حماس: پرونده سوریه همچنان مانع بازگشت روابط ما با ایران به حالت عادی می شود

یکی از سران جنبش حماس در گفتگو با خبرگزاری «معا» اعلام کرد حمایت کنونی ایران از حماس به شاخه نظامی این جنبش محدود می شود.
 
به گزارش «انتخاب»، روزنامه القدس العربی چاپ لندن در گزارشی به قلم اشرف الهور از غزه نوشت: احمد یوسف از سران جنبش حماس در گفتگو با خبرگزاری «معا» بر ادامه داشتن حمایت نظامی ایران از گردان های قسام شاخه نظامی جنبش حماس تاکید کرد. وی همچنین گفت اوضاع کنونی کرانه باختری و نوار غزه به گونه ایست که ممکن است مردم فلسطین را به انفجار در برابر رژیم اشغالگر اسرائیل سوق دهد اما بعید نیست حوادث کنونی به حد رویارویی نامحدود با اسرائیل برسد و احتمالا دامنه این رویارویی به نوار غزه نیز خواهد رسید.
 
احمد یوسف تصریح کرد جنبش حماس برنامه جنگ ندارد اما شرایط سخت کنونی در نوار غزه ممکن است ما را به سمت جنگ غافلگیرکننده و بدون هشدار قبلی سوق دهد. وی بعید ندانست این جنگ سال آینده میلادی رخ دهد.
 
احمد یوسف درباره روابط کنونی حماس و ایران گفت اختلاف برسر پرونده سوریه همچنان بر روابط دوجانبه تاثیر می گذارد با وجود این، حمایت ایران در حال حاضر به شاخه نظامی حماس محدود می شود. یوسف افزود «ایران همچنان به ارائه حمایت مالی و لجستیکی و نیز آموزش دادن گردان های قسام پایبند است.»
وی بر توجه حماس به حفظ روابطش با ایران به عنوان یک کشور اسلامی حامی مسئله فلسطین تاکید کرد و بار دیگر افزود پرونده سوریه همچنان مانع بازگشت روابط به حالت عادی می شود. یوسف درباره پرونده سربازان اسرائیلی اسیر حماس گفت حماس به شروط خود برای گشودن پرونده اسیران پایبند است.
+6
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  بله مثل موریانه که چوب را می‌جود به جان اکونومی ایران اسیر در فقر طبقه ی ضعیف افتاده اید!!‌میلیونها به حساب شما واریز میشود تا به دوستی با ملا و دشمنی با ملت ادامه دهید ---مرگتان با د
  2
  29
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  اکثریتی در ایران اسلامی آن چنان قرص بی‌ رگی را خورده اند که هم و غم آنها مساله ی فلسطین است ---تو گویی که ایران بهشت موعود. نه فقری نه فحشایی نه اعتیادی!!! ایران حتی برای کودکان شیره‌ کش خانه داشته باشد !! بعد سینه زنی برای فلسطین .
  2
  28
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  داستان از ۱۳۵۷ آغاز شد .به محض قدرت گرفتن سوسمارهای اسلامی فلسطینی‌ها به ایران سرازیر شدند و دست در دست ملایان برای چاپیدن ثروت متعلق به ملت- نه ملا !!!انقلابیون ۲ زاری هم برای سهیم شدن در منافع ملایان آتش بیار معرکه----!!!!برادر ابو عمار-یاسر عرفات به ایران خوش امدی !!-شعارانقلابیون!!
  1
  22
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  [::parvin55 - مادرید، اسپانیا::]. دقیقاً یادمه وقتی یاسر عرفات به ایران آمد و با طالقانی روبوسی کرد و در تیتر روزنامه‌ها جمله خوش آمدی ‌ای ابو عمار ،چه روز ننگینی بود.
  1
  30
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::oghabe - سنت گا لن، سوییس::]. گرامی‌ تعدادی با این عنقلاب از دورقوز اباد پایشان به خارج رسید--- آنها بازنده نیستند به پول و زندگی‌ راحت رسیدند- سفرشان به ایران هم برقرار ---۹۵ در صد انقلابیون--- بازنده ما هستیم..نه آنها
  3
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.