شلیک اخطار ناو روسیه به سوی قایق ماهی‌گیری ترکیه

ناوهای روسی در عملیات این کشور در سوریه شرکت دارندوزارت دفاع روسیه می‌گوید که یکی از ناوهای این کشور "برای جلوگیری از برخورد" با یک قایق ماهی‌گیری ترکیه در دریای اژه، تیر اخطار شلیک کرده است.
 
وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه ۱۳ دسامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که قایق ماهی‌گیری متعلق به ترکیه قبل از آن که در واکنش به شلیک اخطار ناو روسی تغییر مسیر دهد، تا فاصله ۶۰۰ متری ناو روسی پیش آمده بود.
در پی این حادثه، وزارت امور خارجه روسیه وابسته نظامی ترکیه در مسکو را احضار کرده است.
 
از زمان سرنگون شدن یک بمب‌افکن روسی به وسیله جنگنده های ترکیه، رابطه دو کشور دچار تنش شده است. این بمب‌افکن در خاک سوریه سقوط کرد، اما ترکیه مدعی شد که این هواپیما حریم هوایی‌‌‌اش را نقض کرده بود. روسیه این ادعا را رد می‌کند.
 
وزارت دفاع روسیه در بیانیه امروز خود گفته است که قایق ماهی‌گیری ترکیه به اخطارهای ناو روسی از طریق تکان دادن دست و شلیک منور واکنشی نشان نداده و به همین دلیل تیر اخطاری "با سلاح سبک" شلیک شده است.
 
ناوهای روسیه در عملیات این کشور در سوریه شرکت دارند.
 
هفته گذشته وزارت امور خارجه ترکیه سفیر روسیه را در آنکارا احضار و به رفتار "تهدیدآمیز و تحریک‌کننده" ملوان یک ناو جنگی روسی در آب‌های ترکیه اعتراض کرده بود.
+75
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک
  جون مادرتون با خاطر اختلافات سیاسیتون به این ماهیگیرهای بیچاره گیر ندین. دولت امارات هم با همین عرب بازی ها چند سال پیش چند تا ماهیگیر فقیر ایرانی رو کشت. روسیه باید مقتدر عمل کنه ولی بدون اوباش گری.
  4
  18
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  faramarz65 - تهران، ایران

  اگر این ترکیه اخر خودشو بدبخت نکرد .....حالا ببنید !! یعنی درگیر یه جنگ میشه که برمیگرده به همون موقع که باید یک میلیون میدادن تا یک نان بخرن !!!!! بالاخره پیشرفت کردن و غرور گرفتتشون ، باید یک خریتی بکنن دیگه ......
  4
  28
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.