مهدوی کیا : من به مجید نامجومطلق رأی می‌دهم

همان‌طور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، مهدی مهدوی‌کیا با کسب 4/77 درصد از آرای مردم به عنوان بهترین هافبک راست پس از انقلاب ایران انتخاب شد. محمد نوازی (با 3/11درصد)، مجید نامجومطلق (با 8درصد) و مرتضی کرمانی‌مقدم (با 3/3 درصد) رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند. جالب آن که مهدی مهدوی‌کیا خودش برنامه دوشنبه‌شب 90 را ندید و از طریق دوستانش متوجه ماجرا شد. با ستاره دوست‌داشتنی فوتبال ایران که این روزها در هامبورگ حضور دارد، مصاحبه‌ای انجام دادیم که به خواندنش می‌ارزد.
آقامهدی، تبریک می‌گوییم. بهترین هافبک راست پس از انقلاب انتخاب شدی. نظری نداری؟آقای یکتا! باید قبل از هر چیز از مردم ایران و تمام کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، تشکر کنم. ما مردم قدرشناسی داریم و با رأیی که به من دادند، شرمنده‌ام کردند.
برنامه 90 را به صورت زنده تماشا کردی؟نه، متأسفانه نتوانستم برنامه 90 را ببینم.
پس چطور متوجه شدی که در نظرسنجی عنوان اول را به خود اختصاص دادی؟یکی از دوستان خبر داد که اتفاقاً خیلی هم خوشحال شدم.
اگر قرار بود در این نظرسنجی شرکت کنی، به چه کسی رأی می‌دادی؟مجید نامجومطلق و مرتضی کرمانی‌مقدم پیشکسوتان من بودند و با محمد نوازی در بانک ملی همبازی بودم و درخشش خوبی در استقلال و تیم ملی داشت. من با هر سه این عزیزان همبازی بودم.
زیرکانه جواب سؤال ما را ندادی.بنویسید مجید نامجومطلق! اگر او مصدوم نمی‌شد، می‌توانست در بهترین تیم‌های اروپایی بازی کند و خیلی حیف شد. من با او در پرسپولیس و تیم ملی همبازی بودم و می‌دانم چه فوتبالیست بزرگی بود.
مرتضی کرمانی‌مقدم هم همین جواب را به ما داد. البته تأکید کرد که بنویسیم مهدوی‌کیا لیاقت اول شدن در این نظرسنجی را داشت.خود مرتضی کرمانی‌مقدم یکی از باتعصب‌ترین فوتبالیست‌های تاریخ پرسپولیس است که هواداران این تیم هم خیلی او را دوست داشته و دارند.
شنیدیم از عادل فردوسی‌پور دلخوری داشتی! ظاهراً بعد از آن نظرسنجی قبلی در مورد محبوب‌ترین‌ها کمی ناراحت شده بودی.نه، کدام دلخوری؟ با عادل همیشه رفیق بودیم و هستیم. به هر حال یک نظرسنجی است که مردم رأی می‌دهند و دست عادل نیست. خیلی هم خوشحالم که در نظرسنجی دوشنبه شب 4/77 درصد رأی آوردم و این مسئولیتم را در قبال مردم سنگین‌تر می‌کند.
احتمالاً در انتخاب بعدی 90 باید علی پروین،‌ علیرضا منصوریان، محرم نویدکیا و مجتبی جباری برای پست هافبک نفوذی رقابت کنند. خودت به کدام‌یک رأی می‌دهی؟اول اجازه بدهید گزینه‌ها مشخص شود و بعد رأی بدهیم اما کار بسیار سختی است. همه این افراد فوتبالیست‌های بزرگ این مملکت بوده و هستند.
خیلی‌ها این روزها می‌پرسند مهدی مهدوی‌کیا در آلمان چه کار می‌کند؟من مشغول کار خودم هستم. در تیم‌های پایه هامبورگ از 11 تا 19 سال کارهای اختصاصی خودم را انجام می‌دهم. تقریباً کل روز را مشغول کارهای فوتبال هستیم و برخی اوقات در تمرینات گروهی هم همراه سرمربی تیم شرکت می‌کنیم.
از ایران پیشنهاد مربیگری داشتی؟کارهایم در آلمان خدا را شکر خوب پیش می‌رود. قصد دارم به زودی در کلاس‌های مربیگری کشور آلمان شرکت کنم و مدرک B یوفا را بگیرم. فعلاً همه تمرکزم روی کار خودم است و کاری که در باشگاه خودم در ایران انجام می‌شود و فعلاً قصد مربیگری در ایران را ندارم.
بازی‌های پرسپولیس را می‌بینی؟خیلی خوشحالم که پرسپولیس دارد کم‌کم خودش را در جدول بالا می‌کشد. قبلاً گفته بودم برانکو نیاز به زمان دارد و خوشحالم این مربی حرف مرا ثابت کرد. پرسپولیس باید به او اعتماد کند و مطمئن باشید در این صورت برانکو موفق خواهد شد. امیدوارم هرچه زودتر پرسپولیس را در صدر جدول لیگ برتر ببینیم.
پرسپولیس بازیکنی دارد که بتواند در اروپا بازی کند؟به نظرم مهدی طارمی بازیکن خیلی خوبی است. توانایی‌اش را در این یکی، دو سال در پرسپولیس نشان داده و جا دارد به بازیکن بزرگتری تبدیل شود. به نظرم او می‌تواند راحت در اروپا بازی کند.
توصیه‌ای به طارمی نداری؟بهتر است بدون حاشیه فقط فوتبالش را بازی کند و هم برای پرسپولیس و هم تیم ملی مفید باشد.
+14
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.