محسن رضایی: جنگ جهانی سوم شاید شروع شده باشد!

محسن رضایی وقوع جنگ جهانی سوم را محتمل دانست و حتی گفت: بعید هم نیست شروع شده باشد.
 
به گزارش عصر ایران دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که شامگاه شنبه در برنامه «نگاه یک» سیما حاضر شده بود منطقه خاورمیانه را آبستن انفجار و درگیر آتش توصیف کرد و گفت: «همه باید برای خاموش کردن این آتش بکوشیم و یکی از راه‌ها این است که ایران میان روسیه و ترکیه میانجی‌گری کند».
 
  محسن رضایی در عین حال در جای‌جای برنامه سیاست‌های دولت ترکیه را به باد انتقاد گرفت و گفت:«آنان پس از 70 سال که در پی غرب بودند احساس می‌کنند به نتیجه نرسیده‌اند و نگاه‌شان را به جانب شرق برگردانده‌اند. جست و جوی هویت البته خوب است اما نه با لشکر‌کشی به کشور همسایه بلکه باید مسالمت‌جویانه باشد و بدانند به صِرف کلاه و شمشیر عثمانی نمی‌توانند به این هویت دست یابند».
 
  وی همچنین گفت: «داعش تا سی کیلومتری مرزهای ما آمده بود و چون خود عراقی‌ها آنان را از خانقین عقب راندند دخالت نکردیم».
 
  رضایی بارها بر این عبارت تاکید می‌کرد که «آتش در نزدیکی ماست» و «خطر جدی است» و از صدا و سیما و دستگاه‌های مختلف انتقاد کرد که چرا ظرفیت ها را به کار نمی‌گیرند و خطر را به اندازه لازم جدی نمی‌دانند.
 
  وی موثرترین راه برای مقابله با داعش را انسداد بخشی از مرزهای ترکیه دانست و گفت:«اگر آمریکا راست می‌گوید باید ترکیه را در این زمینه تحت فشار قرار دهد».
 
  محسن رضایی سخنان قبلی خود در زمینه درآمد داعش از محل سوآپ نفتی و از طریق ارتباطاتی در ترکیه را تکرار و بر آن تاکید کرد اما گفت نمی‌خواهد مقامات عالی و دولت این کشور را به صورت مشخص متهم کند.
 
  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در عین حال سیاست خارجی دولت روحانی را ستود و گفت: تازه احساس می‌کنیم که سیاست خارجی ریل خود را پیدا کرده است و من نام این سیاست را «‌سیلی و خنده» می گذارم. یعنی سیلی می‌زنیم و بعد کنار می‌آییم. به 20 هزار سانتریفیوژ رسیدیم و 6 هزار را قبولاندیم. اگر به 20 هزار سانتریفیوژ نرسیده بودیم زیر بار 6 هزار دستگاه نمی رفتند. قبلا هم آمریکایی ها را گروگان گرفتیم یعنی سیلی زدیم و بعد آزاد کردیم.
 
  هنگامی که از او خواسته شد تعریف خود را از «نفوذ» ارایه کند نیز این گونه پاسخ داد: «نفوذ یعنی قاجاریه، یعنی رضا خان، یعنی محمد رضا شاه، نفوذ یعنی تاریخ 200 ساله اخیر ایران».
 
  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امید به فضای بهتر اقتصادی در عصر پسابرجام را واهی ندانست اما گفت: «درهای باز کافی نیست. چون باید کالایی برای تجارت داشته باشیم نه این که همچنان به نفت متکی باشیم».
 
  نکته قابل توجه این که هر چند در زیر‌نویس و در معرفی مصاحبه‌شونده با توجه به بازگشت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان «سردار سرلشگر» قید می‌شد اما مجری همچنان تنها از عنوان دانشگاهی او استفاده می‌کرد.
+36
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران

  اسم سیاست تان سیلی‌ و خنده نیست خودتان را گول نزنید.! اسمش نفهمی و التماس است.
  7
  53
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  خاک بر سر شما پارا نوید ‌های بیسواد پهن جمع کن ، بی‌ خاصیت انگل مفت خوار که در آن‌ جمجمه‌های خالی‌ تان چیزی به غیر از جنگ، خون ریزی و خون خواری و درندگی وجود ندارد.
  11
  42
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  انیشتین گفت من نمی دانم جنگ جهانی سوم چگونه آغاز می شود ولی می دانم در جنگ جهانی چهارم مردم با سنگ و چوب با هم می جنگند !
  7
  42
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  brother25 - لندن، انگلستان
  همش چرت وپرت بودفقط این گفته اش درست بود ( به 20 هزار سانتریفیوژ رسیدیم و 6 هزار را قبولاندیم. اگر به 20 هزار سانتریفیوژ نرسیده بودیم زیر بار 6 هزار دستگاه نمی رفتند.)
  1
  13
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Compatriot - تورنتو، کانادا
  میخواید جنگ جهانی‌ سوم را شروع کنید نیازی به آسمون ریسمون بافتن نیست. بقای عمر شما وابسته به همین جنگ هاست! اره راست میگی‌ سیلی‌ زدن و به .. خوری افتادن. یه سوزن به خودت بزن و یه جوالدوز به دیگری. نفوذ یعنی‌ خمینی، یعنی‌ آخوندیسم یعنی‌ یک مشت نه کارامد موعظه گوی مهمل گوی که خودشون اعتقادی به حرفهای خودشان ندارند و مخ‌شون تار عنکبوت بسته، بیکار و بی‌ عآرند بر ملت ایران حکومت میکنند!
  3
  18
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::brother25 - لندن، انگلستان::]. اینو کاملا موافقم یک دوره ای کشورهای غربی می گفتند اصلا ایران حق داشتن انرژی هسته ای را ندارد اما الان قبول کردند این حق را تحت نظر آژانس داشته باشد بنظر من هم درسته ایران حق داشتن نیروگاه اتمی را دارد زیر نظر آژانس تا در آن کارهای نظامی انجام نشود
  5
  1
  دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  [::آلونا ازنامنسکایا مسکو، روسیه::]. با اجازه نوشته شما را تصیح میکنم: اینشتن گفته: نمیتوانم درباره نتیجه جنگ سوم جهانی چیزی بگم ولی جنگ چهارم.....نوشته شما.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.