یونسی: جمعی خودفروخته در حرکت کثیفی در آذربایجان شعار خلیج ع.ر.ب.ی سردادند

دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها گفت : بسیاری از حرکت های کنونی از جمله داعش برای بازگرداندن حاکمیت نژاد عرب بر جهان اسلامی است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، علی یونسی درمراسم شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت در حسینیه فاطمه الزهرا  تهران افزود : جریان داعش پاسخی به نیاز تاریخی عربها برای حاکمیت بر جهان اسلامی و احساس تحقیر آنها در مقابل ایران و ترکهاست .
 
وی گفت : جریان داعش در پی خلافت عربی است نه اسلامی و بر این اساس هر جنایتی را در این زمینه مرتکب می شود.
 
یونسی خاستگاه همه نهضت های حسینی و ضد ظلم را در ایران دانست و افزود : ایرانی ها با کشتن برادر مامون بنای قدرت را برای همیشه از عرب ها گرفتند.
 
وی گفت : اگر امام رضا  در ایران نبود اکنون نه ایرانی وجود داشت و نه اسلامی.
 
دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها افزود : جهان به مهر و محبت امام رضا  نیاز دارد و اگر ایرانیان به گروههای تندرو نمی پیوندند به دلیل عشق ومحبتی است که در دل ملت ایران نسبت به علی ابن موسی الرضا  وجود دارد.
 
یونسی با تشریح بخشی از زندگی امام هشتم  گفت : این امام همام با حرکت خود از مدینه به توس افزون بر حفظ و تثبیت جایگاه امامت با سیاسی کاری مامون نیز مقابله کرد .
 
وی با بیان اینکه حکومت و دولت ذاتا مقدس نیست و زمانی مقدس می شود که برای احقاق حق ، عدالت ، عزت اسلام و مسلمین باشد افزود : چون شرایط برای اجرای عدالت مناسب نبود بیشتر ائمه معصومین  از پذیرش حکومت خودداری کردند .
 
دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها گفت : تاکید پیامبر  به جمع شدن امامت و ریاست سیاسی در اهل بیت خود بود اما این دو از هم جدا شد .
 
وی افزود : در زمان بنی امیه تلاش کردند که امامت را نیز از خانواده رسول اکرم جدا کنند اما سیدالشهدا  با حرکت خود امامت را در اهل بیت  تثبیت کرد .
انتقاد از شعار خلیج ع.ر.ب.ی
یونسی همچنین با اشاره به حوادث اخیر در استان آذربایجان شرقی گفت : جمعی خودفروخته و اغفال شده حرکت کثیف و خطرناکی به نام آذری ها در آذربایجان انجام دادند و شعار خلیج ع.ر.ب.ی سر دادند.
وی گفت : این افراد نه ایرانی هستند و نه آذری و آذری ها نباید اجازه دهند چنین اتفاقاتی روی دهد .
 
یکی از حضار خطاب به یونسی درباره این سخنانش گفت ؛ آقای یونسی این افراد که شعار خلیج ع..ر..ب..ی دادند صد نفر هم نبودند و نباید این مسئله را بزرگ کرد که یونسی در پاسخ گفت : نباید اجازه داد چنین افراد اغفال شده ای پیدا شوند حتی به تعداد محدود .
 
