امام جمعه خمینی‌شهر: انتشار خبر شکافتن بخیه کودک، سیاسی بود

عباس رحیمی، امام جمعه خمینی‌شهر اصفهان خواستار برخورد با عوامل انتشار خبر تخلف کادر درمانی بیمارستان «اشرفی اصفهانی» در شکافتن بخیه‌های چانه یک کودک شده و گفته دیگر کسی «حق ندارد اخبار منفی» این شهرستان را منتشر کند.
 
آقای رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۲ آذرماه گفته این اتفاق را «می‌شد به راحتی درون شهرستان جمعش کرد» و باید به «حساب» افرادی که این ماجرا را «سیاسی» کردند رسیدگی شود.
 
هفتم آذرماه جاری روزنامه «اصفهان زیبا» گزارش داده بود که بخشی از کادر درمانی بیمارستان «اشرفی اصفهانی» خمینی‌شهر، از توابع استان اصفهان، چانه یک کودک را بخیه زده بودند، ولی پس از ناتوانی خانواده او از پرداخت هزینه درمان، اقدام به شکافتن بخیه‌ها کردند.
 
به‌دنبال پخش این خبر از شبکه تلویزیون استانی، با پیگیری وزیر بهداشت پرونده پزشک، پرستار و سوپروایزر متخلف در این ماجرا به قوه قضائیه ارسال شد.
 
امام جمعه خمینی شهر با وجودی که دادگستری اصفهان از صدور کیفرخواست برای سه نفر از متهمان این پرونده خبر داده، گفته افرادی با اهدافی خاص «این قضیه را بزرگ کردند».
 
او در عین حال از یک سو تخلف کادر درمانی این بیمارستان را «یک اشتباه کوچک جزئی» نامیده، از سوی دیگر خواستار «کیفر» بیشتری در مورد آنها شده و گفته است «شاید می‌خواستند طرح‌های خوب دولت مانند طرح سلامت همگانی را زیر سوال ببرند».
 
امام جمعه خمینی‌شهر ادامه داده است «تا زمانی که این خبر منتشر نشده بود، تخلفی کوچک بود ولی حال که با هزار و یک دروغ و نقشه منتشر شد کار سیاسی و ضد نظام شد و باید برخورد جدی‌تر انجام گیرد».
 
رحیمی از اینکه صدا و سیما نیز به پخش این خبر پرداخته انتقاد کرده و افزوده «من هنگامی که شنیدم تمام شبکه‌های صدا و سیمای خودمان خبر را پخش می‌کنند، آتش می‌گرفتم… چرا منفی‌ها را مطرح می‌کنید ولی مثبت‌ها را نه؟»
 
او از تلویزیون دولتی ایران خواسته «جبران» کند و «بیاید تمام کارهای خوب شهرستان را مطرح سازد».
آقای رحیمی در سخنرانی خود به صراحت هشدار داده «دیگر حق ندارد کسی خبر منفی را از شهرستان منتشر سازد، چون دست بیگانه در کارست. اگر منتشر کند باید به مردم معرفی شود.»
او انتشار این خبر را موجب رفتن «آبروی نظام اسلامی و مسئولان کشوری» دانسته و افزوده «عاملان اصلی باید به حسابشان رسیدگی شود اما پشت پرده چه خبر است؟ آنها باید شناسایی شوند.»
 
گروهی از روحانیون و مقام‌های نظامی در ایران بارها در مورد انتشار عمومی نارسایی‌ها یا مشکلات در سازمان‌ها و نهادهای دولتی هشدار داده‌اند. اقداماتی نیز علیه کسانی که خبرهایی در این مورد منتشر کرده‌اند، صورت گرفته است.
 
پیش از اظهارات امام جمعه خمینی‌شهر، رسول بنی‌هاشمی، رئیس سازمان نظام پزشکی خمینی‌شهر نیز گفته بود دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید کار را به نظام پزشکی خمینی‌شهر واگذار می‌کرد و وارد ماجرا نمی‌شد.
 
پس از انتشار وسیع خبر این تخلف در ایران، پزشک متخلف پزشک بیمارستان «اشرفی اصفهانی» گفت به «شوخی» از پرستار خواسته است بخیه چانه کودک چهار ساله شکافته شود و پرستار مسئول رسیدگی به این بیمار هم گفته «بخیه‌ها» در جای دیگری باز شده است.
 
چند روز بعد، یوسف کریمی، معاون دادستانی خمینی‌شهر اصفهان اعلام کرد این پزشک و پرستار متخلف بدلیل «خودداری از انجام وظیفه» مجرم شناخته شده‌اند و بر اساس قانون بین شش ماه تا سه سال حبس در انتظار آنهاست.
 
