مستند زندگی ناصر حجازی با شکایت قلعه‌نویی 'توقیف شد'

فیلم 'من ناصر حجازی هستم' قرار بود از امروز ۲۳ آذر و هم‌زمان با روز تولد آقای حجازی به نمایش عمومی درآید
 
به گزارش رسانه‌های ایران فیلم مستند 'من ناصر حجازی هستم' با شکایت امیر قلعه‌نویی مربی فوتبال و دستیار سابق آقای حجازی توقیف شده است.
 
به گفته حمید توسلی، وکیل آقای قلعه‌نویی، شکایت از تهیه‌کننده و کارگردان فیلم به دلیل "مسائل مطرح‌شده" در این مستند و "به اتهام نشر اکاذیب و توهین" ۲۰ روز پیش در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شده است.
 
آقای توسلی به خبرگزاری ایرنا گفت دستور توقیف فیلم من ناصر حجازی هستم امروز دوشنبه ۲۳ آذر ماه از سوی شعبه دهم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه صادر شده است.
 
این فیلم مستند ساخته نیما طباطبایی است و زندگی ستاره درگذشته فوتبال ایران را از زبان دوستان و همکاران و خانواده او روایت می‌کند.
 
وکیل آقای قلعه‌نویی درباره دلیل شکایت از این فیلم گفته است: "آقایان در فیلم به جای آن که به زندگی‌نامه مرحوم حجازی بپردازند بیشتر به شخصیت امیر قلعه‌نویی پرداخته و در فیلم از تکنیک سفید و سیاه استفاده کرده‌اند".
'کادو به ناصر حجازی'
امیر قلعه‌نویی حدود یک سال در استقلال دستیار ناصر حجازی بوداو گفت دستور توقیف فیلم "کمترین کادویی بود که ما می‌توانستیم در زادروز تولد مرحوم حجازی به وی ارائه کنیم چون مطمئنا اگر ایشان زنده بود از دیدن چنین فیلمی آزار می‌دید".
 
فیلم من ناصر حجازی هستم بعد از چند اکران خصوصی قرار بود از امروز ۲۳ اذر و هم‌زمان با روز تولد آقای حجازی به اکران عمومی درآید.
 
ناصر حجازی که از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال به عنوان دومین دروازه‌بان برتر قرن بیستم قاره آسیا معرفی شده، خرداد ماه سال ۱۳۹۰ در سن ۶۲ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان در گذشت.
 
او در دوران مربیگری خود در ایران، علاوه بر استقلال با تیم‌های سپاهان و ذوب آهن اصفهان، استقلال رشت، استقلال اهواز و چند تیم دیگر همکاری داشت.
 
روایت‌های زیادی درباره 'اختلاف' میان امیر قلعه‌نویی و ناصر حجازی که به دودستگی میان هوادران این دو بازیکن و مربی سابق استقلال منجر شد، وجود دارد.
 
بهناز شفیعی، همسر آقای حجازی در یک مصاحبه گفته است: "فکر می‌کنم دلیل اصلی ناراحتی ناصر از امیر این بود که انتظار داشت زمانی که قلعه نویی بعد از او سرمربی استقلال شد از وی اجازه یا رخصتی می‌گرفت که امیر این کار را نکرد. اختلافات این دو آنقدرها هم که مردم فکر می‌کردند ریشه‌ای نبود."
+16
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  دیوید۰۷۰۷ - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا

