بیش از نیمی از کل اقتصاد ایران، مالیات پرداخت نمی‌کند'

به گفته رئیس کل سازمان امور مالیاتی ایران، ۳۳ درصد از اصناف این کشور از مالیات معاف هستندرئیس کل پیشین سازمان امور مالیاتی در ایران گفته است که بیش از نیمی از اقتصاد ایران مالیات پرداخت نمی‌کنند.
 
علی عسکری در گفت و گو با مجله تجارت فردا، چاپ تهران گفته "در حال حاضر ۴۰درصد کل اقتصاد کشور از مالیات معاف هستند و ۲۰ درصد اقتصاد نیز مربوط به فعالیت زیرزمینی است که این گروه نیز مالیات پرداخت نمی‌کنند."
 
آقای عسکری گفته معافیت‌های مالیاتی در ایران نسبت به سایر کشورها در حد بالایی قرار دارد که باید به برخی از این بخش‌ها مانند فعالیت‌های سود آور در بخش کشاورزی، بازرگانی و فعالیت در مناطق آزاد رسیدگی شود.
 
به گفته رئیس کل پیشین سازمان امور مالیاتی ایران، ۳۳ درصد از اصناف این کشور از مالیات معاف هستند. آقای عسگری گفته "به دلیل عدم شفافیت در این بخش، مالیات‌ستانی در وضعیت مناسبی قرار ندارد."
 
این مقام سابق مالیاتی ایران گفته اصناف در حالی که ۳۳ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهند، در سال ۱۳۹۳ (سال گذشته خورشیدی) فقط ۵ درصد کل مالیات‌ها را پرداخت کرده‌اند.
 
آقای عسکری حدود ۱۰ روز پیش از مقام خود استعفا داده بود. رسانه های ایرانی می گویند استعفای آقای عسکری تحت "برخی فشارها" بوده است.
+20
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  nassau - مالاگا، اسپانیا
  چون بسیاری از مامورین مالیاتی رشوه میگیرند که یا اصلا مالیات رد نکنند یا خیلی‌ کمتر بنویسند
  1
  15
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - تهران، ایران
  امیدوارم قیمت نفت همینطور پایین بمونه و حتی کمی هم کمتر شه.تا دولتمردان بدونند برای هزینه های جاری خود به ساز و کار مالیات نیاز دارند. درآمد نفتی علاوه بر اینکه موجب رانت و فساد و تنبلی میشه و باعث می شه کار ارزش نداشته باشه ،موجب تورم و فاصله طبقاتی بیشتر میشه.
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  vurujak - لندن، انگلستان
  اون نصفی هم که میدهند بیچاره کارمندان و کارگران هستند که قبل از دریافت حقوق‌شان مالیات کسر میکنند..
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  آخه بیشرف ها فکر کردین الان میدن؟ نه! داستان قبض جریمه شده و باید یک میزان پولی جمع بشه. برای همین فشار روی مابقی میارن و مالیات های چند برابر و غیر منصفانه رد می کنند. همین امسال از خیلی ها شنیدم که چندبرابر مالیات براشون نوشته شده و وقتی به گمان اشتباه در حساب و کتاب میرن بهشون گفته میشه شکایت بکنین اینقدر کم می کنیم. مثلا اگر 100 درصد اضافه زدند با شکایت و بررسی که دیگه بعد از اون نمیشه کاری کرد فقط 20 درصد کم می کنند و 80 درصد بدون چون و چرا از طرف میگیرن. هیچ جایی هم نمیشه شکایت کرد! راه جدید دزدی دولت کلید دار. این مرتیکه روحانی مثل اینکه از انتری هم بدتره. تا قبل از انتخاب شدنش داشت خودش را بخاطر بنزین های آلوده دوره انتری جر میداد اما با اولین سوز و سرما و وارونگی(اینورژن) دوباره بنزین های پتروشیمی هوای تهران را به مرز خطر رسانده.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.