زنان چریک مسیحی در جنگ داعش - عکس

50 تن از زنان مسیحی سوریه در "حسکه" شاخه ای چریکی از حزب اتحاد دموکراتیک تشکیل داده‌اند تا در برابر حملات داعش بایستند.
 
به گزارش «انتخاب» به نقل از فرادید، زنان جامعه کوچک مسیحیان در سوریه هم اکنون در صفوف پیشمرگه های کرد، همراه با زنان ایزدی و کرد با تروریست های داعشی می جنگند. البته اکنون تعداد زنان مسیحی که سلاح به دست گرفته اند از 50 نفر تجاوز نمی کنند. این زنان که به استان کردنشین حسکه در شمال شرق سوریه تعلق دارند، توسط کردها و در منطقه "القحطانیه" آموزش می بینند.
 
در همین حال "دلیل سلیمانی" عکاس و خبرنگار خبرگزاری فرانسه در روزهای اخیر به پادگان آموزشی زنان مسیحی در القحطانیه رفته و از آنان عکاسی کرده است. "بابیلونیا،" زن 36 ساله ای که فرزندانش را برای پیوستن به این گروه چریکی رها کرده به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفته برای ساختن جامعه‌ای امن برای فرزندانش تصمیم گرفته سلاح به دست بگیرد.
 
او که از اقلیت سریانی ساکن سوریه است گفته همسرش هم یک جنگجو است و او بوده که برای پیوستن به زنان چریک تشویقش کرده است. مسیحیان سریانی حدود 15 درصد از جمعیت 1.2 میلیونی مسیحیان سوریه را تشکیل می دهند.
 
"لوسیا" 18 ساله یکی دیگر از دختران چریک است که اخیرا آموزش خود را به پایان رسانده و در یک عملیات علیه داعش حضور داشته است. او در همین رابطه گفته درسش را برای پیوستن به این گروه رها کرده و همراه خواهرش به اینجا آمده است.
 
او می گوید ابتدا از صدای شلیک و خمپاره می ترسیده اما اکنون با "کلاشینکف" به جنگ داعش می‌رود و از هیچ یک از آنها نمی‌ترسد. لوسیا چندی پیش در جریان عملیات "نیروهای اتحاد دموکراتیک سوریه" علیه داعش حضور داشت. آنها در این عملیات توانستند شهر "هول" سوریه را آزاد کنند. شهر هول یک مسیر اصلی ارتباطی میان قلمروهای تحت کنترل داعش در سوریه و عراق است.
 
"تبیرتا سمیر" دختر 24 ساله عضو دیگری از چریک های مسیحی است که به تازگی دوره آموزشی خود را به پایان رسانده است. او نیز می گوید از داعش ترسی ندارد و تا نابودی کامل تروریست ها با آنها می‌جنگد. گزارش مصور "دلیل سلیمانی" از اردوگاه آموزشی زنان مسیحی را در زیر می‌بینید.
+135
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  chemistry - سیدنی، استرالیا

  موفق باشید و دم همتون گرم من که از مرد بودن فقط اسمشو دارم ، واقعاً از خودم خجالت کشیدم. :( :(
  14
  145
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  مرگ با عزت به از زندگی‌ در ذلت است.درود بر شما که از ناموس و شرف و میهنتان همچو شیران در برابر کفتارهای داعشی دفاع می‌کنید.به امید پیروزی
  2
  70
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  عالی درود بر شما شیرزنان
  3
  37
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  درود و صد درود به غیرت و شرفتان آفرین بر شما یک عده زنان با غیرت و تعصب اینطوری مبارزه می کنند با اسلحه و گذشتن از جان و مال و زندگی امثال صدف طاهریان هم با لخت شدن جلوی عرب های سوسمار خور بی غیرت
  7
  32
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  shekan - تهران، ایران

  چقدر فاطی کماندو !
  65
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Liberte - ارومیه، ایران

  [::chemistry - سیدنی، استرالیا::]. عزیز،مگه شما تو شرایط جنگی هستین که مثل اینا اسلحه بدست بگیرید. تازه مرد بودن به اسلحه بدست گرفتن نیست،به انسانیت هستش.البته این خانومای آشوری مجبورند که برای دفاع از کیانشون در برابر تروریستهای مسلمون اسلحه بدست بگیرن و امیدوارم یعنی مطمئن که در نهایت پیروزند . ;)
  4
  32
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  [::sama128 - شیراز، ایران::]. اون قسمت «درود و صد درود» ت کاملاً و صد در صد قبول، ولی همچین یهویی بیخود و بی ربط و بی جهت پای صدف طاهریان رو به میون کشیدن یه خورده ش حسادت زنانگی نیست خانوم؟
  3
  15
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  farokhzad - کنت، انگلستان
  چقدر خوشحال شدم اولش فکر کردم نوشته در چنگ داعش ولى با باز کردن مطلب خیلى خوشحال شدم موفق باشند و سربلند
  1
  6
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.