رییس دادگستری یزد: آستانه صبر و تحمل مردم یزد پایین آمده، حد و مرز تفریحات را تعیین کنید

رییس کل دادگستری استان یزد گفته است اختصاص درصد قابل توجهی از موضوع پرونده‌های دادگستری به موضوع ضرب و جرح نشان می‌دهد آستانه صبر و تحمل مردم پایین آمده و با روی دادن کوچک ترین حادثه‌ای، درگیری پیش می‌آید.
 
به گزارش یزدی نیوز ه نقل از ایسنا، «محمدرضا حبیبی» افزوده است: «یکی از راه‌های کاهش ضرب و جرح عمدی ایجاد تفریحات و سرگرمی‌های سالم برای جوانان است که باید برای آن برنامه داشت. اما حد و مرز در انجام کارهای تفریحی و سرگرمی مشخص نیست و این مشخص نبودن حد و مرز باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود که ادارات و نهادهای مربوطه به سمت برگزاری این گونه مراسم نمی‏‏‌روند.»
 
این مقام قضایی پیشنهاد داده است که کمیته‎‎ای متشکل از حوزه علمیه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان و تمام دستگاه‎‎هایی که ظرفیت برگزاری سرگرمی‎‎ها و تفریحات سالم برای جوانان را دارند، تشکیل شود تا تکلیف حد و مرزهای تفریح سالم در استان مشخص شود.
 
حبیبی گفته است: «باید کاری کنیم که انرژی جوان از طرق سالم و شرعی تخلیه شود.»
 
به گفته«علی‌اصغر رفاهی»، معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری یزد، از 10 اتهام اول استان، چهار اتهام مربوط به مظاهر خشونت است و جرم ایراد ضرب وجرح عمدی رتبه سوم را در استان دارد
+47
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  اوضاع اقتصادی آنقدر فشار آورده که حتی مردم یزد که به خونسردی و نزاکت معروفن باعث شده در این شهر هم مردم عصبی و خشن زندگی کنند .
  1
  23
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  از برکات عمل به اسلام و قوانین انسان ساز اسلامی است!!! یزد هم که به دارالعباده معروف است!!!
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.