و نیستی مردم ایران!یه بار دیگه ننگ بر حکومت آخوندی
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹
  ۳۸
  simairani - کاشان، ایران
  وقت زیادی نداری احمد، تعارف نکن خودت و کاندید کن، واسه تو هم که نباید زیاد کارِ سختی باشه به مزخرف گوی‌هات ادامه میدی، خوشتیپ هم که هستی‌ .
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آره بابا بذارین وقتی سرش به سنگ لحد خورد بالاخره یکی مثل رسمنجانی پیدا میشه که بگه که رهبر یکی رو بهش معرفی کرده و مجلس خفتگان هم سریع دستاشونو میبرن بالا و قضیه حل میشه! :o
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
  ۴۴
  abia7532 - تهران، ایران
  همین روحانی رو بکنید رهبر بره پی کارش دیگه تازه کلیدهم داره!
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.