  مافیای کثیف فوتبال در ایران بنویسد امیر قلعه نویی بخونید......حتی بخش بزرگی از ما استقلالیها هم از این چاپلوس خوشمون نمیاد،اقا با همه ستارهای استقلال که به نوعی محبوب مردم بودن مثل مجیدی،رحمتی،ناصر خان حجازیو خیلی های دیگه مشکل داشت و داره.......
  3
  53
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  همانطوری که بار قبل هم گفتم این فیلم در همان اکران خصوصی مشخص شد نه جهت تبلیغ برای ناصر حجازی بلکه جهت تخریب امیر قلعه نویی ساخته شده بود تا با تشدید توهمات و دروغ هایی که از قبلش یک عمر نون خوردند ضمانت حیاتشون باشه. از این موارد زیاد داشتیم، همانند گاوبندی استقلال اهواز و تهران که توسط زرینچه و نوازی رو شد اما زمان دادگاه با یک من ریش و تسبیح به دست تکذیب کردند و گفتند ما اسمی از امیر قلعه نویی نبردیم. همانند داستان ساختگی سونای زعفرانیه که پرسپولیسی ها ساخته بودند و همین تیم حجازی یک عمر در بوق و کرنا کرد که شاهد زنده منصور پورحیدری است که منصورخان خیلی قاطع این شایعات را رد کرد و گفت هرگز چنین شایعاتی را تائید نکرده (که البته بعد از آن هم مورد حمله آتیلا در یک مصاحبه قرار گرفت). همانند سی دی آبی استقلالی که مدیریت مهندسی شده واعظ ساخت تا با آن به قلعه نویی ضربه بزند و بصورت مخفیانه از رختکن تیم که باخته بود فیلم گرفت تا خودش که از وجود دوربین مطلع بود بعد از آن بیاید همانند پدر کودکان یتیم دست به سر بازیکنان بکشد. (هرچند عیار اون پرسپولیسی دو آتشه هم در استقلال معلوم شد)
  12
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  همانند داستان نکونام و دادگاهش که اول به دادسرای فرهنگ و ورزش فرستاده شد تا اگر صلاحیت بررسی داشت به دادگاه ارجاع بشه اما بخاطر پارتی بازی فاقد صلاحیت کردند و هنوز قضاوت نشده و به دادگاه نرفته زدند امیر قلعه نویی در دادگاه شکست خورد. اما تا به دادسرای قضایی فرستاده شد به سرعت به دادگاه ارجاع شد و همان زمان هم همه رفتند برای رضایت گرفتن و آشتی دادن. (از اول هم سناریو برای دادسرای فرهنگ نوشته شده بود و اگر به دادگاه میرفت همه متوجه دروغ ها میشدند پس وقتی به دادگاه رفت سر و ته قضیه را جمع کردند). خلاصه اینکه همه چیز با شیرینی و پادرمیانی حل و فصل شده لااقل خوشحالم که این یکی را تا تهش میخواهد بره! چرا همیشه هوادار زیر علامت سوال باشه؟ یکبار برای همیشه مشخص کنید مرز بین این توهمات و واقعیت را!
  12
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  [::دیوید۰۷۰۷ - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا::]. مافیا؟!؟!؟! من به کسی میگم مافیا که 1- برای خودش رسانه داشته باشه علی الخصوص در این جو مسموم که تیتر بدون تراول نداریم. امیر قلعه نویی که خدا را شکر یک روزنامه و سایت هم به نفعش مطلب نمیزنه اما اسامی ای که اسم بردی را یک مرور کن! 2- مافیا کسی است که از داوری سود برده باشه و هر زمان نیاز داره داوران به کمکش بیان، مثلا در اول فصل که تیم بدنسازی کرده و استارت زدنش به هفته چهارم پنجم میکشه، یا در اواخر فصل که تیم فرسایش پیدا کرده یا در خلال بازیهای آسیایی که تیم نیاز به حفظ انرژی داره. خدا را شکر که تیم قلعه نویی از همه لحاظ ضربه خورده که نمونه بارز آن را هم در قهرمانی تراکتورسازی داشتیم که با دو داوری کاملا هدفدار صدرنشینی را ازش گرفتند. اما تیمهای دیگر را یک مرور بکنی بد نیست 3- مافیا کمک مسئولین باید پشتش باشه و علی الخصوص مهره هایی که در بین مسئولین حضورشان پر از علامت سوال است. مثل آیت اله علیپور. که باز هم خدا را شکر تمام این مسئولین دشمن قلعه نویی هستند.
