شکجه و کشتار در تجارت خز - عکس

در چند سال اخیر چین به بزرگ ترین صادر کننده لباس خز در دنیا تبدیل شده و مطابق با منابع صنعت، بزرگ ترین تولید و فرآوری خز در دنیا ماست.  
به گزارش «انتخاب» به نقل از فرادید، بر اساس آمارهای جهانی چین بالاترین میزان تولید و صادرات خز در جهان را دارا است. سالانه با آغاز فصل سرما فروشندگان و تولیدکنندگان خز حیوانات را از قفس هایشان بیرون آورده و معمولا در مجاورت بازارهای عمده فروشی یا کارخانه های تولید خز قتل عام می کنند و پوستشان را از تنشان جدا می‌کنند‌.
در سال‌های اخیر جمعیت های دفاع از حقوق حیوانات گزارشات مختلفی از کشتار و زجرکش کردن حیوانات مختلف برای به دست آوردن پوست آنها منتشر کرده‌اند. بر اساس برخی گزارشات حیواناتی مانند راکون و روباه در حالیکه نیمه جان هستند پوستشان کنده می‌شود.
بر پایه این گزارشات حیوانات حتی پس از اینکه پوستشان کنده شده است، تنفس، ضربان قلب، حرکت به جهات و حرکت پلک ها بین 5 تا 10 دقیقه مشهود است. درباره روباه ها نیز گزارش شده است که آنها مجبورند کنده شدن پوست خود را تا وقتی گردنشان زیر پای قصاب له شود تحمل کنند. صنعت خز چین هر ساله تقریبا 1.5 میلیون روباه را پرورش می دهد و در فصل سرما جانشان را به خاطر پوستشان می‌گیرد تقریبا معادل همین تعداد نیز راکون داگ پروش داده می‌شود. در همین رابطه خبرگزاری رویترز در گزارشی مصور با عنوان "تجارت خز" در چین بازار داغ پرورش و تولید خز در چین را به تصویر کشیده است.
+17
رأی دهید
-68

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  تو کانال دو آلمان فیلمشو دیدم! نه تنها پرورش میدن ، بلکه گربه ها و سگهای فراریو میدزدن و پوستشونو زنده میکنن! دیدم که چطور دو تا کارگر چینی گربه ها رو زنده تو دیگ آب جوش مینداختن و بعد شنیدن ناله گربه ها خودشون می خندیدند و قیافه ای مثل سوسک پیدا میکردن! پول خوبه ، اما نه به هر قیمتی! فقط عبا و عمامه ندارن و حدیث و آیه بلغور نمیکنن ، وگرنه شناگر ماهری هستن!
  2
  83
  ‌چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سورتمه - سورتمه، بلژیک

  از یک جهت شاید کار ناراحت کننده باشد ولی این پرورش در مورد گوسفندان یا دیگر حیوانات برای خوردن و ایجاد طعام هم صورت میگیره! پس از جهت دیگر یک مورد عادی است
  63
  27
  ‌چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  سروش م - کرج، ایران

  [::سورتمه - سورتمه، بلژیک::]. از کی تا حالا ما گوسفند یا گاو رو زنده زنده سلاخی میکنیم یا پوست میکَنیم ؟؟!!! شما پوست کندن یه روباه زنده رو واسه تجارت و پول و عیاشی و خودنمایی یه عده پولدار با کشتن گوسفند برای مصرف خوراکی به صورت آنی یکی میدونی ؟؟!! یا خودت رو زدی به اون راه ...
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.