این مراسم را محسن رهامی و شورای سیاست گذاری آذری زبانان اصلاح طلب برگزار کردند .
در این مراسم چهره های اصلاح طلب از جمله شکوری راد عضو جبهه مشارکت ، جواد اطاعت عضو حزب اعتماد ملی و الیاس حضرتی نویسنده اصلاح طلب حضور داشتند .
+101
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  اگر هزار بار نامهای دیگری بر او نِهند، دوباره پاک می کنم و می نویسمش به خط خوش،. خلیج« جاودان » پارس، خلیج تا ابد همیشه پارس،، خلیج پارس ز اعراب عاری بود، اگر غیرت مرد جاری بود، نباید که بیگانگان را جرات بود که نامش به اعراب نسبت بود.
  33
  112
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  خوب وختی این بی‌ پدر علم مهدی امام جهمه مهشد در نماز جهمه می‌‌گوید. این مملکت متعلق به امامان عرب است و مطهری می‌‌گوید دین عرب‌ها باری ملت ایران مثل آب برای تشنگان بود . شما دیگر چرا سخن از ایران می‌‌کنید . مثل بوقلمون رنگ عوض می‌‌کنید. در اسلام ایران و ایرانی‌ وجود ندارد این را هم اون رهبر گور بگور شده ۱۰ بار تکرار کرد. حالا دیگر خالی‌ نای
  21
  78
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  عده‌ای که کلا ۷۰ سال است کشور دارند چون بی‌ هویت هستند و تاریخ ندارند ، پس از تاریخ نیز آگاهی‌ ندارند. واقعا برنامه " فیتیله " به وضوح نشان داد در مغز و وجودِ اینها چه چیزی وجود دارد . پاینده باد خلیجِ فارس . مرگ بر جدائی طلبِ خائن. چه ترک چه عرب .
  41
  98
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  با این چرندیات میخواهید بگوئید به ایرانیت اهمیت میدهید!!فقط خرها شما را باور دارند که اسلام سلول سالمی در مغز آنها باقی‌ نگذاشته!!!مگر این دین عربی‌ نیست؟؟ پس اگر دینشان را قبول دارید--- زر مفت --- نزنید
  21
  36
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  خاک وطن ننگینت عر عرستان به سرت با این جمله!! وی گفت : اگر امام رضا در ایران نبود اکنون نه ایرانی وجود داشت و نه اسلامی.!!!!!! که همین امامان شما را ثروتمند نجومی کردند همزمان دریای خون در ایران.!!!!
  18
  39
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kiaanusch - تهران، ایران
  یونسی آفرین که اینطوری تو دهانه اینا زدی , مرد باش شناسنامه هاشون رو هم باطل کن بکن اینارو بیرون از ایران, برن پیشه همونا که سنگشون رو به سینه میزنن !!
  17
  23
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  من با این ملا کاری ندارم، اما با افتخار اول به عنوان یک ایرانی‌ بعد به عنوان یک آذری از ته دلم فریاد میزنم جاوید باد ایران و جاوید خلیج همیشگی‌ فارس !!!!
  16
  63
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  عجیب اما متأسفانه واقعی:!: دیروز مسابقه فوتبال استقلال با تراکتور بود ،باورتون نمیشه چه شعاری میدادن!!چندین بار با هم میگفتن :!: مرگ بر فارس :!: زن همسایه هی‌ می‌پرسید این تیم‌ کشور آذربایجانه!!؟؟گفتم نه مردم خونگرم و ایران دوست تبریز هستن :و زنه گیج شده بود که مگه تبریزی‌ها ایرانی‌ نیستن؟!! یه خرده توضیح دادم که اینها عده معدودی آذری تجزیه طلب و تنی چند از جوونهای کم سواد و ناا آگاه هستن و اکثر اوقات خود مردم آذربایجان با اینها برخورد کردن و از این ادهه خود فروخته‌ها بیزار و متنفر هستن
  23
  50
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Iran is love - شیراز، ایران
  زنده باد آقای یونسی و ننگ‌ بر تجزیه طلب خائن. باید تابعیت ایرانی‌ اینها رو باطل کرد
  11
  16
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  بیخود کردن این شعارو دادن، من هم از اونجام، فکر نمیکنم مردم اونجا این طور بخوان،این یک توطئه بر ماست باید هر چه زودتر رسیدگی بشه و جلوشو بگیرن، بیخود این شعار را دادند مگه دست اوناست، لعنتیها اینجا همیشه ایران و خلیج فارس از جاش جوم نمیخوره ، در خواب ببینید این آرزو تونو‌ .
  7
  25
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  eskiimoo - هلسینکی، فنلاند
  وقتی کشور دست یه مشت عرب، وقتی تو مدارس ودانشگاه ها زبان دوم عربیه، وقتی پیغمبر همزبونمون رو (زرتشت) رو پس زدیم و به جاش یه عرب رو پذیرفتیم وقتی روی لشکرها مون اکثرا اسم جنگجوهای عرب گذاشته شده، وقتی اسم خیابان و جاده و میدان و غیره عربیه، وقتی سین جیم کارها مون باید از فیلتر قوانین نوشته اعراب بگذره وقتی برای همه اینها صدامون در نمیاد، وقتی کل کشور به اسم اعرابه و به خیالمون هم نیست پس چه اشکالی داره یه خلیج بی پدر هم بشه ع.ر.ب.ی.
  17
  25
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.