  10
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  4- مافیا معمولا قدرت خودش را بعد از ارتباطات با پول به دست میاره. اما عجیب اینکه قلعه نویی پا به هر تیمی میگذاره سال اول برای قهرمانی است و سال بعد بی پول میشه. مثلا استقلال مظلومی تا تونست بازیکن گرفت و پرستاره ترین تیم استقلال را داشت اما باز هم تونست دو بازیکن تراکتور سازی را هم جهت تضعیف تیم قلعه نویی بگیره اما سال بعد که قلعه نویی آمد استقلال تیم بی پول شد. تراکتور بی پول شد، سپاهان بی پول شد. باز امسال هم یک مروری به هزینه های باشگاه ها بیانداز خودت متوجه میشی چه خبره و مافیا کیه! 5- مافیا کسی است که از فک و فامیل و نزدیکان خودش بهره میبرد تا سر سفره نا اهلی نباشد. مثلا آتیلا ژله بشه بازیکن و بعد هم آنالیزور! یا محمد دایی (معلم شیمی) یکهو بشه همه کاره تیم بعد از علی دایی! یا اون یکی برادرزاده ای که بعد از فوت پدرش در مصاحبه هایش توپ به او میزند را به تیم بیاورد و بدون مجوز او را اجنت بازیکن های دوزاری کند! امیر قلعه نویی که پسرش فقط یک روز با تیم اصلی تمرین کرد زمین و زمان به هم دوخته شد!
  7
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  6- مافیا تمام ارتباطات را رصد می کند و با موج سواری قدرت خودش را دوبل میکند. مثلا ارتباط خوبی با رسانه ها و خبرنگاران و عادل کیروشی پور ایجاد میکند نه اینکه با آنها بجنگد. مثلا با کیروش ارتباط خوبی میگیرد تا با یک تبلیغ تمام بازیکنان مستعد و جوان را سال بعد تو تیمش داشته باشد نه اینکه ازش انتقاد کند تا هم تعداد دعوتی ها به تیم ملی بالا برود و تیمش را فلج تاکتیکی کند یا دستور به ترک تیم بدهد یا ازشون بخواهد پست باشگاهیشون را عوض کنند و کم کاری کنند. 7- و در آخر مافیا به کسی میگم که میره بین سر لیدرها تبلت پخش میکنه و قول سوزوکی میده، مافیا به کسی میگم که سیاست مافیایی داره و مثلا از نوچه هاش برای زدن هواداران خودش استفاده میکنه تا بگه این لات ها هوادار قلعه نویی هستند. بنر پدر فوت شده اش را میکشه پایین که بگه اینها با خاطرات پدرم هم مبارزه میکنند. 8- مافیا به کسی میگم که در این روزگار بدون نرخ قیمتش چنده. در زمانی که همه میدونن فوتبال به دست سپاه افتاده بره باهاشون همکاری کنه نه امیر قلعه نویی که تا تونسته باهاشون جنگیده.
  7
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی
  9- مافیا به کسی میگم که تونست با چرخش 90 درجه ای مردمک چشم ثابت بکنه یک داور فاسد هستش و داور باید بتونه حتی اتفاقات پشت سرش را هم ببینه و محرومش کرد نه این قلعه نویی که حتی نتونست استپ سینه حاج صفی در دو قمی داور را ثابت بکنه و به ضرر تیمش پنالتی گرفتند. مافیا اون کسی است که فساد تمام دور و وری های تیمش تا حتی مربی بدنسازش هم ثابت میشه اما خودش و برادرش قسر در میرن. 10- مافیا اونیه که میره دوپینگ میکنه اما چون ارتباطات داره مسئولین بدون افشاگری از قانون بازی در خارج لیگ ایران در مدت محرمیت استفاده می کنند و بدون خبر قبلی از تیم میره. تازه مربی تیمش هم کیف میکنه که نه افشاگری بازیکن برزیلی مس براش دردسر شد نه این یکی! خلاصه اینکه من تا صبح بهت مافیا معرفی میکنم تو هم نمونه داری؟ یک نمونه مافیا بازی از امیر قلعه نویی ثابت کردی من حرفهات را قبول میکنم.
  7
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان
  [::sleepyhollow - کوالا لامپور، مالزی::]. یکی‌ اینو از برق بکشه بیرون.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.