غمنامه مادر و ۵ کودک

روزنامه ایران :مادر جوان و 5 کودک در خانه کاهگلی پر از گاز برای همیشه آرمیدند و به کام مرگ فرو رفتند. اجساد این مادر و بچه‌هایش در شرایطی در خانه‌شان در شهرستان چناران پیدا شد که بیش از دو روز از مرگشان می‌گذشت.ساعت 18 عصر سه‌شنبه 24 آذر ماه سال جاری، یکی از ساکنان خیابان بعثت در چناران، در تماس با آتش‌نشانی، پلیس و اورژانس انتشار بوی شدید گاز و تعفن در اطراف خانه‌ای در همسایگی‌شان را گزارش داد.با مخابره این گزارش تیم‌های امدادی، آتش‌نشانی و پلیس بلافاصله در محل حاضر شده و برای نجات ساکنان خانه وارد عمل شدند.با توجه به اینکه بوی گاز بسیار شدید بود، امدادگران حاضر در محل با رعایت جوانب احتیاط برای پیشگیری از انفجار با بریدن حفاظ در ورودی و شیشه‌ها وارد خانه شدند و اجساد مادر 27 ساله به نام سارا و 4 کودک خردسالش به نام‌های امیرمحمد 9 ساله، فاطمه 7 ساله، مانی 2 ساله و زهرا 2 ماهه در کنار بخاری خانه و جسد سروش 10 ساله در داخل حمام را پیدا کردند.
تحقیقات ابتدایی نشان می‌داد که از زمان وقوع این تراژدی دردناک بیش از 2 روز گذشته و علت حادثه نیز مسمومیت بر اثر انتشار گاز منواکسید کربن بوده است.
حسن بخشایشی مسئول آتش‌نشانی چناران به روزنامه ایران گفت: «با گزارش این حادثه در شامگاه سه‌شنبه دو تیم امدادی و آتش‌نشانی به محل اعزام شدند. بوی گاز و تعفن اطراف خانه را فرا گرفته بود. از آنجا که احتمال انفجار می‌رفت با رعایت جوانب احتیاط ابتدا نرده‌ها را قیچی‌ کرده، شیشه‌ها را از بالا و نقاط ایمنی بریدیم و با خیس کردن چارچوب در و قطع کنتور گاز سعی کردیم در خانه را باز کنیم.»وی ادامه داد: «از آنجایی که پشت در آهنی، چوبی برای قفل شدن و ایمنی ساکنان داخل خانه گذاشته شده بود با سختی در را باز کردیم و با اجساد 5 قربانی در برابر بخاری و یک پسر در حمام روبه‌رو شدیم. اجساد با توجه به اینکه چند روزی از زمان حادثه می‌گذشت در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته بودند. تحقیقات میدانی کارشناسان نشان می‌داد علت مرگ، مسمومیت با گاز بوده است. وقتی برای بررسی بیشتر به پشت‌بام رفتیم مشخص شد لوله‌های بخاری همکف کاهگل کف بودند و روی آنها با دو آجر پوشانده شده بود و تنها یک درز 2، 3 سانتیمتری برای خروج گاز گذاشته شده بود که همان در کوچک نیز با آجر دیگری پوشیده بود. البته این پوشش غیر ایمنی با توجه به خاک گرفتگی و فرسودگی آجرها بیش از یک سالی از عمرش می‌گذشت. با این سرنخ احتمال ابتدایی مرگ ساکنان خانه، مسدود بودن لوله بخاری اعلام شد اما تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.»

خبر تلخ پس از 2 روز بی‌خبری : صلاحی یکی از همسایگان خانه قربانی  گفت: «سه‌شنبه عصر مادرشوهر همسایه‌مان در خانه ما آمد و گفت از یکشنبه شب تا به حال که عروس و نوه‌هایش از خانه او در روستای موکنا آمده است خبری از آنها ندارد و در را هم باز نمی‌کنند. او فکر می‌کرد ما خبری داشته باشیم و ما هم تصور می‌کردیم آنها به مهمانی رفته‌اند. شرایط عجیبی شده بود با مادر شوهر زن همسایه در خانه رفتیم اما بوی گاز و تعفن به قدری زیاد بود که احساس خطر کردم و بلافاصله با آتش‌نشانی تماس گرفتم.»در تحقیقات میدانی از خانواده این قربانیان مشخص شد همسر زن و پدر 5 کودک کشته شده چند ماهی است که در کمپ ترک اعتیاد است و زن جوان و فرزندانش تنها چند ماهی است در غیاب همسر به خانه جدیدشان نقل مکان کرده‌اند.اجساد این قربانیان در حال حاضر با دستور قضایی به پزشکی قانونی انتقال داده شده و تحقیقات برای روشن شدن علت و چگونگی وقوع حادثه ادامه دارد.
+15
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  آسوده بخوابید،راحت شدید:( :( :(
  0
  47
  ‌پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.