تهدید جانی در اردوی تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران

 
امیر کلاهدوز (نفر اول از راست) از جمله برنده مدال طلای تایم تریل جوانان آسیا در سال ۱۳۸۹ استرادیو فردا :یکی از اعضای تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران می‌گوید در اردوی تیم ملی «با برخورد فیزیکی و تهدید جانی» مواجه شده است.
 
امیر کلاهدوز دلیل این حوادث را اختلافات باشگاهی بین اعضای تیم «پیشگامان» و «پتروشیمی» عنوان کرده است. او که پیش از این عضو تیم پتروشیمی بود، به تیم جدید پیوسته اما در پی این جابه‌جایی با واکنش تند ملی‌پوشان مواجه شده است.
 
او چهار سال برای تیم سابقش رکاب زده و تغییر باشگاه را موضوعی طبیعی می‌داند که حق هر ورزشکاری است.
 
کلاهدوز که عضو تیم ملی در دوچرخه سواری جاده است، به خبرگزاری ایسنا گفته: «یکی از رکابزنان تیم پتروشیمی به من فحش ناموسی داد و گفت آنها را فروخته‌ام. یکی دیگر از آن‌ها گفت به خانه‌ام برگردم.»
 
اما موضوع محدود به این «بی‌انضباطی‌ها» نمانده است؛ کلاهدوز می‌گوید: «یکی دیگر از رکابزنان من را تهدید جانی کرد و با لحن بسیار بدی گفت که نمی‌گذارد در اردو باشم. حتی زمانی که روی دوچرخه بودیم به من تنه زد که من از جاده آسفالت منحرف شدم و به بیراهه رفتم اما زمین نخوردم.»
 
به نظر می‌رسد تهدید جانی این عضو تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران، موضوعی‌ست که می‌تواند به پلیس ارجاع داده شود. اما با وجود مصاحبه کلاهدوز و ابراز نگرانی‌اش، مسئولین فدراسیون تنها از پیگیری ماجرا در کمیته انضباطی خبر داده‌اند.
 
کلاهدوز می‌گوید «از من خواستند تقاضای خود را به صورت کتبی بنویسم و قرار شد آقای وفایی آن را به آقای قمری (رییس فدراسیون) فکس کند تا کمیته انضباطی تشکیل شود.»
 
او یادآور شده است: «در اردو امنیت جانی ندارم و هر لحظه می‌ترسم که من را زمین بزنند. در این اردو جوانان هم هستند و تمام این اتفاقات جلوی چشم آن‌ها می‌افتد.»
 
برخی تحلیل‌ها و گزارش‌ها حاکی‌ست عدم برخورد قاطع با اختلافات و بی‌انضباطی‌های درون اردویی، در رشته‌های مختلف آسیب‌های فراوانی به تیم‌های ملی زده است. برای نمونه درگیری فریدون قنبری با جلال لطیفی در اردوی تیم ملی کشتی برای مسابقات جهانی نیویورک، باعث حذف قنبری از ترکیب تیم اعزامی شد.
 
او یک مدال جهانی را از دست داد و بعداً گرفتار حاشیه‌های جدی‌تری شد که همچنان ادامه دارد. هفته گذشته در شهرستان صحنه از استان کرمانشاه، اتومبیل او به رگبار بسته شد که به خاطر آسیب‌های جدی همچنان در بیمارستان است و توانایی صحبت کردن ندارد.
درگیری فیزیکی رضا شاهرودی با علی دایی هم در اردوی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی ۱۹۹۸ رخ داد. در خود جام جهانی نیز بازیکن دیگری که مقابل آمریکا تعویض شده بود، دقایقی کنار زمین به سرمربی تیم ملی پرخاش کرد.
+7
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا
  سیستم قضایی این ممللت فلک زده شده بازار مکاره که توش راحت جون ادمیزاد معامله میشه, میخواهی زنده بمونی باید پول بدی
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا
  کامنت من برای این مطلب نبود بلکه مربوط به موضوع زن زندانی جان هم‌بندش را خرید بود. نمیدونم چه جوری اشتباه شد.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.