خبرگزاری ایسنا نیز از برکناری کادر مدیریتی و رئیس بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر اصفهان به علت تخلف و معرفی سرپرست برای این بیمارستان خبر داده است.
+9
رأی دهید
-87

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  احمق بی‌ شعور این خبر یک جنایت بود حالا سیاسی اجتماعی و یا اقتصادی چه فرقی میکنه ،داری زهرچشم میگیری دلقک انگل و پارازیت.
  1
  130
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  simairani - کاشان، ایران
  حاج آقا حق با شما است ، شاید هم دستِ عواملِ بیگانه تو کارِ ، مثل اینکه اسم این شهر و میخواستن یک جورهای بیشتر به لجن بکشند.آبرو ای‌ نظام اسلامی" جک سال.واسه از دست رفتن چیزی که هیچ وقت نداشتی‌ غصه نخور، خدای نکرده در سلامت عقلت شک میکنند.
  72
  89
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi199 - پاریس، فرانسه

  عزیز برادر ! آبروی نظام خیلی وقته که رفته، با منتشر نکردن این خبر هم چیزی درست نمیشه !
  2
  81
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  saeed6465 - بریستول، انگلستان

  یعنی خاک تو سر اون گوسفندی که پشت توی پیزوری نماز میخونه.
  4
  99
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  خخخخخ جالبناک اینه که تا الان دو نفر این خبر را تکذیب و کوچیک و بی‌ اهمیت میدونن :o اولیش حجت الاسلام خودمون حاج آیت الله فدای عاقا بود دویومیش هم این یکی‌ آیت ال... امام جمعه هست که شرم و حیا هم ندارن. یه چی‌ میگن اینجور مواقع چیزی تو مایه‌های شرم را خورده حیا را تًف کرده!!
  1
  41
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  یک سیب افتاد و جهان از قانون جاذبه با خبر شد ، میلیونها جسد افتاد ولی‌ خمینی و خامنه‌ای ایرانی‌ رو درک نکردند . تو مردک تو دیگه لال بمیر ، بی‌ پدر‌ها شما‌ها گند زدید به سرزمین مادریمون ،
  3
  45
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  *fanoos* - ایران، ایران

  درود دوستان عزیز ..با کامنتهای شما دوستان صد در صد موافقم ..منم در جواب این مرتیکه میگم فقط خفه شو تو اگه زر نزنی کسی نمیگی لالی !..
  6
  51
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  محسن احمد علی - دبی، امارات متحده عربی

  اگر پرونده این حکومت را از زمان خمینی ملعون تا به امروز ورق بزنیم ، چیزی جز بدبختی و فلاکت برای مردم و کشور نداشته اید...شماها مگر آ بروی برای ایران و ایرانی گذاشته اید؟؟؟. شماها نه درد مردم را میدانید و نه درد کشور.. لعنت خدا بر همه شما مفسدان
  1
  42
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  آنوقت این ولد...ها برای لبنانی‌ها بیمارستان‌های مجهز و مسکن حتی کرایه خانه‌هایشان راه هم میپردازند
  1
  51
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  سلام لبخند - تهران، ایران

  رو که نیست . ادم شرمش میاد که اسم / سنگ پای قزوین / را خراب کنه . اصلا تمام مشکلات ما زیر سر خارجی هاس . لطفا مثل کره شمال در مملکت را ببندید تا ببینیم مشکلات را دیگه به کی میچسبانید .
  2
  44
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Payam-33 - ویسلر، کانادا

  احساسی‌ رو که به اینها دارم حتا کلمه تنفر نمیتونه تعریف کنه!
  2
  49
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  وقتی‌ انقلابیون به شما یاد دادند که دروغ بگوئید -خوب شاگردان خوبی‌ بودید- چرا که در ذات دینتان هر دروغی حلال!! گفتند از ساواک یک کامیون ناخن پیدا کردند ملت خنگ هم فکر نکرد-- یک کامیون ناخن یعنی‌ چند میلیون کشته-و هزاردروغ دیگر------.ادامه دهید
  6
  27
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  کار کار انگلیسا،،، ببخشید اسراییل بود حاج آقا ببخشید درست میفرمایید
  0
  11
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  حاج آقا در جهان مدرن مدنی همیشه دنبال خلافکار میگردند اگر بنا بود همش دنبال چیزهای خوب باشند که پیشرفت نمیکردند .... الاغ
  1
  11
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  شک نکنید که عواملش یا اعضاء خانواده اش در این بیمارستان مسئول بودن. امیدوارم یکی روشنگری کنه که روابط ایشون با آن بیمارستان چی بوده
  0
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  مردک الدنگ تا کی دروغ و مخفی کاری
  0
  14
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  مشکل اصلی از آن کسانیست که پای منابر این فسیل ها می نشینند! :o
  0
  18
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.