آموزش و پرورش: با معلمی که دانش‌آموزش را در الیگودرز تنبیه بدنی کرد برخورد می‌شود

در پی انتشار فیلم کتک خوردن دانش آموزی از معلمش در الیگودرز ، آموزش و پرورش استان لرستان با تایید این خبر اعلام کرد: "حراست آموزش و پرورش تخلف این معلم الیگودرزی را در پرونده وی درج و او را توبیخ کرده است."
 
به گزارش خبرگزاری مهر، علی قربانی مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: "این معلم در اظهارات خود عنوان کرده که به خاطر یک لحظه عصبانیت اقدام به کتک زدن این دانش آموز کرده و از این اقدام خود نهایت پشیمانی را دارد."
 
آقای قربانی همچنان با تاکید بر پیگیری‌های لازم در این پرونده اعلام کرد که اگر اولیا این دانش آموز و سایر دانش آموزان "مدعی هستند که از سوی این معلم مورد کتک کاری قرار گرفته‌اند، می‌توانند اقدامات قضایی در این رابطه انجام دهند و ما نیز به طور حتم با این معلم برخورد جدی می‌کنیم."
 
تنبیه بدنی دانش آموزان در ایران ممنوع است اما این نخستین باری نیست که چنین اتفاقی در مدارس ایران رخ می‌دهد.
 
اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در ابتدای سال جاری تاکید کرده بود که آموزش و پرورش به هیچ وجه خشونت بدنی را تایید نمی‌کند:
 
"طبق آیین‌نامه مصوب شورای آموزش و پرورش تنبیه بدنی جرم است. در حال حاضر ۶۳۰ هزار کلاس درس در کشور وجود دارد، با این حجم وسیع از دانش آموز یک همکار فرهنگی ممکن است به دلایل مختلف رفتار خشونت آمیز انجام دهد. یک مورد هم نباید باشد، اما نمی‌توانیم کتمان کنیم که این موارد اتفاق می‌افتند."
+96
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  اینکار معلم که میگه عصبانى شدم مثله این میمونه یک راننده تاکسى از دستت عصبانى بشه بگیره به مشت و لقد اخه درسته اینکار اونم با یک بچه ؟! باور کنید یاد بچگى افتادم تو مدرسه یکى از بچه ها رو فلک کردن انقدر ترسیده بودم فرداش نمیخواستم برم مدرسه مادرم نمیدانست چرا دوست ندارم نمیرم واقعا اسیب میزنه به بچه ها اینگونه رفتار ها
  4
  67
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  آزاده21 - لندن، انگلستان

  همه چیز در ایران در یک لحظه اتفاق میافته: همه در یک لحظه اختلاس میکنند. همه در یک لحظه قتل میکنند... در یک لحظه هم باید اخراجش کنند تا بفهمه در یک لحظه فکر هم میشود کرد
  5
  76
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند
  اگر به خواهیم ریشه یابی‌ کنیم ، باید بهتر بگیم که این‌ها واکنش هایی است که حاصل از جنگ ۸ ساله است ، ترس اضطراب ، عصبی بودن و و . نمی‌تونیم بگیم اون معلم بدی است اما قبول کنیم زندگی‌ در ایران بسیار پیچیده است . من اگر باشم اول از اون بالای‌ها شروع می‌کنم به تنبیه کردن ، اون است که باید جواب بدهد ، نه ریک معلم بیچاره که حتا هوقش هم کفأ زندگی‌اش رو نمیدهد. مرگ بر این رژیم کثیف اسلامی
  12
  14
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.