اعدام،۲۵سال زندان و ۹۹ضربه شلاق،مجازات جوان متجاوز در پراید دودی

شرق نوشت:2جوان که سعید و فرهاد نام دارند، یک سال قبل با ماشین پرایدی که داشتند زنان را به‌عنوان مسافر سوار و سپس در مکانی خلوت آنها را تهدید کرده و اموالشان را به سرقت می‌بردند.
 
بعد از اینکه عکس و مشخصات این دو نفر از سوی چند زن به مأموران داده ‌شد، پلیس ردیابی‌های خود را انجام داد و توانست دو متهم را شناسایی کند. متهمان روز دوشنبه در جلسه محاکمه که در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، حضور یافتند. ١٤ نفر از شکات این دو جوان پشت تریبون قرار گرفته و آنچه برایشان اتفاق افتاده ‌بود را توضیح دادند. یکی از این زنان گفت: من به‌عنوان مسافر سوار ماشین شدم اما کمی جلوتر وقتی به جایی خلوت رسیدیم، متهمان با چاقو من را تهدید کردند و خواستند تا هرچه پول و طلا دارم به آنها بدهم، من هم قبول کردم اما به همین بسنده نکردند و درحالی‌که داشتند شیشه می‌کشیدند من را مورد تجاوز قرار دادند هرچه التماس کردم این کار را نکنید گوش نکردند. به خاطر عملی که مرتکب شدند نوزادی که در شکم داشتم سقط شد و بعد هم شوهرم من را طلاق داد. این دو نفر زندگی من را دگرگون کردند و من از آنها شکایت دارم.  سپس دیگر شاکیان در جایگاه حاضر شدند و توضیحاتی را درباره نحوه آدم‌ربایی و سرقت و تعرض مطرح کردند.

وقتی نوبت به متهمان رسید اتهام تعرض را رد کردند و گفتند پنج زنی که از آنها درباره تجاوز شکایت کرده‌اند، دروغ می‌گویند اما اتهام آدم‌ربایی و سرقت را قبول دارند، آنها مدعی شدند برای تأمین هزینه‌های زندگی‌شان دست به این کار می‌زدند و چون اعتیاد داشتند، نمی‌توانستند کار کنند.
 
گفته‌های فرهاد، یکی از متهمان، درباره تجاوزنکردن به زنان شاکی در حالی بود که پیش از این آزمایشات دی‌ان‌ای در دو مورد تأیید کرده ‌بود که این دو زن از سوی فرهاد مورد تعرض قرار گرفته‌اند.
 
  با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده از جمله دی‌ان‌ای به دست آمده و همچنین اعترافات متهم در مرحله بازجویی و گفته‌های شکات و اعترافات همد‌ست فرهاد که گفته ‌بود او را حین تجاوز به دو زن دیده ‌است، فرهاد را در تجاوز، آدم‌ربایی، سرقت اموال شکات و ضرب‌وجرح آنها مجرم شناخته و به اعدام، ٢٥ سال حبس و پرداخت دیه به دلیل صدمات وارده و همچنین سعید را به دلیل نبود مدارک کافی درباره تجاوز به عنف از این اتهام تبرئه کرده اما در آدم‌ربایی، سرقت و رابطه نامشروع و ضرب‌وجرح مجرم شناخته و به ٢٥ سال حبس، ٩٩ ضربه شلاق و پرداخت دیه صدمات و همچنین هر دو متهم را به دلیل سرقت اموال، به رد مال محکوم کردند.  این رأی از سوی قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران صادر شد و متهمان ٢٠ روز بعد از ابلاغ فرصت تجدید‌نظرخواهی دارند.
+109
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  fdsa60 - تهران، ایران

  دست قاضی درد نکنه.البته برای دومین نفر 25 سال زندان کم هست.اعدام حداقل حکمی بود که باید میگرفت.
  7
  85
  ‌چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  باور می کنید من دلم واسه اونی میسوزه که قراره 25 سال بره زندان و فکر کن 25 سال بهش تجاوز بشه ...
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.